Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Türkiye nin Sahip olduklar :((

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında sedom tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. sedom

  sedom Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  690
  Beğeni:
  0
  arkadaşlar bana bu konu arkadaşımdan mail olarak geldi aynısını burada yayınlıyorum
  LUTFEN OKUMADAN GECMEYIN!!!

  Bor la calisan araba uretildi , Turkiye kiskacta. Arabayi bor madeniyle calistiracak patentli 600 proje olduGu ortaya cikti. Turkiye dunya rezervinin yuzde 70 ine sahip ve uluslar arasi teröristler Turkiye uyanmadan bu kaynaGi ele gecirmeyi planliyor. American Millenium cell (mc) ve stratejik ortaGi Daimler-Chrysler (dc) , seri uretime bile gecti. Ancak uluslar arasi teröristler bu gelismeleri ulkemizdeki bor zenginliGine egemen olmak icin Turkiye'den kaciriyor. Aksiyon dergisinde yayinlanan habere göre , konuyla ilgili incelemelerden biri Scientific american dergisinin mayis 2002 sayisinda yayimlandi. Bir arkadasimdan gelen ve daha önce bilginiz olduGunu dusunduGum bir mektubu önemli nedeniyle ve arkadasimin ricasi uzerine dikkatlerinize sunuyorum.

  TORYUM

  Toryum radyoaktif bir element ve doGal olarak nukleer enerji elde etmekte kullaniliyor. Hemde alternatifleri icinde en temizi. Dunyada en cok toryum rezervine sahip ulke hangisi bilin bakalim? Turkiye
  Rezervi ne kadar?------------800,000 ton
  Sonra hangi ulke geliyor ----Hindistan
  Rezervi ne kadar?------------300.000 ton

  Turkiyenin ic borcu?----------85 milyar dolar $
  Dis borcu?---------------------125 milyar dolar $
  Toplam?------------------------220 milyar dolar $
  Peki sahip olduGumuz toryumun deGeri ne kadar? 120 Trilyon dolar $
  Yani toplam borcumuzu 545 kere öduyor.
  Önce bor Simdi de toryum.
  Daha bilmediGimiz neler var kim bilir?


  DUSUNULEBiLECEK EN TEMiZ YAKIT basliGinda verilen haberde, kimyager Steven Amendola'nin Ford Explorer model otomobili bor bilesiklerinden elde edilen yakitla calistirdigini anlatiyordu

  ABD li kimyager Amendola'ya , göre Sodyum bor hidritle calisan otomobilin hem menzilli iki katina cikiyor , hem patlama ihtimali olmadiGi icin tam guvenli oluyor , hem cevre kirliligi olmuyor , Hemde yakit kullanildiktan sonra tekrar deGerlendirilebiliyor.

  Benzinle calisan otomobillerde yakiti depolama sorunu oldugu icin menzili dusuyor. Borla calisanlardayda bu sorun ortadan kalkiyor Sodyum bor hidrit maddesi suyun olusturdugu hidrojen yakit pillerine ulasmasi ve aciGa cikan enerjinin mekanik enerjiye dönusmesiyle yuruyor.

  Bor kunusu özellikle son yillarda hic Tukiye gundeminden hic inmedi. Bilgisayardan silaha, nukleer teknolajiden akaryakita kadar bir cok alanda kullanilan bor , ister istemez bir cok cevrenin ilGi odaGi... Tartismalar bazi kisi ve guclerin özellestirme furyasinida arkalarina alarak , bu cazip ve stratejik madeni 'ic etmek' isteginden , uluslararsi terörislerin Turkiye'yi bor konusunda baski altina aldigina bor u devletin yeterli karlilik ve verimlilikte kullanamadiGina kadar uzaniyor.

  Devlet denetim elemanlar dernegi (denetde) baskani Atilay Erguven de, bor gibi hayati önemi olan konulardaki gelismelerin turkiye'ye gec yansimasini, BATILILAR TURKiYE'YE BOR TEKNOJiSiNiN GELMESiNi ÖNLEDiKLERi GiBi , O KONUDAKi ÖNLEMELERiDE DUYUP , BOR UN ÖNEMiNi KAVRAMAMIZI iSTEMiYORLAR sözleriyle izah ediyor.

  Dunya bor rezervinin yuzde 70 i Turkiye'de. Bizi yuzde 13 le Abd izliyor.
  Rezerlerini yillar önce kullanmaya baslayan America nin kendi topraklarinda cikarabileceGi Gittikce azaliyor. Bor zengini Turkiye ise bu potansiyenini ancak ham borunu satarak deGerlendirebiliyor. Mamul bor urunlerini uretebilmek icin gerekli teknoloji turkiyede yok. cunku batili ulkeler bor teknolojisini bize vermeyi hep reddediyor. Ham cevher olarak adeta sudan ve kumdan ucuza sattiGimiz bor, bize pahali ithal urunler olarak geri dönuyor.

