Tüm öğretmenlerden veriyi nasıl toplarım (excel benzeri)

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar öğrenciler hakkında bilgi toplamam lazım.
Google formlar var ama excel için yetersiz sanki. Belki de ben bilmiyorumdur.

Veriler boy,kilo, ekonomik durum, sağlık vb. veriler olacak

EDİT: TAM OLARAK İSTEDİĞİM ŞU
Tüm öğrencilerin olduğu listede öğretmen tüm 5A sınıfının öğrenci isimlerini görecek ve aynı e-okuldaki hızlı ders notu girişi gibi bir kerede verileri doldurabileceği bir şey istiyorum.

Son düzenleme:
Google formlar en basit ve kullanışlı olanı hocam, sınıf,öğrenci adı, numarası, boy, kilo, ekonomik durum, sağlık, vb ne istiyorsan hepsi için birer text girişi eklersin, en sona bir de verileri kimin girdiğinin yazılacağı bir alan eklersin, kaydet dedikleri anda senin hesabına düşer veriler
Bu veriler ile excelde filtreleme ile istediğin gibi oynarsın sonrasında

Dediklerinin hepsini ve daha fazlasını Google formlar ile yapabilirsin hocam. Zaten form doldurma bitince belgeyi excel olarak indiriyorsun pc ye. İstediğin gibi oynarsın.

Cevapları okudum. Ama ben tam olarak şöyle bir şey istiyorum. Tüm öğrencilerin olduğu listede öğretmen tüm 5A sınıfının öğrenci isimlerini görecek ve aynı e-okuldaki hızlı ders notu girişi gibi bir kerede verileri dolduracak bir şey istiyorum.
Mesajı duzenlediniz hocam sanırım. Okuyamadım. Matrix gibi bişey var dı. Site adı neydi

Google e-tablolar ile tüm listeyi yükleyin sonra filtreleme uygulasinlar öğretmenler.sınıf sectiginde oğrenciler listelensin

Google e-tablolar ile tüm listeyi yükleyin sonra filtreleme uygulasinlar öğretmenler.sınıf sectiginde oğrenciler listelensin
Hocam google e-tablolar ile yapın diye gönderdik daha önce. Tek bir tabloya sayfa sayfa sınıfları oluşturduk. Herkes bir birinin verisini silip tekrar tekrar üzerine yazmışlar. Mesela 5a sayfası başta ya. 7. sınıf öğretmeni de 8. sınıf öğretmenleri de hepsi 5a kısmını silip kendi bilgilerini yazmışlar :)

Hocam sınıf filtrelemesi yapacaksin.yukarıdan sınıfı seçecek öğretmen.Bunu da yapamiyorlarsa hiç uğraşmayın değmez:) siz de öğrenci bilgilerine koruma koyabilirsiniz o zaman silemezler

Geri