TÜM İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ İPTAL

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 2014/702E sayılı kararı ile, Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 23. maddesi ile getirilen ve ilçe millî eğitim müdürü kadrosunun görevde yükselme sınavına tabi kadrolardan çıkartılarak bu kadrolara atamalarda sadece 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartların aranmasına ilişkin düzenleme 657 sayılı Yasa'nın temel ilkeleri olarak belirlenen kariyer ve liyakat ilkelerine uygun, objektif kurallar çerçevesinde atama yapılması engellendiğinden hukuka aykırı bulunmuş ve yürütmesi durdurulmuştur.

http://turkegitimsen.org.tr/haber_goste ... r_id=16503

Umarım daha çok başarılı olacak kişiler görevlendirilir.

hocam mahkeme kararlarına uyan mı var.alan değişikliği de iptal edilmişti.herkes hala aynı alanda çalışıyor...

bizim ilçede kaymakam gönderilmişti mahkemeye verdi 6 ay sonra döndü..ne oldu biliyormusunuz 15 gün içinde tekrar gönderildi ..mahkeme kararları traşşşş

Muz Cumhuriyetine döndük deyince kızıyor insanlar... 15 yıllık öğretmenim iptal edilen yönetmelikleri saymaya kalksak zamanımız yetmez. alınan mahkeme kararlarına rağmen mahkemeleri bile tanımayan, malum sendikalıysan bizdensin değilsen ötekisin diye ayıran... bir düşünce yapısı ancak muz cumhuriyetinde olur.

E tabi hazretleri ne buyurdu? "biz bu memurla çalışmak istemiyorsak veririz kıdem tazminatını atarız işten. biz gönderiyoruz, mahkeme iptal ediyor böyle devlet yönetilir mi?" Mahkemelerinde iptal olduğu günleri de görebiliriz

Bunların halen güzel günler olduğuna inanıyorum... Siz 7 haziran sonrasını bekleyin..

Geri