Tunceli'de 7 şehit

Kodla Büyü
narsist' Alıntı:
zamanında kürt var kardeşim, kürtçede onun dilidir deseydiniz.. dağlı türke kürt denir safsataları yapmasaydınız, şimdi bu durumda değildik emin olun buna.. bunu yazarken de bir Türk olarak yazıyorum maalesef... köşebaşlarında uluyanlar, kürt kardeşine bir kez kulak verip, onun diline saygı duysaydı su an farklı şeylerle uğraşıyor olacaktık.. uluya uluya memleket kurtarılmaz, işte bu hale getirilir....

Halen sorunun dil sorunu olduğunu düşünüyorsan devam et...
Zaten PKK kürt kardeşlerimiz dillerine kavuşsun, özgürce ben KÜRD'üm diyebilsin diye kuruldu...
Kenan Evren milliyetçiydi zaten sırf o yüzden ABD darbe emri verebilmişti...
Ve şimdi olaylar çözüme doğru gidiyor...

narsist' Alıntı:
zamanında kürt var kardeşim, kürtçede onun dilidir deseydiniz.. dağlı türke kürt denir safsataları yapmasaydınız, şimdi bu durumda değildik emin olun buna.. bunu yazarken de bir Türk olarak yazıyorum maalesef... köşebaşlarında uluyanlar, kürt kardeşine bir kez kulak verip, onun diline saygı duysaydı su an farklı şeylerle uğraşıyor olacaktık.. uluya uluya memleket kurtarılmaz, işte bu hale getirilir....

allah aşkına bu memleketın başına zaten bunlr onlra hak vere vere gelmedı mı.bız onlara verdıkçe onlar daha fazlasnı istedı.ben de bir türk olarakböyle düşünmene üzüldüm.kendını şehıt ailelerının de yerıne koy arada bence

zamanında kürtçe onun dilidir deseymiş şimdi böyle olmayacakmış bak hele bak, bu kadar küçük düşünüyosunuz , görmüyomusunuz adamlar ortadoğuyu kasıp kavurdu , istedikleri emeller yüzünden saçma sapan bi sebep uydurup dilediklerini yerine getiriyorlar, ırakta nükleer var dedi girdi petrolune daldı, yıllar sonra bişey bulunamayınca dalga geçer gibi üzgünüz açıklaması yaptılar , şimdi sizin yaptığınız şu yorum çok basit bi yorum , birbirinize düşmanlık yapacağınıza gerçek düşmanları göremeyecek kadar kör olmayın, az geniş düşünün be.

Büyük Ortoğdu Projesi en az 15 yıldır piyasada.. BOP'ta var olan herşey gerçekleşti. Bütün Ortadoğu ülkeleri yeni sömürü haline geldi, sıra geldi Bop haritasındaki kürdistana. Tüm bu olayların tek nedeni bu projedir, gerisi palavradır. Ergenekon, Balyoz gibi davaların tek nedeni bu projedir.Karşı çıkan veya çıkacak herkesi içeri tıkmışlardır.. Bu projenin eşbaşkanı olan biri %50, hatta yeni anketlere göre %53 oy alıyorsa bir zahmet üzülmeyelim şehitlere...

pes ki ne pes , ya senin okumuş , bir şeylerin farkına varıp topluma örnek olacak ve insan yetiştirecek dediğin şahıslar böyle düşünüyosa diğerleri ne yapsın , şu forum acayip moralimi bozuyor ya.

chopen' Alıntı:
narsist' Alıntı:
:alkis: doğru söze ne hacet
katılıyorum dostlar..

fedarel devletlerden birleşik devletlerden bahsediyorlar.
Tek devlet var o da Türkiye değil mi?
Bizim bilmediğimiz içimizde devletlermi var.
Allah sonumuzu hayretsin yoksaa bittikk bitttikkkk !!

kürtçe, kürt dili, anadil.

biri saysın bana kürtçede kaç harf var.

latince arapça ve farsçayı kabul etmem :mrgreen:

Durmak yok yakmaya devam. Ampul değil ama kamyonlar yanıyor.
Bu araba yakmaların yüzünden kasko primleri bile zamlandı. Benim vergimle bu talana göz yuman devlet erkanı ben müslümanım diye sokakta dolaşıp Yok Hz. Ömer, yok Hz. Eyüp, Yunus Emre gibi değerli şahşiyetleri dillerinden düşürmeyenlere ben hakkımı helal etmiyorum.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/7 ... arac-yakti

