Tüm Öğretmenler Eyleme Destek Vermelidir!!

Kodla Büyü
aydansiii' Alıntı:
13 öğretmenden 10 u katılıyor okulumda eyleme.Katılmayan 3 kişiden birisi sendikasız, birisi ücretli, birisi de bilin bakalım kim ???? :verymad:

sensin heralde hocam, biz senden başkasını bilmeyiz sizin okulda :))

Bir de şunu eklemek istiyorum bu konuya sadece para meselesi olarak değil öğretmenlik mesleğinin onuru ve gururu açısından yaklaşmak gerekiyor. Bu kadar kalabalık bir meslek gurubunda olup da bu zamana kadar bu denli tepkisiz ve umursamaz davranılması bence sorun teşkil ediyordu. Saygılarımla....

üstadın şiiri aklıma geldi.Yarın meydanlara gelmeyen korkaklar utansın.....

Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!
Hey gidi küheylan koşmana bak sen !
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın !
Eski çınar şimdi Noel ağacı;
Dallarda iğreti yaparak utansın!
Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!
Ölümden ileri varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın!
Ey binbir tane de solmayan tek renk,
Bayraklaşmıyorsan bayrak utansın!

bu kadar organize ve büyük destek gören ilk eylem olarak görüyorum yarın ki olayı...Türkiye de eğitim camiasında ilk olarak görüyorum... bence sendikalar ne zaman birlikteliği sağladığında destek gördüklerinin anlamalı diye düşünüyorum... sendikalıyım yarın meydanlardayım....

işin diğer yönü zaten son dönemde toplumun her kesiminde antipatik idik. Bu olayda üzerine tüy dikti :p

Hakkımızı arayacaz kimse kusura bakmasın :)

okulda 4-5 kişi varmış... 30 kişi felan gelmemiş az önce aradım.. katılım iyi yani...

Eylemdeyim. Birlik olma duygusu cidden güzel, muhatap alınmak için birlik olmak bölünmemek lazım. İnşallah bu ve diğer haklarımızı BİRLİK olarak alırız.Haksızlık karşısında susmamak lazım, alınan alınsın gocunan gocunsun.

only61' Alıntı:
eyleme katılmayacağım diyen meslektaşlarıma baktığımda hepsinin tuzlarının kuru olduğunu görüyorum...onlar için 100 lira zam gelmiş 150 lira gelmiş bişey fark etmez...
anadan babadan yer toprak kalan öğretmenler için bu eylem bi anlam ifade etmez....
aynen bizim okuldada bi müdür yardı cısı var 3 katlı apartmanı var 6 dairenin 5 i kirada kiraları ortalama 600 tl bazıları 750 tl den vermiş çarp 5 e eder sana üç bin tl 2500 de maaş alıyor ev okul arası masrafı yok 2 tanede dükkanı var kirada oralardan da 3bin alıyor bu adamın dediği devlet iyi maaş veriyor öğretmenler yatıyorlar kendiside ebirsenli şahıs, eylem yapanları işten atmalı diyor zatı muhterem.

Bu gun Eskişehir de Türk Eğitim Sen-Eğitim SEn-Eğitim İş ile birlikte Tren Garında Büyük katılımla meydanlarda buluştuk,memuru,hizmetlisi,müdürü,öğretmeni Yağmurlu bir ortamda Eylemimizi gerçekleştirdik,amacımız Daha fazla maaş,daha fazla ekonomik hak,biz burda toplu olarak hareket ettik,ancak yarın ki ya da akşam bülteninde AKP kaynaklı haber bültenleninde "Türk eğitimsen ile KESK'e bağlı sendikaları" birbirini aynısı diye basın kamuoyuna yansıtacak,Bizim derdimiz sağ-sol değil arkadaşlar ekmeğimizin kavgasındayız,diğer sendikadaki "EBS" ise yine aynı hikaye ile arkadaşlarımızı "eylem yapsanda bişey olmayacak" v.b şekillerde etkilemeye çalışmışlardır,onlarada tek sözümüz var Biz "farkındalık yarattık kardeşim"hükümete ve yukarıdakılere ihtar verdik . Şöyle bir hikaye vardır bilirsiniz
" deniz kıyısında bir cocuk varmış,yaşlı bir adam onu izliyormuş,çocugun yaptıgı iş, kıyıya vuran denizanalarını tekrar suya atıyormuş,yaşlı adam merak edip cocugun yanına gidip sormuş.- "yavrum ne yapıyorsun böyle diye ?.
-cocuk cevap vermiş ; "denizanaları ölmesin diye suya geri atıyorum",bunu duyan yaşlı adam bura o kadar çok denizanası var ki,zaten hepsi bir süre sonra ölecekler deyince , çocuk bak amca şu anda bu elimdeki denizanası için fark edecek,o şu an ölmeyecek demiş" buradan bağlıyarak herkese yüksek maaşlı işler diliyorum ,sağlıcakla kalın...

Bir Egitim Bir Senli olarak,
Eyleme Resmi olarak katılıyorum.Fiili olarak katılmıyorum.(Mud. Yardımcısına katılıyorum diye ismimi yazdırdım.)
Yani;
Derslere giriyorum.
Defteri imzalamıyorum.Yoklama Almıyorum.
Dersimi anlatıyorum.Bu da benim tercihim.
Derslere girmeyen öğretmen arkadaşların da yaptığı doğrudur.
Her ne olursa olsun bu eyleme tum öğretmen arkadaşlar destek vermelidir.
Sen eyleme destek verme, sonra sağda solda konuş.Olmaz.
Ayrıca, katılıdığımız için savunamız istenecek, Egitim Bir senli arkadaşlar için aşağıdaki sayfanın sonunda word dosyasi var siteden indirilebilir.
http://www.egitimbirsen.org.tr/Habe...leme Katılmak Sendikal Haktır Ceza Verilemez!
Selamlar.

Geri