  NOT: BU YAZIYI BURAYA KADAR OKUDUYSANIZ, BiLiNCLi VE DUYARLI BiR VATANDASSANIZ, LUTFEN BU YAZIYI TUM TANIDIKLARINIZA iLETiN.


  Neptunyum elementi :

  93 atam numarali neptunyum radyoaktif bir elementtir ve uranyum pillerinin uretiminde kullanilir. 1940 de california universtesi profösörlerinden America li Mc Millan ve Abelson tarafindan kesfedilen bu radyoaktif elementten son yillarda enerji uretiminde hat safada faydalaniliyor. ustelikte alternatifleri icinde en ucuza mal edilen bir element. Peki bilin bakalim bu Neptunyum dunyada en fazla nerede bulunuyor. Bildiniz Turkiye'de
  Tahmin edilen rezerv ne kadar? 127.000 ton
  sonra hangi ulke geliyor? Bulgaristan
  Onun rezerv i ne kadar 2.500 ton
  Peki sahip olduGumuz Neptunyumun deGeri ne kadar?
  Cok sasiracaksiniz ama 9 Trilyon dolar $

  Turkiyenin ic borcu?----------85 milyar dolar $
  Dis borcu?---------------------125 milyar dolar $
  Toplam?------------------------220 milyar dolar $
  Elimizdeki neptunyumun deGerini tekrar ediyorum 9Trilyon dolar $
  Yani toplam borcumuzun 40 kat fazlasi

  Önce bor sonra toryum simdide neptunyum
  Bilgilenmek ve bildirmek amaci ile lutfen sessiz kalmayiniz
  Peki adamlar ne diyor biliyormusunuz gecenlerde 'Turkiye Turklere birakilmayacak kadar zengin bir ulkedir' kim isletecek bu madenleri?

  Bu iletiyi baskalarina da bildirmek bizim icin bir vatan borcudur. Cunku baska bir TURKiYE yok.

  yorum yok, benden bukadar gerisi size kalmış.....
   
 2. hsyndmrl

  hsyndmrl Site Gezgini

  Kayıt:
  16 Kasım 2007
  Mesajlar:
  78
  Beğeni:
  0
  GAZETECI VEDAT YENERER'IN YAZISI.....