Birsuru millet var icimizde sadece biri nelere mal oluyor digerleride ayaklandiginda osmanli gibi parcalanacagiz.avrupa gecmisin intikamini alacak gibi duruyor kutsal bizans

Irak Parlamentosu Güvenlik
Komitesi Başkan Yardımcısı
İskender Vitvit, Türkiye'nin
Kandil'i bombalarken Irak hava
sahasını ihlal etmesine sert tepki
gösterdi. New York Times
Gazetesi'ne konuşan İskender
Vitvit, "Türkiye'nin Irak
topraklarında PKK'yı hedef aldığı
saldırılara karşı ordumuz
hazırlanacak. Allah'ın izniyle bu
uçakları düşürmek için Irak'ı
silahlandıracağız" dedi.
RUSYA'DAN SİLAH
Suriye'deki krizin Irak'ı İran'a
yaklaştırdığı belirtilen haberde
Türkiye'nin Kandil'de PKK
merkezlerini hedef alması da ele
alındı. Gazeteye konuşan
Amerikan ordusunun Irak'taki
gücünden sorumlu Tuğgeneral
Robert L. Caslen Jr. "Irak hava
sahasını kontrol edecek güçte
olmadığını kabul ediyor ve bu
konuda çok hassas. Türk jetleri
Kürt hedefleri vurmak için Irak
hava sahasına her girdiğinde bunu
görüyor, biliyorlar ve bu
güçlerine gidiyor" diye konuştu.
Bu arada Irak yönetiminin,
Rusya'dan hızlı bir şekilde teslim
edilecek hava savunma
sistemlerini satın almak için
müzakerelerde bulunduğu da
belirtildi.

papakaa' Alıntı:
kürtçe, kürt dili, anadil.

biri saysın bana kürtçede kaç harf var.

latince arapça ve farsçayı kabul etmem :mrgreen:

sanane kaç harf oldugundan..seni ne ilgilendirir.. işte bu hale nasıl geldiğimizin en somut hali.. hala dildeki harf sayısıyla sidik yarıştırıyor..senin dilinde 29 harf var da neye yarıyor, hala ingilizce bilmezsen adam yerine bile konmuyorsun derse bir kürt kardeşin ne cevap verecen..ne yüksek lisans ne doktora yapabilirsin senin o çok harfli dilinle..
önemli olan nicelik değil nitelik, bunu hala öğrenemediysen yazık sana evlat.

arkadaşlar çok gariptir. ilk çatışma haberlerini alman kanalı reuters vermiştir. ülkemiz üzerinde resmen oyunlar oynanıyor, planlar yapılıyor. lakin öncedende yaptıkları gibi türk milletini diğer milletlerle karıştırmasınlar. ben hala bu ülkede milyonlarca vatan sevdalısı yaşadığına inanıyorum, inanmak istiyorum.

sen gider suriyeye karışırsan, onların teröristlerine hatayda kamp kurarsan onlarda senin teröristlerini besler,planlar yapar..
bu işler böyle.bence herseyi götürüp ABD ye dayamakta yanlış, artık her ülke bir ABD olmuş,stratejik planları var..

doğuda türkçe bilmeyenlerin (genellikle kırsal bölgelerdeki köylülerin), kürtçe anadil olması gibi bi düşünceleri olduğuna inanmıyorum. G.doğunun bütün illerini görmüş, çoğunda yaşamış biri olarak söylüyorum. Yani bu yönde siyasi bir düşünceleri yok çoğunun. Fakat resmi v.b kurumlara giittiği zaman türkçe bilmediği için baskıya uğramış, hakarete uğramış, çok insan vardır. herkes istediği dili konuşabilseydi, bu gün kürtçe anadil olsun, diye kimse bağırıp çağırmazdı.
Bir dönem doğuda insanların devletten nefret ettirilmeleri için devlet ve asker içinde bazı derin yapılanmalar olduğu aşikar. hem de tek tük değil.
Bin küsür faili meçhulden bahsediliyor. en azından ben bi kaç tanesiyle tanıştım, babası, amcası, ya da abisi askerler tarafından gözaltına alınmış, ve bir daha haber alınamamış... ölü mü diri mi.??..
Bi arkadaşım ki vatanına milletine son derece bağlı olduğuna emin olduğum biri, şöyle dedi bana, asker ya da polis geliyor, ben devletim diyor, gözünün önünde babanı dövüp annene hakaret ediyor... bu örnekler çok fazla yaşanmış oralarda...
operasyon bölgelerindeki insanların devletine baş kaldırmaları için sistematik olarak devlet içindeki derin yapılanmalar, pkk ve bazı dış ülkeler iş birliği yapmıştır yıllarca... ve hala devam ediyor maalesef..

