Türkiyede İlk!Ücretsiz Office 2010 Eğitimi

Kodla Büyü
Niyazi SARAL' Alıntı:
e-Kampüs Sanal Akademi’den Türkiye’de Bir İlk!

BBNet Bilişim Öğretmenleri katkılarıyla...Bu kadar Güncel ve Bu kadar Titizlikle Hazırlanmış… Gururla Sunuyoruz!

Microsoft Office 2010 Ücretsiz Sertifika Programı e-Kampüs Sayfalarımızda Açıldı, Tıklayınız!

Bu eğitim programı "Bilgisayar Okur Yazarlığı" olarak tabir edilen ve ECDL (European Computer Driving Licence), yani Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası paralelinde Microsoft Office programlarının detaylı eğitimini içermektedir. Bu eğitim bilişim eğitimi almayı hedefleyen giriş seviyesindeki katılımcılar için uygundur.
Çizgi Tagem'in bu eğitimi çeşitli eğitim kurumlarında çalışan gönüllü eğitimciler tarafından hazırlanmıştır. Bu eğitim yine topluma tamamen ücretsiz olarak açılmış ve isteyen herkesin istediği ortamda paylaşmasına izin verilmiştir.

Microsoft Office 2010 eğitimlerimizde Kelime İşlemci Word 2010 programı, Hesap Çizelgeleri Excel 2010 programı, Sunum Hazırlama PowerPoint 2010 programı, Veri Tabanları ve Dosyalama Access 2010 ve İletişim/Mesajlaşma Outlook 2010 ve Publisher 2010 programlarının didaktik bir biçimde asenkron sunulması amaçlanmıştır.

Gönüllü Danışman Hocalarımız:

teachers1.jpg

Bu eğitim, çok temel düzeyde dahi olsa bilgisayar bilgisi olan ve kendini geliştirmeyi hedefleyen tüm kullanıcılara açıktır. Sanal dersleri izleyerek ve sınavlara katılarak ücretsiz katılım belgesi alabilirsiniz. Bitime sınavlarına ve deneme sınavlarında gerekli başarıyı sağlayan kullanıcılarımıza, katılım belgeleri her ayın ilk haftasında kargo ile ücretsiz olarak gönderilmektedir.

nasıl hazırlandı bu eğitim?
hangi aşamalardan geçti?
bir eğitim nasıl hazırlanır?
dikkat edilmesi gereken önemli ayrıntılar nelerdir?
süreç nasıl işler?
eğitim fikri nasıl ortaya çıkmıştır?
kimler,nasıl çalışır,hangi programlar kullanılır?
nasıl sunulur?
işin zorlukları nelerdir?

gibi aklınıza gelecek bir çok konuda da yardımcı olabiliriz arkadaşlar....

Elinize sağlık. Başta Niyazi hocam olmak üzere az buçuk tanıdığım, ekipteki tüm çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Gönüllü danışman hocalarımızdan birçoguyla tanıştık, emeklerinize saglık arkadaşlar.

Özgür hocam o güzel anlatımınla bu çalışmayı senden dinlesek/okusak iyi olmaz mı?

Selamlar, kolaylıklar dilerim

Değerli hocalarım bu ortaya konulan emeğin birçok kişiye ulaşması için lütfen biz de elimizi taşın altına koyalım.. Eşe dosta bulunduğumuz okula bulunduğumuz ilçeye bulunduğumuz ile bunun duyurusunu yapalım. Öğretmenlerin öğrencilerin bu sertifika eğitimden yararlanmalarını sağlayalım. Bu iletiyi 10 kişiye göndermezsen başına kötü şeyler gelecek mailler yerine bu projenin maillerini iletelim ki bizim bir farkımız olsun..

the_korsan' Alıntı:
Gönüllü danışman hocalarımızdan birçoguyla tanıştık, emeklerinize saglık arkadaşlar.

Özgür hocam o güzel anlatımınla bu çalışmayı senden dinlesek/okusak iyi olmaz mı?

Selamlar, kolaylıklar dilerim
teşekkürler selim hocam....
Seslendirmeleri Cihat Yalçınkaya yapıyor...
Yaratıcı Drama öğretmeni kendisi....
Zaman zaman TRT'de de seslendirmeler yapıyor.....

tşkrlr bu çalışma ve diğer çalışmalarınız için....gerçekten sizler bizler için çok büyük bir şansınız...

arkadaşlar karınca_52 hocamın eğitimlerle ilgili bi kaç sorusu olmuştu....
onları paylaşmak istiyorum....

bu eğitim için, Türkiyenin bir kaç şehrinden bilgisayar öğretmenleri ve bir tane de yaratıcı drama öğretmeni,toplam 8 kişilik bir ekip oluşturuldu.

7 bilgisayar öğretmeni, bir yaratıcı drama öğretmeni, Niyazi Bey koordinatörlüğünde ilk önce Office 2007 eğitimini, sonra da office 2010 eğitimini hazırladık.

çalışma arkadaşlarımızla,ancak proje bitiminden sonra tanışma fırsatı bulduk.

yani bu proje,birbirini tanımayan,ama birbirleriyle sürekli olarak,gerek bbnet'te gerek asusturk'te gerek ise telefonda konuşan bir ekip tarafından gerçekleştirildi.

zaten ortak bir havuzda toplanmamızı sağlayan platform da bbnet oldu.

Gerek Niyazi Bey, gerekse çalışma arkadaşlarım bu proje için büyük miktarda emek sarfettik.

şimdi ise,yine gereken tüm birimlere ulaşması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

ekip olarak yine çalışmaya devam edeceğiz Allahın izniyle....

Şimdi sırada ADOBE CS5 var...

karınca hocama özelden yazacağım yine ama ,

her türlü sorunuza cevap vermeye hazır olduğumuzu, bir kez daha belirteyim arkadaşlar....

Office 2010 Eğitimine Onenote eklendi..

OneNote - Başlarken
OneNote - Notlara İçerik Ekleme
OneNote - Notları Biçimlendirme
OneNote - Görünümü Değiştirme
OneNote - Outlook İşlemleri
OneNote - Tablolarla Çalışma
OneNote - Çizim Araçlarını Kullanma
OneNote - Şablon Kullanma
OneNote - Sayfa Biçimlendirme
OneNote - Yazdırma
OneNote - Not Defterini Paylaşma