Türk Eğitim Sen'den Aldığım Mesaj

Kodla Büyü
arkadaşım burda her türlü hükümetin verdiği karara bağlı %50 de istesen son söz hükümetin sendikanın değil
asıl sıkıntı memursen'in masaya oturup kabul etmesi,teslim bayrağını çekmesi, biat etmesi...
buda ebs'lilere kapak olur umarım görsünler sendikalarını memurdan yanamı ? hükümetten yanamı?

alla alla çok şükürcü arkadaşlar nerde yaaa 2 3 haftadır gözlerim onları arıyor ama dillerini mi yuttular ne.

Ben hiç bir zaman % 5 in üzerinde bir zam beklentisini girmedim. Sendikalar bugüne kadar ne yapmış ki %10 zam alacakki o artık bu ekonomik sistemde zor. Eskiden ver %30 ver %50 yi al oyu vardı. Şimdi o iş kalktı adamların sabit bir oyu var ve artıyor. Onlarda kendi değişlerine göre ekonomik dengeye göre zam yapıyorlar. Bizim asıl sıkıntımız öğretmenlerinin maaşının düşük olması. Ek ödeme ihtiyacı. çocuk ve eş yardımlarının artması. ağırlıklı olarak sendikaların buna vurgu yapması gerek. Lakin nafile...Ben ekonomik durumumdan şikayetçimiyim evet lakin bu ülke nasıl bir bataklıklardan geçtiği bu ülkenin ekomisinin ve enerjisinin nasıl hortumlandığı ve boşa harcandığını bilen ve şahit olan biri olarak 50-60 senede bu hale gelmiş bir ekonomiyi kimse 10 senede ihya edemez. Cebimiz dolu aklımız rahat olsun istiyorsak bir en az 10-15 sene daha gerek..

honor hocam doğru söylüyorsun. mantıklı düşünemiyoruz çoğu zaman...
ama gel gör ki herkes "kendince" ve "görüşü"nce haklı..

ortada güzel gitmeyen gelişmeler olmasına rağmen türk eğitimsen bu kadar mı aciz yalan dolandan medet umuyor? Oylama sonucunda başkan ve kamu temsilcilerinin oylarıyla (5'e karşı 6 oyla) 2012 yılında memura 4+4, 2013 için ise yüzde 3 + 3 zam yapılması kararı alındı.

honor' Alıntı:
Ben hiç bir zaman % 5 in üzerinde bir zam beklentisini girmedim. Sendikalar bugüne kadar ne yapmış ki %10 zam alacakki o artık bu ekonomik sistemde zor. Eskiden ver %30 ver %50 yi al oyu vardı. Şimdi o iş kalktı adamların sabit bir oyu var ve artıyor. Onlarda kendi değişlerine göre ekonomik dengeye göre zam yapıyorlar. Bizim asıl sıkıntımız öğretmenlerinin maaşının düşük olması. Ek ödeme ihtiyacı. çocuk ve eş yardımlarının artması. ağırlıklı olarak sendikaların buna vurgu yapması gerek. Lakin nafile...Ben ekonomik durumumdan şikayetçimiyim evet lakin bu ülke nasıl bir bataklıklardan geçtiği bu ülkenin ekomisinin ve enerjisinin nasıl hortumlandığı ve boşa harcandığını bilen ve şahit olan biri olarak 50-60 senede bu hale gelmiş bir ekonomiyi kimse 10 senede ihya edemez. Cebimiz dolu aklımız rahat olsun istiyorsak bir en az 10-15 sene daha gerek..

ne yani hocam şu an açık muslukları görmüyorsunda hortumculuk bitti mi diyorsun...

Geri