TÜBİTAK Egzersiz Onayı Hakkında (Yardım)

Kodla Büyü

lonely2134

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba,

TÜBİTAK Egzersiz için 3 proje gönderdik projelerimiz onaylandı. Egzersiz dilekçesini okul müdürüne verdik. Egzersiz dilekçesi Milli Eğitimde onaylanmalı onun da süresi geçmiş diyor. Böyle bir şey var mı? Sizler müdüre mi imzalattınız yoksa MEM'e mi? Dilekçe için bir süre var mı?

Hocam bazı yerler egzersiz başvurusu için dönem başında başvuru yapılmalı diyor bununla ilgili sorun yaşayan bir kaç arkadaşım daha olmuştu ama her yerde bu problem yok

serkan42' Alıntı:
Hocam bazı yerler egzersiz başvurusu için dönem başında başvuru yapılmalı diyor bununla ilgili sorun yaşayan bir kaç arkadaşım daha olmuştu ama her yerde bu problem yok

Hocam cevap yazdığınız için teşekkürler. Peki neresi onaylıyor acaba Okul Müdürlüğü mü yoksa MEM ler mi?

okul müdürü üst yazı ile mem e yolluyor. mem onaylıyor hocam. onayda müdürün, şube müdürünün il/ilçe müdürünün imzası var

Şube müdürü ekim gibi egzersizleri onayliyoruz diyor dayanağı nedir? Tübitak egzersizi nasıl ekimde gelsin dedim sözleşme yeni onaylandı dedim iş bilmez adamlar sinirini bozuyor insanin

Mobil-Tapatalk @bilisimcil

bilisimcil' Alıntı:
Şube müdürü ekim gibi egzersizleri onayliyoruz diyor dayanağı nedir? Tübitak egzersizi nasıl ekimde gelsin dedim sözleşme yeni onaylandı dedim iş bilmez adamlar sinirini bozuyor insanin

aynı durumu biz de yaşıyoruz.

Neye dayanarak bize egzersiz açmıyorsunuz dedim hocam diğer illerde açan arkadaşlar var dedim sözleşme proje yeni onaylandı tübitak egzersizi ayrı diğer egzersiz tarihlerinden dedim ikna oldu brz sözleşmeyi getirin öyle bakayım birde dedi. Geçen yıl burda onaylamışlar 15 okul falan açmış tübitak egzersizi bu yıl olmaz diyor hakkımızı aramasak kestirip atıyor olmaz diye hayırlısı inş olur bakalım

Sayın hocam evet normal koşullarda sene başı toplantısında belli olur egzersiz açacak öğretemler fakat TUBİTAK için bunu kıstas alamayız dediğinizde haklısınız her yer açılıyor. Fakat burda ilginç olan okul müdürü sözleşmeden bihaber ve sizden sözleşmeyi getirin diyorsa Allah size yardım etsin o müdür ile nasıl vizyon belirleyip çalışıyorsunuz. Artık bu ve bunun gibi okulun işleyişinden bihaber olan müdür ve yardımcılarının derhal geri hizmete çekilmesi gerekiyor. Ben de okul müdürüyüm ve bu proje direk benim kontrolümde ilerliyor ki başvurusunu, projelerin belirlenmesini ve sözleşme imzalanma süreçlerini dahi ben yaptım öğretmen adına.

Bizde 12 haftalık planı,dilekçeyi ve öğrenci listesini idareye verdik.Milli eğitimdekiler bu saatte ders dışı eğitim (egzersiz) onaylanmaz demiş. Sağolsun müdür yardımcımız biraz bastırınca tamam demişler. Adamlar anlamıyor TÜBİTAK projelerinin bu aylarda başladığını, sene başında istiyorlar şimdiki projenin egzersiz onayını :D

sivayseri' Alıntı:
Sayın hocam evet normal koşullarda sene başı toplantısında belli olur egzersiz açacak öğretemler fakat TUBİTAK için bunu kıstas alamayız dediğinizde haklısınız her yer açılıyor. Fakat burda ilginç olan okul müdürü sözleşmeden bihaber ve sizden sözleşmeyi getirin diyorsa Allah size yardım etsin o müdür ile nasıl vizyon belirleyip çalışıyorsunuz. Artık bu ve bunun gibi okulun işleyişinden bihaber olan müdür ve yardımcılarının derhal geri hizmete çekilmesi gerekiyor. Ben de okul müdürüyüm ve bu proje direk benim kontrolümde ilerliyor ki başvurusunu, projelerin belirlenmesini ve sözleşme imzalanma süreçlerini dahi ben yaptım öğretmen adına.
hocam idare zaten onayladı idarelik bir durum yok yanlış anladınız galiba şube müdürü onaylamıyor egzersizleri sözleşmeyi göreyim diyor.

Önceden onay alınmışsa alındığı tarihten,şimdi onay alınacaksa sergi gününe kadar egzersiz ücreti alabilirsiniz.Şube müdürü doğru yapıyor

ogretmenokan' Alıntı:
Önceden onay alınmışsa alındığı tarihten,şimdi onay alınacaksa sergi gününe kadar egzersiz ücreti alabilirsiniz.Şube müdürü doğru yapıyor
Onay alındı onay alındıktan sonra şube müdürüne evraklar götürüldü hocam yukarda yazdım hiç bir şekilde açamazsın dendi ilce memde bizde tübitak kapsaminda olduğunu söyledik şube müdürünün doğru yaptığı birsey yok aksine bilgisi eksik bu konuda tubitak egzersizinden bi haber daha kendileri

ogretmenokan' Alıntı:
Onay alındı onay alındıktan sonra şube müdürüne evraklar götürüldü hocam yukarda yazdım hiç bir şekilde açamazsın dendi ilce memde bizde tübitak kapsaminda olduğunu söyledik şube müdürünün doğru yaptığı birsey yok aksine bilgisi eksik bu konuda tubitak egzersizinden bi haber daha kendileri

ogretmenokan' Alıntı:

ogretmenokan' Alıntı:

Zaten bilgileri olsaydı o konumda olmazlardı. Bilgili olanı şube müdürü yaparlar mı sanıyorsun? :oops:

bugün yine gittik şube müdürünün yanına arkadaşla bize dedi evrakta (egzersiz planında) eksik yerler var bunları düzeltin. Bize diyor siz dyk almıyor musunuz egzersiz alamadan yapın bu işi para cebinden mi çıkıyor diyesim gelmedi deil. Neyse evrakları düzelttik bu kezde daha önce branşımızı söylememize ve kaç kişi egzersiz için okulumuzdan başvuracak onuda belirtmemize rağmen siz açmayın performans gösterecek matematik-fen gibi branşlar açsın dedi. Bende bizde performans gösterecez çalışacaz dedim evrakları güç bela kabul etti ya sanki rica minnet iş yapıyoruz. Ne yapmalıyız arkadaşlar karşılaştığımız bu durum karşısında. Projeye başvuran öğretmenler egzersiz alabilir diyor ancak il/ilçe memin insiyatifi önemli diyor. Tübitak sık sorulan sayfası 16. maddede:
"16. Yürütücü ve danışman öğretmen egzersiz ücreti alabilir mi?
TÜBİTAK ve MEB arasında gerçekleşen protokol gereği 4006 Bilim Fuarlarında görev yapan öğretmenler egzersiz ücreti talep edebilir. Ancak bu talebin değerlendirilmesi ve uygulanması okul yönetimi, İl/İlçe MEM ve MEB’in nihai kararına bağlıdır.
" bizim egzersiz planları beklemede anlayacağınız. :x

Çok kafana takma hocam ek ders onayı çıkarsa yap çıkmazsa yapma. Sizin şube müdürü sanırım birileri tarafından yönetiliyor.

Geri