Bilgisayarı kullanan öğrencinin adı bir kenarda yazsın?

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BT Sınıfında sabit bir oturma planı var ama yine de bilgisayarı kullanan öğrencinin adı (her sınıf değiştiğinde değişip) bir kenarda yazsın istiyorum. Netsupport 13 de göremedim, yeni sürümlerinde veya başka böyle bildiğiniz bir yazılım var mıdır??? teşekkürler şimdiden.

Çok çok eskiden beri aslında NSS'de Manage > Student Register > Sign-in menüsü var. Burada öğrencinin sistemle gelen bazı bilgilerini alabildiğiniz gibi aynı zamanda örneğin; ÖĞRENCİ NO diye bir alanı kendiniz ekleyip LOGİN sırasında bu bilgiyi de öğrenciden isteyebiliyorsunuz. Tüm öğrenci bilgisayarları açılıp masaüstüne düştükten sonra ilgili menüye girin, zannediyorum işinizi görecektir...

Çok çok eskiden beri aslında NSS'de Manage > Student Register > Sign-in menüsü var. Burada öğrencinin sistemle gelen bazı bilgilerini alabildiğiniz gibi aynı zamanda örneğin; ÖĞRENCİ NO diye bir alanı kendiniz ekleyip LOGİN sırasında bu bilgiyi de öğrenciden isteyebiliyorsunuz. Tüm öğrenci bilgisayarları açılıp masaüstüne düştükten sonra ilgili menüye girin, zannediyorum işinizi görecektir...
Ama bu şekilde farklı sınıflar derse girdiği için, her dersin başında öğrencilerin isimlerini kayıt etmek gerekiyor dimi hocam?
Yoksa farklı sınıfların isimleri kaydedilip NSS içinden bu isimler saklanabiliyor mu?

Değerli hocam bu zaten kendi kendine olan bir işlem, siz sadece isteyeceğiniz bilgileri giriyorsunuz, çocuklar login olduktan sonra ders boyunca kalıyor. Ancak ilerleyen günler için saklandığını hatırlamıyorum :/ Böyle bir sınıf profili oluşturup sonradan istediğimizde yükleyebiliyorsak, benim eksiğim varsa bir arkadaşımız hatırlatırsa iyi olur.

Geri