Türk Telekom tarife sahtekarlığı

Kodla Büyü

elitbote

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tarifeyi anlatırken 6 ay 9 TL 6 ay ayda 29 TL diye reklam yapan firma,
hat geçişini geciktirerek tarife ücretlerini arttırdı.Kampanyaya katılım için kasım ayının 14'ünde geçiş işlemi yapmama rağmen (20 Kasım sondu).geçiş süresinin 6 gün olmasına rağmen
ayın 21'inde geçişi gerçekleştirdiler. Sonrasında kampanya süresi 20'sinde bitiyor diyerek ücret arttırımına gitti Telekom.
Şu an aynı tarife için
3 ay bedava 9 ay 39 TL'dediler.
Kesinlikle insanı, tüketiciyi yanlış bilgilendiriyorlar ve sözlerinde durmuyorlar. Hakkımı sonuna kadar arayacağım.Türk Telekom'un öncelikle 6 günde geçişi tamamlaması lazım ve sözünde durup verdiği tarife detayını uygulaması gerekir. Sözleşmede başvuru ayın 14'ü ama kendileri geçişi geç yaptıkları için fazla ücret talep ediyorlar.Türk Telekom'a güvenip 2 ayrı hattı bu tarifelerine geçirmiştim, pişman oldum.

Tavsiyem Türk telekomdan uzak durun !!!

https://www.sikayetvar.com/turk-telekom ... gi-yaratti

sayın hocam,
firmalar vatandaşlara değişik vaat ve hizmetler sunarak kendisine çekmeye çalışmaktadırlar.
Bazı arkadaşların dediği gibi türk telekoma asla mahkum değilsiniz; mahkum olduğunuzu düşünmek öğrenilmiş çaresizlik
Dsmart, super online, turk.net... vb bunlarda ayrı birer firma ve dikkat ederseniz herkes kendi müşterisini kaçırmamak için indirim teklifi sunar.
Senin geçmiş yıllardaki aboneliğine bakar ona göre yıllık indirim imkanları tanıyabilir.
ve bu firmalar telekomdan port satın almaktadırlar ki telekom sattığı portun arkasında durmak zorundadır.
Önerim; eğer internet ihtiyacınız var ise bulunduğunuz konuma eniyi hizmet götüren en uygun firmaya biran önce geçmenizdir.
yıllar geçtikce size indirim sunacaklardır. Örneğin benim burda fiber superonline olmasını çok isterim ama yok.. EN azından telefonuna 5 gb internet veriyor aylık, ücretsiz ve bunu okulunda istediğin gibi kullanabilirsin.

hocam ondan uzak duralım. kesinlkle haklısınız ama başka gidecek kapıda pek yok. diğerleri de farksız.

50gb yı gecınce sozde 3mb e ındırıyorlar ama 360 ta bıle vıdeo donar mı dounuyor malesef hepsı aynı enson modemı degıstırmemı dedıkler kopmalardan dolayı oluyor dedıler onuda yaptım yıne vıdeolar dolmuyor eskıden 10dk bekler sonra ızlerdım sımdı part seklınde vıdeolar sanırım o sekıldede ızlenmıyor

mse' Alıntı:
sayın hocam,
firmalar vatandaşlara değişik vaat ve hizmetler sunarak kendisine çekmeye çalışmaktadırlar.
Bazı arkadaşların dediği gibi türk telekoma asla mahkum değilsiniz; mahkum olduğunuzu düşünmek öğrenilmiş çaresizlik
Dsmart, super online, turk.net... vb bunlarda ayrı birer firma ve dikkat ederseniz herkes kendi müşterisini kaçırmamak için indirim teklifi sunar.
Senin geçmiş yıllardaki aboneliğine bakar ona göre yıllık indirim imkanları tanıyabilir.
ve bu firmalar telekomdan port satın almaktadırlar ki telekom sattığı portun arkasında durmak zorundadır.
Önerim; eğer internet ihtiyacınız var ise bulunduğunuz konuma eniyi hizmet götüren en uygun firmaya biran önce geçmenizdir.
yıllar geçtikce size indirim sunacaklardır. Örneğin benim burda fiber superonline olmasını çok isterim ama yok.. EN azından telefonuna 5 gb internet veriyor aylık, ücretsiz ve bunu okulunda istediğin gibi kullanabilirsin.

Hocam buradaki sorun şu : Firma önce vaat ediyor , sözleşme imzalatıyor. Yasal geçiş süresi 6 günken 7 günde geçiriyor. Bu da yetmiyor taahhüt ettiği ücreti arttırıma gidiyor. Ticarette malı satarken bi fiyat verip sonra fiyat arttırarak mı satarsınız ? Ticaret ahlakı bu mu ?

siz basvurunuzu yaptiginizda henuz sure dolmamisti degil mi? basvuru tarihinizi kanitlayan belgeler ile dirmaya itiraz edin, onlarin isli ne zaman yaptigi sizi ilgilendirmez muhim olan basvuru tarihinizdir. aonuc alamazsaniz hakem heyetine basvurun, kesinlikle kazanirsiniz. gecmis olsun.