  Petrol yoksa çıkartma ruhsatı neden vermiyorsunuz?
  Değerli okurlar, geçenlerde Türkiye-Suriye sınırında uydu verilerine göre petrol deniz i olduğu iddiasını yazmıştım. Yazı sonrasında Silopi de madencilik yapan Beşir Yılmaz aradı. Yazacaklarımı lütfen iyi okuyun!...
  Beşir Yılmaz telefonda. 'Vedat bey, gelin Silopi' de Cudi eteklerine sizi götüreyim de petrolü kendi gözünüzle görün!..'diyerek feryat ediyordu.
  'Nasıl yani!..' diye sorduğumda anlatmaya başladı..
  'Biz aileden madenciyiz.Irak sınırında yaklaşık 300 km ya da bir başka deyişle yaklaşık 150 milyon ton asfaltit madeni buldum.. Bu madeni bir süre resmi olarak işlettikten sonra devlet 1978 yılında kamulaştırıyoruz' diyerek el koydu. Rezervin de 50 milyon ton olduğu iddia edildi. Madem asfaltit rezervi az, neden el koyuyorsunuz. Dünyanın neresine giderseniz gidin asfaltit maddesi bulunan her yerin altında petrol vardır. Silopi'nin altı da petrol deniz idir. Yaz aylarında etraftaki ocaklardan resmen petrol akar ve Hezil çayına karışır. Gelin görün! Sadece petrol değil, burada çok zengin uranyum Ve nikel madeni de
  var'
  - Nereden biliyorsunuz? 'Türkiye'deki analizlere güvenmediğim için madenin her tarafından örnekler alarak Almanya'ya bizzat götürdüm ve analiz yaptırdım. Raporları gönderdim size ( Sonuçlar elimde Yatağan ve Tunç bilek'e göre iki misli rakamlar var)
  dünyanın en önemli uranyum madenlerinden birisi buradadır ve aktif haldedir..'
  Beşir Yılmaz'ın anlatacak o kadar çok şeyi var ki makineli tüfek gibi art arda sıralıyor.
  Ben de zaman zaman araya girip soru soruyorum.
  -Petrol olduğunu nereden biliyorsunuz?
  'Bu bölgede İngilizler 1967-87de petrol aramışlar. Açılan kuyulardan gökyüzüne doğru 100 metre kadar petrol fışkırmış. Ardından kapatmışlar ve betonlamışlar. Benim madenimin yanında da bu kuyudan var ve vanasını gelin birlikte açalım eğer beton ve cıva basıp tıkamadılarsa bakalım ne kadar petrol fışkıracak. Dönemin köylüleri arasında hâlâ yaşayan görgü tanıkları var ve petrolün 100 metre kadar fışkırdığını görenler var.
  'Beşir Yılmaz konuştukça pür dikkat dinlemeye devam ediyorum..'
  Vedat Bey, asfaltit maddesi olan her yerde petrol vardır. Eğer petrol yoksa bana neden petrol çıkartma ruhsatı vermiyorlar? Musul ve Kerkük' ün rakımı 80-100 metre civarındadır. Cudi Dağı'ndaki petrolümüz resmen Irak'a doğru akıyor ve başta İngilizler ve ABD bunu biliyor..' Beşir Yılmaz bugünlerde Silopi' ye bile zor gider hale gelmiş.
  Devlet kamulaştırılacak diye el koyduğu madeni şimdi Turgay Ciner 'in sahibi olduğu
  Park Holding'e devretmiş. Durum böyle olunca, Yılmaz da dava üstüne dava açmış ve yürütmeyi durdurma kararı aldırmış. Eğer tekrar el konulursa AIHM' YE başvuracakmış.
  Kısacası madeninin peşini bırakmıyor ama artık bölgedeki aşiret ağaları da onun peşini bırakmaz hale getirilmiş..Bütün dava tutanakları elimde okudukça dehşete kapılıyorum. Şimdi sıkı durun...
  Beşir Yılmaz Başbakan Tayyib Erdoğan' a bu durum üzerine başvurmuş ve dilekçe vermiş dilekçede aynen şöyle yazıyor..
  'Bürokrasi ve çeteler milletin hak ve hukukunu aramaktan bezdirmiştir. Televizyonda ve basındaki konuşmalarınızda 'hortumcu çetelerin ve bürokrasinin üstüne gidilecektir diyorsunuz'. Millet buna çok seviniyor. 25 yıldır gasp edilen madenimiz çete ve bürokratların, anayasa, kanunlar ve insan hakları hiçe sayılarak ihale yolu ile peşkeş çekiliyor. Allah'a ve sizin yüksek adaletinize sığınıyorum.' Beşir Yılmaz devlet tarafından el konulan mallarını ve bunun karşılığında devletin verdiği parayı yazıya eklemiş..
  1- 35 km yol yaptım.
  2- 500 bin ton hazır çıkarılmış kömürüm var.
  3- 3,5 milyon metreküp hafriyat yapılmış.
  4- Mazot tankları.
  5- Dinamit ambarı.
  6- Kantar ve kantar binası.
  Resmi olarak bana ait olan ve vergisini ödediği madenimde Bugüne kadar yaptığım işler ve halen bulunan demirbaş ve çıkarılmış maden içinde 5.800.800 TL. (Buna resmen gasp ve devlet terörü denir!)
  Beşir Yılmaz Başbakan Erdoğan'a yazdığı dilekçede devam ediyor.
  'Bu para halen bankada duruyor. Buna rağmen Türkiye Kömür İşletmeleri ihaleyi adamlarına ve hortumculara peşkeş çekiyor'
  Beşir Yılmaz' ın bu başvurusuna Başbakan Erdoğan bugüne kadar cevap vermemiş.
  Beşir Yılmaz'dan al ve ABD bağlantılı şirketlere ver. Uranyum konusu da bir başka skandal. Güneydoğu resmen petrol deniz i üzerinde ve Türkiye ABD Firmalarının peşinde 'bize petrol bul' diye yalvarıyor... İddialar devam ediyor:6 mühendisin kafaları kesildi.
  TPIK diye Türkiye Petrolleri'nin kurduğu bir kurum yurt dışına petrol arama işlerine giriyor ve bugüne kadar milyar dolar zarar ediyor.
  Beşir Yılmaz diyor ki: 'Kimin hain kimin işbirlikçi olduğunu anlamak çok kolay!
  Eğer bölgede petrol yok ise neden bana petrol çıkartma ruhsatı verilmiyor. Ruhsat verin 800 metreden petrolü çıkartmazsam ben bu ülkeyi terk ederim. MTA yıllar önce sondaj yaptı 480 metrede su bulundu ve ardından delici aletin ucu kırıldığı için sondaja son verildi. Herkes bilir sudan sonra petrol gelir. Biz yerli teknoloji ile 1200 metreye kadar sondaj yapabiliriz kimseye ihtiyacımız yok. İzni versinler siz görün petrol nasıl fışkıracak.
  ' Bu görüşmemizden bir gün sonra Beşir Yılmaz tekrar aradı ve Soma'da görevli bir mühendis ile görüşmemi isteyerek telefon numarasını verdi. Adını burada yazmak istemiyor. Mühendis ile görüşmemde daha da çarpıcı gerçekler çıktı ortaya.
  Altı ay kadar önce Cudi dağları eteklerinde bulanan 6 insan iskeletinin ne olduğunu bilip bilmediğimi sordu. Ben de 'bilmiyorum' dedim. Mühendis ekledi
  'Bu iskeletler 18 Yıl önce Cudi Dağı'nda kaybolan 6 Türk petrol mühendisinin iskeletleri. Kafaları kesilerek öldürülmüş..' Dondum kaldım. Ne diyeyim.Kendisi de mühendis olduğu için yalan söylemiyordur diye düşündüm..Ardından devam etti..
  'Vedat Bey Türkiye maden bakımından dünyanın en zengin ülkesi. Siz Ödemiş yakınlarındaki Bozdağ'ın dünyanın en büyük altın rezervi olan dağlarından biri olduğunu
  biliyor musunuz? Ama bu madenleri kimse çıkaramaz. Hatta bu konunun üzerine giden
  gazeteciler öldürüldü. Uğur Mumcu ve Çetin Emeç'in öldürülmeden kısa bir süre önce bu madenler üzerine gittiğini biliyorsunuz her halde...' İlgiyle dinledim. O kadar çarpıcı şeyler anlattı ki, yazmaya sayfalar yetmez. İddiaların hepsinin belgeli olduğunu söyleyen bu mühendis, gazete ve televizyon kanallarında hiçbir gazetecinin bu yönde bir haber yapamadığını ve milletin resmen uyutulduğunu örneklerle anlattı. Beşir Yılmaz'a son
  sözüm ' Bana anlattıklarınızı Genelkurmay''a anlatınız mı?' oldu. Aldığım cevap da aynen şöyle.
  ' Vedat Bey her şeyi belgeleriyle birlikte bir kaç kez askeri büyüklerimize anlattım ama bugüne kadar bir arpa boyu ilerleme kaydedemedik!'. Ne diyeyim, bu milleti korumaya yemin etmiş olanlar utansın!.. Son sözüm: 'AB ve ABD, PKK''yı boşu boşuna özellikle bu bölgede güçlendirip milletin başına bela etmedi. Bölgeye gelecek barış ortamı Türkiye''yi ekonomik olarak uçuracak gelişmelere gebedir!..'
   
