Tüm Cihazlarınızı Telefondan Kumanda Edin

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Samsung cihazlarda yüklü olarak gelen WatchON programıdır fakat WatchON dan daha kaliteli olan Smart IR Remote programıdır yalnız bu program ücretlidir fiyatı 6.99 $ sonraki mesajlarda daha geniş bilgi bulabilirsiniz.

Güncellemeden sonra WatchON şöyle çalıştırabilirsiniz

Bir çok kişi ben dahil güncellemeden sonra düzgün çalışmadığını sanıyor evet kısmen doğru ama tamamen değil eskiden Türkiye listede yokken diğer ülkeler deyip istediğimiz cihazı seçip kontrol edebiliyorduk tabi bu cihazlar veritabanların da varsa, olmayan cihazlar olabiliyor. Son güncellemeden sonra direk Türkiye geliyor bizde ister istemez seçip ilerliyoruz fakat çıkan listede sadece Dsmart ve Digiturk çıkıyor bu servisleri kullanlar için evet doğru bir seçim fakat normal Dijital TV kullananlar işte burada sorun çıkıyor.
Bu sorunu aşmak ise şöyle:
Program ayarlarını sıfırlayın programın giriş ekranında ülkeler gelecek başta Türkiye (bunu seçmeyin), işte bu kısımda en altta inip diğer ülkeleri seçiyoruz buradan da TV deyip cihazımızı programa tanımlıyoruz işte artık kumandamız hazır. :)

Bilmeyenler için programı özet geçeyim program telefonu uzaktan kumanda haline getiriyor zengin veritabanı sayesinde bir çok cihaz kumanda ediliyor buna klima dahil. :)

Program Samsung cihazlarda yüklü geliyor bunun dışında denemek ve test etmek isteyenler için link veriyorum.
https://play.google.com/store/apps/deta ... amsung.app

Umarım bir faydam dokunmuştur.

Ekli dosyalar

• unnamed.png
    unnamed.png
    44.4 KB · Görüntüleme: 113,205
Re: WatchON şöyle çalıştırabilirsiniz

Hocam kumandalı tüm cihazlarda kullanılabiliyor mu? :alkis:

S3 MİNİ VAR cihazla uyumlu değil dedi. şaka gibi büyük ekranlı mı olması lazım acaba

S3 ve S4 te çalışıyor onlarda zaten yüklü geliyor. Demek S3 mini desteklemiyor. Şansına küs. :)

telefonun ekranını telef ettireceksiniz hocam :lol:

bende hiremco x3 uydu alıcısı var ama bu program listesinde yok
tv yi kontrol edebiliyorum ama uydu alıcımı hayır
o yüzden gıcık oldum :D

Şu an bir çok kişi için çok da ihtiyaç değil ama, böyle bir imkanın sunulmuş olması da güzel birşey.

volkankey' Alıntı:
bende hiremco x3 uydu alıcısı var ama bu program listesinde yok
tv yi kontrol edebiliyorum ama uydu alıcımı hayır
o yüzden gıcık oldum :D
Uydu alıcın Türkiyede üretiliyor yurt dışında yaygın olsaydı listede olurdu. :)
Projeksiyonlarıda kontrol edebiliyorsunuz bilginiz olsun. :D

Bende HITACHI marka var süper çalıştırıyor.

bt_volkanhoca' Alıntı:
Şu an bir çok kişi için çok da ihtiyaç değil ama, böyle bir imkanın sunulmuş olması da güzel birşey.
Özeliklerini keşfeder sen harika. :mrgreen:

hocam bu programlar receiver kontrolü yapıyor mu sadece tv mi kontrol ediyor, ben kurdum ama pek de anlamadım bu watchon u

acer50' Alıntı:
hocam bu programlar receiver kontrolü yapıyor mu sadece tv mi kontrol ediyor, ben kurdum ama pek de anlamadım bu watchon u
Listede varsa kontrol eder listede yoksa etmez. Universal modlarına bakın. Bunun üstünde denemeler yapıyorum keşfedersem bilgilendiririm.

yildiray75' Alıntı:
S3 MİNİ VAR cihazla uyumlu değil dedi. şaka gibi büyük ekranlı mı olması lazım acaba

hocam IR portu yok o cihazda :idea:

S3 te kızıl ötesi olmadığı için bu tür uygulamalar çalışmaz.

önceden kullanmıştım buna benzer bir program.

bende vestel TV var ama listede yoktu.
denemeler yaparken , philips ya da panasonic lerden birindeyken Vestel tv yi kumanda etmiştim.

IR kodları aynı olanlar var .

uysal_rockci' Alıntı:

denemeler yaparken , philips ya da panasonic lerden birindeyken Vestel tv yi kumanda etmiştim.

