Türk Eğitim Sen'den Bakanlık Görüşmesi...

Kodla Büyü

baynadir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan Bilişim Teknolojisi öğretmelerinin yaşadığı sıkıntılar ile ilgili olarak Bakanlığa daha önce de başvurularımız olmasına rağmen, problemin çözümü yolunda bir gelişme sağlanamamıştır.

Talim ve Terbiye Kurulunun 04.06.2007 tarih ve 111 sayılı Kararı ile 2007 yılından itibaren uygulanmakta olan İlköğretim Okulları Haftalık Ders Çizelgesinde; 1,2,3. sınıflarda Bilim Teknoloji Dersi 1 ders saati, 4. ve 5. sınıflarda 2 ders saati, 6,7 ve 8. sınıflarda 1 ders saati olacak şekilde seçmeli ders olarak okutulmaktaydı. Talim ve Terbiye Kurulunun 20/07/2010 tarihli ve 75 sayılı Kararı ile 2010–2011 yılından itibaren uygulanacak olan İlköğretim Okulları Ders Çizelgesinde birinci kademede Bilişim Teknolojileri dersi tamamen kaldırılmış ikinci kademe de ise Bilişim Teknolojileri ders saati 1’e indirilmiştir.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan TUFAN ile görüştü. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sayın Merdan TUFAN’ın da sorunun çözümü noktasında olumlu bir görüş içerisinde olduğu görüldü. Sayın TTK Başkanı Merdan TUFAN'ın samimiyetine, problemi çözmek konusundaki sözüne yürekten inanıyor, kendisine BT öğretmenleri adına teşekkür ediyoruz.

Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin ders saatinin düşürülmesi sebebi ile aylık karşılığı okutacakları Ders saatleri düşülen bu personelin norm fazlası duruma düşmeleri sebebi ile mağdur edilmemeleri için birinci kademe 4. ve 5. sınıflara yeniden Bilişim Teknolojileri dersinin haftada 2 saat olarak konulması, bu derslere Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin girmesi, 6,7 ve 8. sınıflarda ders saatinin haftada 2 saate yükseltilerek zorunlu hale getirilmesi ve sözleşmeli olarak görev yapan bilişim teknolojileri öğretmenlerine de formatörlük görevinin verilebilmesi hususunda Türk Eğitim Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına ve İlköğretim Genel Müdürlüğüne yazılı başvuruda bulunduk.

linkten okuyabilirsiniz...
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_goster.php?haber_id=13433

Umuyorumki bu biraz olsun sizleri rahatlatır ve yine umuyorumki durumumuz yaz döneminde çok daha iyi duruma getirilir :)...

emeği geçen bütün sendikalara teşekkürler.

Arkadaşlar bizler lisedeyiz ama aynı sorunları bizde yaşıyoruz.sadece ilköğretim değil

Arkadaşlar bu haber eski değil mi?
Neden aynı şeyler ısıtılıp ısıtılıp yayınlanıyor...

mesut41' Alıntı:

Yayın Tarihi
02.03.2011 ekli dosyayı okuyunuz

TEŞEKKÜRLER TÜRK EĞİTİM SEN
:alkis: :alkis: :alkis: :alkis:

Tüm sendikalara teşekkürler. Şu sıkıntılı dönemde herkes sendikaların ne işe yaradığını görmeye başladı. Herşeyde bir hayır var. Bu gidişle sendikasız olan bir çok arkadaş kendisine en yakın gördüğü sendikaya girecek...

Dediğim dedik çaldığım düdük demez inşallah TTK. (Pozitif düşünce kalmadı maalesef)

mesut41' Alıntı:

Haber ESKİ DEĞİL... haberin altında linkinide verdim zahmet edip bakarsanız tarihi göreceksiniz...
bu haber sendikadan mail olarak gelmişti geçen hafta. baktımki sitede bunu gören duyan ekleyen yok bende paylaşayımki biraz olsun içimiz rahatlar diye...
bakmadan okumadan havadan yorum yapmayalım...

Kendi sendikamdan istifa edip türk eğitim sen e geçicem. Benim için ne yapmış ki sendikam :sleep:

Teşekkürler Türk Eğitim Sen

Geri