Suicide' Alıntı:
siz basvurunuzu yaptiginizda henuz sure dolmamisti degil mi? basvuru tarihinizi kanitlayan belgeler ile dirmaya itiraz edin, onlarin isli ne zaman yaptigi sizi ilgilendirmez muhim olan basvuru tarihinizdir. aonuc alamazsaniz hakem heyetine basvurun, kesinlikle kazanirsiniz. gecmis olsun.

Müşteri hizmetleri en son hattın geçiş tarihini kabul etti. Sözleşmeyi imzaladığım tarihte kampanya o şekildeydi. Haksızlığı savunuyorlar bir de . Teşekkür ederim.

Geçen yaşadığım trajikomik olay;
Genelde Dosya indirimi yapıyorum ay sonuna yaklaşıldı torrent idm 150gb a yakın dosya indirimi yapmışım. Ctesi Akşam geldim eve baktım nete giremiyorum. bi reset bi dns ayarı düzelme yok Telefondan faceteki fotolar bile açılmıyor ama net var. Aradım Müşteri hizmetlerini arıza kaydı oluşturucam dedim. İzin verilmiyor dedi. Neden Dedim? AKN yi aşmışsınız o yüzden. Dedim ki sevgili kardeşim benim internetim sınırsız. akn aştıktan sonra internetimi kesemezsiniz. adam ille diretiyor, akn aşmışsını o yüzden kayıt oluşturamıyorum. sordum akn yi aştım diye tt bana ceza mı veriyor dedim :D benim paketimi kontrol et dedim beni bilgilendir. kotalı sınırsız. e nerde dedim internet :D zarla zorla kayıt oluşturdum. taahhütüm bittiği gibi daha da tt kullanmam. Dsmart Var, uydunet var. Uydunet kullanan arkadaşlarım 50tl ye 12megabit kullanıyorlar ve kota doldukları zaman gerçek 3megabit kullanıyor. bizim gibi 1mb ye inmiyor neti ..

elitbote' Alıntı:
Suicide' Alıntı:

Müşteri hizmetleri en son hattın geçiş tarihini kabul etti. Sözleşmeyi imzaladığım tarihte kampanya o şekildeydi. Haksızlığı savunuyorlar bir de . Teşekkür ederim.

m.hizmetleri halt yemis, sen basvuruyu savsakla sonra gunu gecince pahalidan faturalandir. nerdeymis o yogurdun bollugu acaba? direk tehdit edin, sikayet edeceginizi belirtin ve hatta btk ya sikayet edin. gerci oblar birbirlerinin canini yakmazlar ama olsun...

hala bu tür olaylar buralarda tartışılıyor mu? çok normal ve sıradan oldu ki bu ttnetin düd*klemeleri..alışınız efendim.. :sleep: biz artık şaşırmıyoruz.mesela bu hafta benimde taahhütüm bitiyordu aradım ve aynı şekilde yine düd*klendik borç çıktı. Buna izin veren ve şirketleri şımartan kesinlikle devletimiz..özelleştirilirken bu tür 3 kağıtların önüne geçecek maddeler koyunca tabi ihaleye giren olmuıyor..Örnek bu haftaki digitürk ihalesi..Düşünün neden tek firma girdi ve 10 dk da bitti ihale..Çünkü devlet digitürkü satarken ihale sizin aynen devam sözünü vermişti bile..Neyse sonuç olarak bundan sonra 60 tl ye ttnet alacağıma 80-90 tl verip başka sağlayıcı alıcam. Başka çaremiz yok diyip kucaklarına gitmek olmaz

https://sikayet.btk.gov.tr/

şikayet edin . emin olun değerlendiriliyor. Bu tür şikayetler artınca düzenleme yapıyor BTK

tcoalngsau' Alıntı:
hala bu tür olaylar buralarda tartışılıyor mu? çok normal ve sıradan oldu ki bu ttnetin düd*klemeleri..alışınız efendim.. :sleep: biz artık şaşırmıyoruz.mesela bu hafta benimde taahhütüm bitiyordu aradım ve aynı şekilde yine düd*klendik borç çıktı. Buna izin veren ve şirketleri şımartan kesinlikle devletimiz..özelleştirilirken bu tür 3 kağıtların önüne geçecek maddeler koyunca tabi ihaleye giren olmuıyor..Örnek bu haftaki digitürk ihalesi..Düşünün neden tek firma girdi ve 10 dk da bitti ihale..Çünkü devlet digitürkü satarken ihale sizin aynen devam sözünü vermişti bile..Neyse sonuç olarak bundan sonra 60 tl ye ttnet alacağıma 80-90 tl verip başka sağlayıcı alıcam. Başka çaremiz yok diyip kucaklarına gitmek olmaz
16 aralikda benimde bitiyor. Fiber alt yapı yok sadece telefon altyapısı var. Onere bileceginiz bir firma veya bir tarife var mı?

