Tübitak-makey makey

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba. Köy okulunda görev yapıyorum bu yıl ilk defa tübitak’a başvuru yapacağız ve ben de bir proje hazırlamak istiyorum. Ardunio vs tarzı bir proje hazırlamak için pek fazla deneyimim yok. Öğrencileriminde genel olarak seviyeleri çok üst düzey değil. Ben de bir makey makey kiti ile stratch’te bir proje hazırlamak istiyorum. Elinde daha önce yapılmış bir projeye ait dosyalar olan varsa paylaşırsa çok memnun olurum. Teşekkürler

Hocam merhaba. Ben de sizin gibi ilk defa makey kaky kullandım bir projemde. Baya da güzel iş çıktı. Burada bir arkadaşın paylaştığı havuç ezme oyunu vardı. Onu başka bir şekildeki oyuna uyarladım ve makey makey kullandım. Burada aratın oyunu bulun. Bulamazsanız özelden mail adresinizi gönderin yardımcı olayım. Olmazsa kendi projemi gönderirirm bütün belgeleriyle..

hocam muzdan piyano yapabilirsiniz. kodlamayı scratchte öğrencilere de yaptırabilirsiniz. internette de bu konuda bolca kaynak var.eğer bulmazsanız mail adresinize scratch dosyasını atabilirim. size sadece krokodilleri takmak kalır.iyi çalışmalar.

Hocam ben iki yıl önce yaptım. Piyano uygulaması indirdim. Küçüklüğümüzdeki oyun olan Mario oyunu indirdim meyveler , oyun hamurları ve minik şişeleri kesip içine su doldurup onları tuş haline getirmiştim. Çok da ilgi görmüştü. Kaymakam ve gelen konuklar oyunla bayağı bir ilgilendi.

bende geçen sene yaptım buradaki arkadaşların projelerinden yardım alıp değişiklikler yaparak yapıştım. Çok ilgi gördü en çokta penaltı atma similatörü çok beğenildi.

Hocam merhaba. Ben de sizin gibi ilk defa makey kaky kullandım bir projemde. Baya da güzel iş çıktı. Burada bir arkadaşın paylaştığı havuç ezme oyunu vardı. Onu başka bir şekildeki oyuna uyarladım ve makey makey kullandım. Burada aratın oyunu bulun. Bulamazsanız özelden mail adresinizi gönderin yardımcı olayım. Olmazsa kendi projemi gönderirirm bütün belgeleriyle..
bu sene ben buna benzer bi oyun düşünüyorum hocam ekranda çıkan canavarları tokmakla ezme oyunu..sizin yaptığınıza bakabilir miyim?

hocam biz çok basit bir oyun yaptık. 4 renk ayarladık rastgele biri yanıyor ekranda oyuncu yerde bulunan o renk mata zıplaması gerekiyor. çocuklar alüminyum folyodan ayakkabı kabı yaptılar. ayağımıza onu geçiriyorduk. en ilgi çeken oyundu. makey makey in 4 tuşunu kullandık. basit eğlenceli bir oyundu

Ekli dosyalar

• renk.rar
    15.4 KB · Görüntüleme: 102
Geri