şimdiye kadar 30 bine yakın terörist öldürülmüş, yani pkk tam 6 kez bitirilmiş... ama hala teröristler var..
Ne zaman sinekleri öldürmek yerine bataklığı kurutmaya çalışırsak o zaman bu beladan kurtuluruz.

narsist' Alıntı:

İşin özü bu.

Bu ülkede 10 kişilik ailesiyle, 2-3 ayını fındıkta, göçebe geçiren Kürt ailesi çok gördüm ama hiç Türk görmedim, bu ülkenin tüm ağır ve ayak işlerini yapanlar Kürtler. Adam kendine kürdüm derken, sen onu Türk diye tanımlarsan, adam benim ibadethanem cemevi derken, camiye gideceksin dersen, yabancılaşır ve bunu yapar.

Bunları bir Türk çocuğu olarak yazıyorum ve terörü de(özellikle bu ülkenin garip çocukları, eri hedef alan saldırıları) kınıyorum. Ama şunu da söylüyorum, bugün alevilere yapılanlar(sivas davası) ve önceleri, çoktan alevileri de bu konuma getirirdi ama sağduyu işte. İnşallah güzel ülkemin tüm etnik grupları, bu noktaya gelmeden, bu vatanın evladı olması sebebiyle, tüm hakları iade edilir.Bu sayede, filler(ABD ve büyükler) tepişirken, çimenler(Türk halkının garip çocukları, Kürt halkının garip çocukları, mazlum Suriye, Mazlum Libya çocukları) ezilmez.

s_kajmeran' Alıntı:
narsist' Alıntı:

Halen sorunun dil sorunu olduğunu düşünüyorsan devam et...
Zaten PKK kürt kardeşlerimiz dillerine kavuşsun, özgürce ben KÜRD'üm diyebilsin diye kuruldu...
Kenan Evren milliyetçiydi zaten sırf o yüzden ABD darbe emri verebilmişti...
Ve şimdi olaylar çözüme doğru gidiyor...
:+1:

forumdas' Alıntı:
narsist' Alıntı:

İşin özü bu.

Bu ülkede 10 kişilik ailesiyle, 2-3 ayını fındıkta, göçebe geçiren Kürt ailesi çok gördüm ama hiç Türk görmedim, bu ülkenin tüm ağır ve ayak işlerini yapanlar Kürtler. Adam kendine kürdüm derken, sen onu Türk diye tanımlarsan, adam benim ibadethanem cemevi derken, camiye gideceksin dersen, yabancılaşır ve bunu yapar.

Bunları bir Türk çocuğu olarak yazıyorum ve terörü de(özellikle bu ülkenin garip çocukları, eri hedef alan saldırıları) kınıyorum. Ama şunu da söylüyorum, bugün alevilere yapılanlar(sivas davası) ve önceleri, çoktan alevileri de bu konuma getirirdi ama sağduyu işte. İnşallah güzel ülkemin tüm etnik grupları, bu noktaya gelmeden, bu vatanın evladı olması sebebiyle, tüm hakları iade edilir.Bu sayede, filler(ABD ve büyükler) tepişirken, çimenler(Türk halkının garip çocukları, Kürt halkının garip çocukları, mazlum Suriye, Mazlum Libya çocukları) ezilmez.
valla hocam ben liseye giderken benim ablamlarda limon işçisi olarak farklı bir ile gittiler sedef hastalğına yakalandılar benim köyümde her kız delikanlı çeyizini hazırlamak için mersin nevşehire göç. ediyor mevsimlik işi olarak benim mahallemde kimse elektriği kaçak kullanmıyor benim vergilerimden yapılan yardımlarla devlete zarr vermiyor ben bunu bilir bunu söylerim en yakın arkadaşım şanlıurfalı ve kürt bunu da belirteyim sonra kimse bana ırkçı muamelesi yapmasın.....

narsist' Alıntı:

2002 terör bitmek üzereydi sizin gibi badem bıyıklılar asker bu işi bilmez açılım yapalım, trt şeş açalım olmadı haburdan geçit yapalım onuç her gün 10 şehit

forumdas' Alıntı:
narsist' Alıntı:

İşin özü bu.

hocam bunlar boş zırvalar.bu ülkede herkes 10 çocuk yapmıyor. bakabileceği kadar çocuk yapıyor. benim babamın 1 dönüm tarlası yok. başkasının tarlasında çalıştım. ilk 8. sınıfta 5 km yolu dershaneye gitmek için yürürdüm. acitasyona hiç gerek yok. ben GAP projesinden, K/K bedelini ödemekten, bu ülkenin sadece Terör örgütüne verdiği mücadele için harcadığı milyar dolarlardan bahsediyormuyum. pencereye geniş bakın. şu an yapılan terör hiçbirşeyin gerekçesi olamaz. kalkıpta bunu savunmayın.

forumdas' Alıntı:
narsist' Alıntı:

İşin özü bu.