varvarvar' Alıntı:
Geçen yaşadığım trajikomik olay;
Genelde Dosya indirimi yapıyorum ay sonuna yaklaşıldı torrent idm 150gb a yakın dosya indirimi yapmışım. Ctesi Akşam geldim eve baktım nete giremiyorum. bi reset bi dns ayarı düzelme yok Telefondan faceteki fotolar bile açılmıyor ama net var. Aradım Müşteri hizmetlerini arıza kaydı oluşturucam dedim. İzin verilmiyor dedi. Neden Dedim? AKN yi aşmışsınız o yüzden. Dedim ki sevgili kardeşim benim internetim sınırsız. akn aştıktan sonra internetimi kesemezsiniz. adam ille diretiyor, akn aşmışsını o yüzden kayıt oluşturamıyorum. sordum akn yi aştım diye tt bana ceza mı veriyor dedim :D benim paketimi kontrol et dedim beni bilgilendir. kotalı sınırsız. e nerde dedim internet :D zarla zorla kayıt oluşturdum. taahhütüm bittiği gibi daha da tt kullanmam. Dsmart Var, uydunet var. Uydunet kullanan arkadaşlarım 50tl ye 12megabit kullanıyorlar ve kota doldukları zaman gerçek 3megabit kullanıyor. bizim gibi 1mb ye inmiyor neti ..
Uydu net TTNet alt yapısı ile fiber olmayan internet veriyor mu? Mesele bu 12 mbit internet fiber için mi adsl için mi

misskinn' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:
16 aralikda benimde bitiyor. Fiber alt yapı yok sadece telefon altyapısı var. Onere bileceginiz bir firma veya bir tarife var mı?

türknet ilk aklıma gelen firma bir bakın sitesine.

hattım türk telekom
1000 dk her yöne-tarifelerle sınırsız- 500 sms- 4gb internet... 32 tl
bundan daha iyi olanı varsa hemen geçerim

alpaygunes' Alıntı:
https://sikayet.btk.gov.tr/

şikayet edin . emin olun değerlendiriliyor. Bu tür şikayetler artınca düzenleme yapıyor BTK

Tekrar teşekkürler hocam. BTK.gov şikayet etmiştim bir buçuk ay falan oldu ama sonuç aldım. Yanlış hesap , hak aramamızla bağdattan döndü.. forumdan herkese tavsiyem sikayet.btk.gov.tr ye üye olsunlar ve şikayetlerinin arkalarında dursunlar...

hayirli olsun, birde bu tarz musteri magduriyetleri icin firmalara ceza verilse insanlar ugrasmak zorunda kalmaz ama nerdeee.

aynenbadi' Alıntı:
hattım türk telekom
1000 dk her yöne-tarifelerle sınırsız- 500 sms- 4gb internet... 32 tl
bundan daha iyi olanı varsa hemen geçerim

Hocam ben pptcell deyim 1250 dk 1250 sms 2 gb akn li sınırsız internet 25 lira.

VodafoNet'teyim TTNet le aynı kafada olmalarıns rağmen 49tl ödüyorum. En güzel yani zırt pırt aramıyorlar hatta hiç aramadılar :D

Ben ttnet i btk ya şikayet ettim hiç bir sonuç çıkmadı, daha önce de şikayetvar a yazdım yine aynı. Taahhüdüm bitince süperonline ye geçtim artık rahatım, Ttnet tamamen dolandırıcı bir firmadır.

öncelikle belirteyim burada yazdıklarım asla firma aklama değil tamamen kendi kullanımlarımla ilgilidir.

1. hat değişiklerinde süre 3-7 iş günüdür. 6 gün değil maalesef.
2. kullanımda ilk 15 günden önce cayma hakkınızı kullanarak sadece kullandığınızı ödeyip taahütünüzü iptal edebilirdiniz.
3. son 10 aydır tt mobile kullanıyorum. 1000 dk. 1000 sms 4 gb internet 20,50 TL. internet hızı bulunduğun bölgede vodafone dan çok daha iyi.
4. TT mobile halen avea daki gibimi bilmiyorum ama müşteri hizmetlerini arayarak fatura indirimi yapabilir belki.
5. sorun yaşandığı zaman bunu gereken yerlere şikayet etmek fayda sağlayabiliyor...

Geri