Turkcell Vınn ip sorunu

Kodla Büyü

Almys

Üye
Merhaba Turkcell 3g vınn kullanıyorum E176 modemim, ancak ip ile ilgili bir sorunum var ve çözüm bulamadım hiç bir yerde.

internete Turkcell 3G profilinden girdiğimde sabit olarak 176.237.178.** ip adresinden giriyor.
Turkcell İnternet profilinden girdiğim zaman ise 5.27.82.** ip adresini kullanıyor.
Statik ip bölümünü zaten başvurum olmadığı için kullanamıyorum.

Bu sorun bir süredir var hatta Turkcell internet profili iki gündür kendini sabitledi o ip'ye. Diğeri daha uzun süredir sabitti zaten.

Yeni profiller oluşturmayı denedim her defasında bu iki ip adresinin birini kullanarak giriyor internete. Defalarca programını kaldırdım baştan yükledim, turkcellin sitesinden yazılımını güncelledim. Kısacası bildiğim her şeyi yaptım ama yine de ip adresim değişmiyor. Statik ip istemiyorum ben, Turkcell'den böyle bir talebimde olmadı asla. Müşteri hizmetlerini de aradım kendileri bir çözüm elbetteki sunamadı. En iyi önerileri de yeni profil oluşturmaktı normal olarak işe yaramadı.

Lütfen siz yardım edebilir misiniz? Konuyu yanlış yere açmış olabilirim üzgünüm :/

Vınn programına ait güncel sürümü turkcell sitesinden indirerek kurulum yapın.

Vınn programını kaldırdıktan sonra belgelerim klasöründeki vınn klasörünü silerek deneyin.

Merhabalar. Cihazınızı 48 saat gibi bir süre kullanmayarak bekleyin. Sonrasında tekrar taktığınızda görmüş olduğu ip yi takip ediniz. Ayrıca Müşteri hizmetleri personelinden, Statik ip kullanmadığınızın onayını telefonla alınız ki ilerleyen dönemde bir sorun yaşar iseniz ilgili görüşmeyi dinlettirerek borç ve vergi gibi meblalardan kurtulmuş olasınız.

Ayrıca, Turkcell yazılımı bir yerde profil gibi bir dosya saklıyor olması lazımdı. bir iki kez kurdum sadece çok emin değilim ama, profil ataması var ise onun üzerinden aramalarınızı gerçekleştiriniz derim.

İyi çalışmalar.

Söylediklerinizi denedim. Güncellemesini yaptım, defalarca sildim tekrar kurdum değişmedi.

Bahsettiğiniz profil dosyası belgelerimdeki ise yaptım başka bir yerde dosyası varsa bilmiyorum :((

Geri