Tabi diğer markalarla uyumlu olabilir neyse ki şuan iki programda vestel var. Gün geçtikçe sürekli yeni markalar ekliyorlar. Takip edip ara ara denemek lazım. :)

Re: Ynt: WatchON şöyle çalıştırabilirsiniz

hasari' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:

Tabi diğer markalarla uyumlu olabilir neyse ki şuan iki programda vestel var. Gün geçtikçe sürekli yeni markalar ekliyorlar. Takip edip ara ara denemek lazım. :)
Hasari hocam çok sağol
Önerdiğin programda benim uydu alicim var artik kullanabiliyorum
Ohh be

Re: Ynt: WatchON şöyle çalıştırabilirsiniz

volkankey' Alıntı:
Hasari hocam çok sağol
Önerdiğin programda benim uydu alicim var artik kullanabiliyorum
Ohh be
Bende de Hiremco Chipbox HD var sen söyleyince bir kontrol edeyim dedim evet benim cihazı da kontrol edebiliyorum. :D

Bilmeyenlere de tarif edelim:
Programı çalıştırın ardından SET TOP BOX menüsüne gelin buradan uydu alıcısının markasını seçin ardından uyumlu olacak kodu deneyin cihazını kapatıp açıyorsa uyumlu olan o dur eğer kod uygunsa YES deyip cihazı ekleyin değilse TRY NEXT tıklayıp başka kod deneyin.

Ekran görüntüm şöyle.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2013-12-11-13-46-43.png
    Screenshot_2013-12-11-13-46-43.png
    799.6 KB · Görüntüleme: 12,676

Hocam senin hiremco chipbox dan memnun musun
Benim uydu alici acilma ve kanal degisiminde cok hantal aticam çöpe
Milattan kalma dandik uydu alicilar benimkinden hızlı

volkankey' Alıntı:
Hocam senin hiremco chipbox dan memnun musun
Benim uydu alici acilma ve kanal degisiminde cok hantal aticam çöpe
Milattan kalma dandik uydu alicilar benimkinden hızlı
Linux tabanlı olduğundan eğer fişten çekip takmışsak yada cihazın arka düğmesinden kapatıp açmışsan açılması zaman alıyor. Diğer türlü stanbayt moduna aldığı için çok hızlı açılıyor. Kanal değişimi de hızlı. Verdiğin parayı hakkediyor. Yazılım olarak da 38 versiyon yayınladılar yazılım mühendisi Hiremcodan ayrıldığı için artık güncelleme gelmeyecek ama bu haliyle de güzel. Zaten artık TVlerde dahili uydu alıcılar var bu sebeple piyasa durgunlaştı eskisi gibi hareketli değil. :)

Sendeki cihaz geç açılıyorsa menüdeki ayarlara bak orada kapandığında stanbayt moduna al seçeneği olması lazım. Bu şekilde ayarlarsan çok hızlı açıldığını göreceksin.

Re: Tüm cihazlarınızı aynı yerden kumanda edin.

Bi bakayım ama oyle bir ayar yok ya kapanmasi 2 saniye acilmasi 13 saniye suruyor

hocam bu uygulama sadece samsung telefonlar için mi lg çalıştırmaz mı?

phileo' Alıntı:
hocam bu uygulama sadece samsung telefonlar için mi lg çalıştırmaz mı?
Cihazın IR yani kızıl ötesi özelliği varsa çalışır. Eğer yoksa çalışmaz çünkü cihazları kızıl ötesi yoluyla kumanda ediyor. :)

Eklediğiniz kumandalardan kodlar alarak kumandayı özelleştirebiliyorsunuz diğer bir ifade ile cihazın modelini bulamadıysanız ve diğer modellerin kodlarından bazıları çalışıyorsa çalışan kodlardan kendinize yeni bir kumanda oluşturabiliyorsunuz. Böylece cihaz üzerinde tam yönetim sağlayabiliyorsunuz. :)

Yaptığım denemeler sonucunda eski TV modeleri bile kontrol edilebiliyor.

Teşekkür ederim güzel paylaşım...
samsung tv mi kontrol edebiliyorum ama bende de hiremco x1 var ama listede yok. Sanırım onu ücretli olanla kullanabiliyoruz ama ücretsizi için link veren olursa sevinirim. Yarın lab da toshiba projeksiyon için deniycem. Çubukla aç kapa yapıyodum, bi de dondurma özelliği varsa projeksiyonun ve kumandanın 10 numara olacak...

Smart remote kontrol programı hiremco destekliyor google play store da paralı ama alternatiflerini arayip bulabilirsiniz

rock' Alıntı:
Teşekkür ederim güzel paylaşım...
samsung tv mi kontrol edebiliyorum ama bende de hiremco x1 var ama listede yok. Sanırım onu ücretli olanla kullanabiliyoruz ama ücretsizi için link veren olursa sevinirim. Yarın lab da toshiba projeksiyon için deniycem. Çubukla aç kapa yapıyodum, bi de dondurma özelliği varsa projeksiyonun ve kumandanın 10 numara olacak...
Hocam kumandada x3 Turbo HD modeli var şuan için, ama Hiremco firması kumandalarında aynı IR kodlarını kullanıyor dolayısıyla diğer modellerle uyumlu oluyor.
Standart WatchON programı fazla cihaz desteklemiyor ama Smart IR Remote neredeyse tüm cihazları destekliyor. İndir dene vazgeçemezsin artık. :)

Geri