 3. mefete

  mefete Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  441
  Beğeni:
  2
  Abi biz salak bi milletiz ki o zaman bu oyunlar ülkemizde dönüyor...Delirmemek mümkün değil. Kıçı kırık bi ülke(İsveç, isviçre, portekiz.. v.b.) bizim durumumuzda olsa hakkını söke söke alır....

  Baksana bizim kafamıza vurup elimizdeki şekeri alıyorlar...Yıllardır geliyor bu mailler ne oldu sonunda ....

  Satılık Medya varken bu konuda bir haber bile çıkmaz...Nerde aptalca bi haber varsa dolduruyorlar haber bültenleriyle....Açıpta doya doya bir program seyredemiyoruz t.v. lerde DİZİLER yüzünden....
   
 4. sedom

  sedom Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  690
  Beğeni:
  0
  Milletimiz Kavak Yellerine,Arka sıradakiliere Asi ye ve bunu gibi Aptal Filmleri SIRF zaman geçirmek için İzleye dursunlar...(Daha Binlerce Aptalca TV Programı)
   
 5. mefete

  mefete Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2007
  Mesajlar:
  441
  Beğeni:
  2
  Anlamak mümkün değil....Halkımız ülke üzerinde dönen oyunların farkında...Hepsi dış güçlerin ülke üzerinde ki oyunlarından haberdar.....Ve medyanında bu oyunun birerer oyucusu olduğunu biliyor....Niye hala televizyona bağlı yaşayıp birer robot gibi dolaşıyorlar!!!!!!!!!!
   
 6. hsyndmrl

  hsyndmrl Site Gezgini

  Kayıt:
  16 Kasım 2007
  Mesajlar:
  78
  Beğeni:
  0
  çocukları sabahtan akşama kadar tv başında bakit geçiren anne babalar var.
  geçen gün tv de gezinirken bacak kadar çocuğun kulağında küpe saçlar bi acaip kızları evinde ki partiye davet ediyo ..... çocuklarımızı böyle yetiştiriyoruz ..
  milletimiz çok cahil çıldırmamak elde değil bu olanlara
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal