Tubitak Fuarı Projelerimize oy verin-Projeler Eklendi

Kodla Büyü

bilisimkml

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Projelerimiz

Alternatif1 : http://dosya.co/jzsx2r2q31sd/Ta%C5%9F%C ... r.rar.html - değiştirildi 05.06.2015 20.00
Alternatif2 : https://drive.google.com/file/d/0B4MuhK ... sp=sharing

Henüz setup haline getirmediğimiz için her projeyi kendi klasörünün içerisindeki exe dosyasından açabilirsiniz.
Ayrıca projelerin çalışması gerekli programlar ve en alt sürümleri :
1. office 2007 ya da office 2007 sürücüleri - http://www.microsoft.com/downloads/en/d ... laylang=en
2. net framework 4.0 - https://www.microsoft.com/tr-tr/downloa ... x?id=17851

Öğrencilerimden Not : Değerli öğretmenlerimiz bir dönem boyunca çektiğimiz eziyetler :) sonucunda yaptığımız projelerimizi değerlendirmeniz bizleri çok mutlu edecektir. Bu da bizden kendimize :alkis: :alkis:

Suluova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi - http://suluovakml.meb.k12.tr/

Ekli dosyalar

• a5.jpg
    a5.jpg
    198.2 KB · Görüntüleme: 1,708
  • a4.jpg
    a4.jpg
    164.7 KB · Görüntüleme: 1,708
  • a6.jpg
    a6.jpg
    203.6 KB · Görüntüleme: 1,705
  • a7.jpg
    a7.jpg
    149.2 KB · Görüntüleme: 1,708
  • a8.jpg
    a8.jpg
    323.2 KB · Görüntüleme: 1,703
  • Bilişim Proje Panoları.rar
    5.6 MB · Görüntüleme: 112
Re: Tubitak Bilim Fuarı Projelerimize oy verin

Sayın hocam, projelerin isimleri güzel görünüyor. Bir de içeriklerini inceleyebilirsek, değerlendirmemiz daha doğru olacaktır.
Öğrencilerinizin ve sizin emeklerinize ve ellerinize sağlık.
Proje dosyalarını merakla bekliyoruz.

Dostlar projelere bakmanızı rica ederiz. Teyzem kızının ellerıne saglık.
Arkadaşlar yazılımlar super ındırıp bakmanızı tavsiye ederim...

Re: Tubitak Bilim Fuarı Projelerimize oy verin

yakuphan' Alıntı:
Sayın hocam, projelerin isimleri güzel görünüyor. Bir de içeriklerini inceleyebilirsek, değerlendirmemiz daha doğru olacaktır.
Öğrencilerinizin ve sizin emeklerinize ve ellerinize sağlık.
Proje dosyalarını merakla bekliyoruz.

Tesekkur ederiz hocam bizde yorumlarinizi ve oylarinizi bekliyoruz.

AKADEMİA' Alıntı:
İndirebilen var mı Bitdefender virüs uyarısı verip indirmeyi başlatmıyor.

Alt taraftaki mavi dosyayı indir butonuna basınca indirmeye başlıyor bende şimdi denedim sorun yok ama. Başka aynı sorunla karşılaşan var mı?

bilisimkml' Alıntı:
https://drive.google.com/file/d/0B4MuhKlYI3MmclNpeG51Q19BU1E/view?usp=sharing buradan da indirebilirsiniz.

:+1:

Hocam çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder ilginizden dolayı teşekkür ederim. :alkis:

versace' Alıntı:
hocam demirbaş programı barkod okuyuculu olsa nasıl olurdu?

Olabilir hocam. Edanın projesiydi o zaten 12. sınıflardan. Salı günü işletmelerde beceri eğitimi sınavında edaya projesini barkod okuyucuya göre geliştirmesini isteyerek sürpriz yapabiliriz. :)

Passaparola'da yazım hataları mevcut, cevaplar kontrol edilmeli. Veri tabanında bir sürü alternatif cevap kaydedilmesine gerek yok. Girilen cevap tümü küçük harfe çevrildikten sonra karşılaştırılabilir. Çok kelimeli cevaplarda önce tüm boşluk karakterleri silindikten sonra karşılaştırma yapılabilir.
Passaparola'da yarışma bitiminde yada yanlış cevap verildiğinde doğru cevabı görme seçeneği eklenebilmeli. Yarışma sonunda istenen harfler tıklanarak soru, verilen cevap ve doğru cevap görülebilmeli bence.

Koçluk sisteminde soru, kitap, karar ve veli görüşme sayfalarında öğrenci no'ları yerine ad soyad üzerinden ekleme formu gösterilmeli. Veritabanında öğrenci no tutabilir ancak isim kullanılması veri girişinde hatayı azaltır.

Okul zili programında bir sonraki zile kalan dakika saniye gösterilebilir.

kütüphane programı vt hatası verdi.

Dinle ve yaz'da konuşan motor Türkçe ile alakasız birşey. Mühendislik diyormuş güya. Mihensilkey gibi bir şey çıkıyor. İngilizce sorsa daha ilgi çekici bir program olur. Dil öğrenenlere de faydalı olurdu.

Kim 500 milyar ister oledb hatası verdi.

Win 8 Simülatörün görsel ve işlevsel olarak geliştirilmesi lazım.

Ortak sınav programını anlamadım. Seçimler sonucunda karıştıramadı hep hata verip kapandı.

Kelime ezberle hata veriyor işlem yapmıyor.

SINIF İÇİ KURA yan tarafa almaya çalıştığım her ismi tam ekran göstermesi dışında bir iş yapıyor mu şüpheliyim.

ADAM ASMACA PROGRAMI ingilizce kelimelerde türkçe harf butonlarını göstermemeli ve en başta boş harf eklediği kısmı bir hata olarak değerlendirdim. Countryside kelimesi başında bir boş alan ile çıktı. En sonda boşluk butonunu seçince kelimeyi tamamlayabildim. Düzeltilmeli.

İçlerinde en beğendiğim passaparola oldu.

omd' Alıntı:
Passaparola'da yazım hataları mevcut, cevaplar kontrol edilmeli. Veri tabanında bir sürü alternatif cevap kaydedilmesine gerek yok. Girilen cevap tümü küçük harfe çevrildikten sonra karşılaştırılabilir. Çok kelimeli cevaplarda önce tüm boşluk karakterleri silindikten sonra karşılaştırma yapılabilir.
Passaparola'da yarışma bitiminde yada yanlış cevap verildiğinde doğru cevabı görme seçeneği eklenebilmeli. Yarışma sonunda istenen harfler tıklanarak soru, verilen cevap ve doğru cevap görülebilmeli bence.

Koçluk sisteminde soru, kitap, karar ve veli görüşme sayfalarında öğrenci no'ları yerine ad soyad üzerinden ekleme formu gösterilmeli. Veritabanında öğrenci no tutabilir ancak isim kullanılması veri girişinde hatayı azaltır.

Dinle ve yaz'da konuşan motor Türkçe ile alakasız birşey. Mühendislik diyormuş güya. Mihensilkey gibi bir şey çıkıyor. İngilizce sorsa daha ilgi çekici bir program olur. Dil öğrenenlere de faydalı olurdu.

Ortak sınav programını anlamadım. Seçimler sonucunda karıştıramadı hep hata verip kapandı.

SINIF İÇİ KURA yan tarafa almaya çalıştığım her ismi tam ekran göstermesi dışında bir iş yapıyor mu şüpheliyim.

ADAM ASMACA PROGRAMI ingilizce kelimelerde türkçe harf butonlarını göstermemeli ve en başta boş harf eklediği kısmı bir hata olarak değerlendirdim. Countryside kelimesi başında bir boş alan ile çıktı. En sonda boşluk butonunu seçince kelimeyi tamamlayabildim. Düzeltilmeli.

Öncelikle hepsini inceleyip önerilerde bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Bazı programların başka bilgisayarlarda niye hata verdiğini henüz çözebilmiş değilim.

İçerikleri öğrenciler oluşturdu ve benimde tüm programların içeriğini kontrol etmeye fırsatım olmadı. Programların neredeyse hepsinde içeriği kullanıcının kendisine göre oluşturması için ekleme, silme ve güncelleme bölümü olduğundan kullanan kişiler tekrar düzenleyebilirler. Zaten programların en önemli özelliği içeriğin tamamen silinerek kullanıcıya özel verilerle düzenlenebilmesi.

Dinle ve yaz programı ingilizce kelimeler için yapılmıştı zaten ama adam asmacayla aynı içeriği kullandığından veritabanı dosyasını değiştirirken küçük bir karışıklık olmuş. Tekrar ekliyorum.

Adam asmaca ingilizce dersinde öğrencilerin ingilizce kitabındaki kelimeleri oyun oynayarak öğrenmeleri için düşünülmüş bir proje. Bu nedenle de içeriğindeki kelimelerin hepsini lise düzeyindeki A1.1, A1.2, A2.1, A2.2, A2.3 seviyesindeki kitaplardan öğrenciler kendileri yazdılar. Yazın fırsatım olursa içeriğini kontrol etmeyi düşünüyorum.

Okulumuzda henüz akıllı tahtalar kullanıma başlanmadığı için deneme imkanım olmadı fakat öğretmenler için içeriği kendilerine göre düzenlediklerinde projelerin sınıf içerisinde çok faydalı şekilde kullanılabileceğini düşünüyorum.

Adam asmacada birden fazla kelimeden oluşan sorular için boşluk karakterini eklemişlerdi. Ama dediğiniz gibi passaparolla ve bunda boşluk karakterleri temizlenerek devam edilebilir.

Koçluk takipteki numara yerine isim, passaparolla da cevapların gösterilmesi ve windows 8 in düzenlenmesi gibi ve daha başka eksikliklerin farkındaydım fakat son haftalar çok yoğun geçtiğinden işin doğrusu bazı eksiklikleri görmezden gelmek zorunda kaldım. Bunları eklenecek özellikler olarak not aldım ve her öğrenciye form olarak dağıttım, fuar esnasında da gelen kişilerden önerilerini alarak bu forma eklediler.

Sınıf içi kura da Öğrenci Seç butonuna tıkladığınızda seçilen sınıftaki öğrencilerden rastgele bir tanesini seçerek tam ekranda ismini göstermek için yapılmış bir proje. Seçilen ismi de yandaki listeye aktarıyor ki aynı öğrenci tekrar seçilmesin diye. Seç butonuyla da öğretmen isterse rastgele seçim yapmak yerine arada kendi istediği öğrenciyi de seçebilir.

Okul zili ile ilgili önerinizi de fuarda her proje için oluşturulan öneriler formuna ekliyorum.

Hepsini inceleyip bu kadar ayrıntılı yorum yaptığınız için tekrar teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• DİNLE VE YAZ.rar
    324.9 KB · Görüntüleme: 30
omd' Alıntı:

hocam sabırla incelemeişsin allah razı olsun teşekkür ederiz

Geri