Tubitak Projesi - Scratch ve Makey Makey ile Muz Piyano

Kodla Büyü
makey in kullanımı gayet basit bilgisayar otomatik olarak tanıyor usb ile takınca sanki bir fare ya da klavye takmışsınız gibi.

sizin yapmanız gereken earth yazan kısım ile istediğiniz makey de bulunan tuş ları a gibi sağ sol ok boşluk gibi krokodil ya da jumper kablo ile birbirine değdirip tuşlara basmış oluyorsunuz işi eğlenceli hale getiren yüksek iletkenlik sayesinde kabloları birbirine değdirmek gerekmiyor, içinde su bulunan bir çok şey ile devreyi tamamlayabilmesi mesela insan vücudu ile oyun hamuru yada bir meyve gibi...

hocam merhaba,
bu projeyi arduino ile yaptım, S4A kullandım. ama şöyle bir problemim var, muzlara sadece dokunarak nota çalmıyor. elimizi ıslatınca çalıyor. saçma ama nedenini bulamadım. hatta alüminyum folyo da denedim, yine olmadı. acaba daha kalın jumper kablo vs mi ihtiyaç var? ya da nasıl çözebilirim?

Ben makey ile yaptım Hocam, bu hafta da arduino ile deneyeceğim. Sonucu paylaşırım sayın hocam

SB DOSYASI OLDUĞU İÇİN BEN AÇAMIYORUM PDF OLARAK YUKLEME SANSINIZ VARMI HOCAM.KOLAYLIKLAR DİLER EMEĞİNİZE SAĞLIK

hocam merhaba,
bu projeyi arduino ile yaptım, S4A kullandım. ama şöyle bir problemim var, muzlara sadece dokunarak nota çalmıyor. elimizi ıslatınca çalıyor. saçma ama nedenini bulamadım. hatta alüminyum folyo da denedim, yine olmadı. acaba daha kalın jumper kablo vs mi ihtiyaç var? ya da nasıl çözebilirim?
Hocam program kısmında kullandığınız sınır değer çok düşük olabilir. Sınır değeri aşama aşama yükselterek istediğiniz hassasiyete getirebilirsiniz. Geçen senenin mesajını cevaplamışım ama belki birinin işine yarar :)

Geri