Türk Telekom Mobil tarafından yapılan tarife aşım soygunu

Kodla Büyü

sfym

Seçkin Üye
Seçkin Üye
.

Selamlar.

Sizden ricam benzer sorun yaşayanlar varsa aramızda, cimer aracılığıyla şikayet oluşturmaları. Bu şirket, şikayet sitelerinde artık pişkin bir oranla umursuzca yer alıyor. Tek yol ümit az da olsa Cimer.

Benim yaşadığım sorunu da içeren Cimer mesajım:

Konu: Ocak ayı faturamda örneği olan,Türk Telekom Mobil firmasının haksız kazanç yöntemine müdehale edilmesi.

Talep Detayım:

İyi günler.

Türk Telekom mobil 10 GB internet özellikli faturalı tarife kullanıcısıyım. Tarifemin ücreti 28 tl civarında. Bazı aylar benim yaptığım sms gönderimi nediyle fatura biraz fazla olabiliyor. Ocak ayında ise faturam tahmin ettiğimden çok fazla oldu, 105 tl geldi.(ekteki resimlerde görünmektedir) Müşteri hizmetleri ile görüştüğümde 72tl lik fazla tutarın sebebinin internet aşımından kaynaklandığı söylendi. Beyefendiler 72tl aşıma müsade ediyormuş. Daha fazla olursa kesiyormuş internetimizi!

Pandemi döneminde işe gitmek dışında evde geçiriyorum.Evde sınırsız internetim varken, neden mobil tarifemi aşmak isteyeyim. Neden uyarılmadım? dediğim zaman bana söylenen: tarifemin bitmek üzere olduğu bilgisini veren smslerin gönderildiği. ..

İşte olayın vehameti ve yapılan vurgun bu yöntemde saklı.

İlgili firma resmen müşterisinin dalgınlığından faydalanarak haksız kazanç sağlıyor.

NEDEN bana gönderilen sms, 10gb ulaşıldığında internetimin kapatılacağı, ilave internet almak istiyorsam xx numarasına sms göndermem gerektiği şeklinde değil!

Müşteri hizmetlerine bunu sorduğumda yaptığım sözleşmede bu durumun yazdığı söyleniyor. Lanet olsun böyle sözleşmeye. Tarifesi bitmeye yaklaşan 100 kişiden eminim ki en az 90 tanesi, aşım mesajlarını o an okumadığı ya da gelen smsi farketmediği için internet kotasında aşım yapıyordur.

İnternet kotası dolacaksa uyarı mesajı gönderilmeli ve dolduğunda kesilmelidir.

Müşteri isterse ilave paket satın almalıdır.

Bu vurgun düzenine müdehale edilmesini talep ediyorum.

.

Ekli dosyalar

• faturalarim.jpg
    faturalarim.jpg
    55.9 KB · Görüntüleme: 66
Hocam maalesef ülkemizde mobil internet sağlayıcılar da sabit internet sağlayıcılar da tam bir bela. Kullanıcı olarak onlardan bizim hakkımızı düşünecek uygulamalar yapmalarını beklemek saflık olur. Uzaktan eğitimin en civcivli zamanlarında 10 gün internetim kesildi karşımda ne bir muhatap ne bir yetkili var. Herkes topu birbirine atıyor. Cimer'e de yazdım ama adamlar Cimer'i de takmıyor. Cimer demişken, bu Cimer'den en çok tırsan MEB galiba. Ne zaman Cimer şikayeti olsa müdürler titriyor.

Mobilde kota aşım tedirginliği yaşamamak için önerim (muhtemelen siz de biliyorsunuzdur) cihazınız üzerinden mobil erişim kotası koymak. Operatör kesmezse bile, telefon koyduğunuz sınıra ulaşınca siz tekrar açıncaya kadar erişimi kesiyor.

Hocam maalesef ülkemizde mobil internet sağlayıcılar da sabit internet sağlayıcılar da tam bir bela. Kullanıcı olarak onlardan bizim hakkımızı düşünecek uygulamalar yapmalarını beklemek saflık olur. Uzaktan eğitimin en civcivli zamanlarında 10 gün internetim kesildi karşımda ne bir muhatap ne bir yetkili var. Herkes topu birbirine atıyor. Cimer'e de yazdım ama adamlar Cimer'i de takmıyor. Cimer demişken, bu Cimer'den en çok tırsan MEB galiba. Ne zaman Cimer şikayeti olsa müdürler titriyor.

Mobilde kota aşım tedirginliği yaşamamak için önerim (muhtemelen siz de biliyorsunuzdur) cihazınız üzerinden mobil erişim kotası koymak. Operatör kesmezse bile, telefon koyduğunuz sınıra ulaşınca siz tekrar açıncaya kadar erişimi kesiyor.

hocam çok önemli bir noktaya değindiniz. Veri kontrolünü kullanmak gerekiyor kesinlikle, faturalı hat kullanıyorsanız.
Telefonumu yakın zamanda aldım. Öncekinde ayarlamıştım ama yeni telefonumda veri ayarlamasını yapmamıştım henüz :( Bu sıkıntıdan sonra yaptım.
Benim ihmalim var tabi ki önlem almalıydım ama yukarda anlattığım gibi vatandaşa tuzak gibi hazırlanmış olan uygulama şekillerine mutlaka dur denilmesi gerekiyor.
Cimere yapılan şikayet sayısı arttığında dikkate alınacağına inanıyorum.

.

Geri