Bu ülkede her an herşey olabilir;dolayısıyla yapacağın çocuğun ileride ne olacağını,çocuğa neyle bakıp nasıl okutacağını düşünmezsen seninle beraber çocuğun da sürünür.Turgut Özal da Kürt kökenli bir Türk vatandaşıydı demek ki Türkiye'de bir ayrım yok,çalışınca yükselebiliyorsun.
Alevi vatandaşlara da yapıldı ise onlar niye eline silah alıp dağa çıkmıyor?Ayrıca Türk kökenliler bir eli yağda öteki balda mı yaşıyor?
Güzel bir atasözümüz var:"Başa bela gelmez Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca"

eskiyi beğenmeyenler bu gün için geçmişi suçlaması ne kadar manidar. cehaletliğin bu kadarıda olmaz. her gün 10 şehit ver 10 yıldır iktidar ol sonrada geçmişe küfret iyide aga senin hiç mi suçun yok. 10 yıldır ne yaptın. hangi politik açılımın terörü bitirdi. siz daha durun bu ülkeyi bölerlerse şaşırmam burda bazı arkadaşlarında bahanesi zaten belli geçmiş.

Hocam sadece dilini konuşabilmek için mi bunca can verildi bu kadar da sığ değil bu mesele. Bu kadar basit değil. Karşılığında verdiğin can. Bi toplu iğne batıralım kendimize bakalım...

Oslo da ki protokolü hükümet direk reddedip söz konusu bile değil dediği için bu çatışmalar oluyor.Doğruya doğru diyeceksin.Bunu söyleyen fatih altaylıdır yani hükümet yandaşı biri değil.
Hem hükümet pkk ile anlaştı deyin hemde çatışmalar devam etsin bu kadar yanlı bakış açısı olmaz.Herşeyi hükümete bulmak bu nasıl bir bakış açısı yolda kafamıza taş düşse hükümete bulacağız.

evet arkadaşlar saçma konuşup hükümeti suçlamayın suçlu tabikide kanarya sevenler derneğidir hep onların başının altından çıkıyor bu terör merör bi durduramıyorlar ayıp yahu

refleto' Alıntı:
Bizi psikolojik olarak zaten 3-4 yıl hazırladılar... artık kimsenin birşeye dur diyecek gücü kalmadı... hemen hemen her gazetede oslo görüşmeleri başlasın deyip bunu yücelten bir gazeteci var... politikacılarda aynı yolda... bir hükumet biraz eskisine göre çark etmiş gözüküyor(geçte olsa) onunda geçmişi belli bu yolda devam eder mi belli değil...

Allah ölenlerimize rahmet eylesin...

yukarıdakini yazdıktan 2 gün sonra başbakan açıkladı...bu yolda devam eder mi belli değil demiştim etmedi... http://www.zaman.com.tr/haber.do?habern ... usulebilir

bu ara miğdeniz kaldırıyorsa görüşmeler şöyle bir şey http://www.youtube.com/watch?v=RiRgIg22TPo

bu da bonus http://www.youtube.com/watch?v=MHeGBYJY ... ure=relmfu

hükümet kendisini bilinçli olarak çaresiz bırakıyor yani halka bu pkk ile masaya oturmanın mecbur olduğunu anlatmaya çalışıyor bu şehitlerde aslında işin numarası. yani hükümet osloda kaldığı yerden devam etmek istiyordu bunun için her gün onlarca şehidin gelmesi şarttı. artık ölen bir, iki şehit halkı ikna etmeye yetmezdi bunun için büyük eylemlerin yapılması kaçınılmazdı.

basına bu işin olması için görev verildi bütün medya maymunlar başbakan görüşsün ne pazaralık yapcdaksa yapsın diyor. bir ülke ancak bu kadar güzel pazarlanabilir. birileride kalkmış geçmişi suçlamaz mı? tabi suçlar bunların hepsi medya artıklarının lafı geçmişte yanlış yaptık şimdi ülkeyi pazarlamamız lazım diyor.

bir gün bu ülkeyi satanları bizde satarız.

Geri