TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Egzersiz

Kodla Büyü

hazarpapak

Aktif Üye
Arkadaşlar okuluma bugün böyle bir yazı geldi. Koordine diyor da bunu nasıl belgeleyeceğimizi söylemiyor. Mesela ben 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı başvurdum onaylandı, sonra TUBİTAK tan aradılar bu projeyi robot geliştirmeye geçirelim dediler şimdilik süreci bekliyoruz. Ama il milli eğitimin müdürlüğünün istediği nedir tam olarak anlayamadım. Bu yazıyı yazan kişiye de ulaşamadım. Bu konu hakkında tecrübeli arkadaşların görüşlerini paylaşırlarsa bana yardımcı olurlar.

Ekli dosyalar

• tubitak.jpeg
    tubitak.jpeg
    339.1 KB · Görüntüleme: 1,701
hocam bizim okulda katılmadı sadece ben bir tane proje yaptırıyorum çocuklara bunada egzersiz alıyorum acaba artık sorunmu oluyo bu sekilde yaptırmak yazıdan anlamadım tubitak 20 projeye destek veriyor biz bireysel yapıyoruz sıkıntımı var acaba

Hocam bizim okul da 4006 - Tübitak Bilim Fuarı na kabul edildi. Okulumuzda bir hocanın koordinatörlüğünde bu egzersizi yapıyoruz biz. Gerçi henüz para hesaba yatmamış siz şimdi robot geliştirmeye geçmekten filan bahsedince acaba dedim kendi kendime :?

maslan123' Alıntı:
tubitakla ilişkili olmayıp bu egzersizi ders dışı egzersiz olarak yapamıyormuyoz arkadaşlar
ben öyle yapmıştım ancak öğrenci devamsızlığı sebebiyle ikinci dönem kapattım.

hocam benim öğrencim devam ediyor projede bitti benim amacım bir yere baglı olmadan projemi yapıp okulda sergilmekti
simdi bu durumda napmalıyım acaba

tübitak bilim olimpiyatlarına hazırlık ders dılı egzersiz çalışması açabilirisniz. burada tübitak la bir eşgüdüm yoktu. gelen yazıda tübitakla eşgüdüm olmalıdır diyor. sanırım tübitak egzersizi yapan kimse tübitaktan onay vs amlamıştır. tübitak koordinesi nasıl olacaktır onu bilmiyorum. daha önce böyle birşey aranmıyordu. ilin uygulaması olabilir.

yani hocam ne yapmak lazım şimdi nasıl bir yol izlemeliyiz büyük ihtimalle bu konuda egzersiz yapanlar tubitaktan koordineli çalışmıyordur,o ildende sanırım arkadaş kişiye ulaşamamış bizim gibi olan arkadaşlar nerdesiniz ne yapmak lazım şimdi.

hayırr hocam mufettişler bununla ilgili bişey sorarlarsa ne dememiz lazım sonuçta yarışmaya filan katılmıyoruz griye dönük borç çıkatmasınlar...

02.03.2015 09.02 de 0 312 298 95 45 sefa bey ile görüştüm :D
dedim bize bir yol gösterin planla ilgili tübitak koordinesi gerekiyor diyorlar
hocam o ifade yanlış, egzersiz alabilirsiniz. tübitak ile organize olmanıza da gerek yok öğrencilerinizi hazırlayın sınava girsinler dedi.

bilgi vereyim dedim

konuyu uyandırıyorum. ben ilk kez geçen yıl btr iken tübitakdan egzersiz açtım. dyk da 10 saatti.ama proje sergilerinden sonra egzersiz sona erdi.Sonra şunu öğrendim değerlendirme işlemi mi ne varmış okul kapanana kadar ekders alabiliyormuşuz diye duydum.Bu yıl da şunu duydum.tübitak yazısının geldiği ekim kasım aylarında bile okul projeleri onaylanmadan egzersiz açabiliyor muşuz.kesin olarak aydınlatacak varmı?teşekkür ederim

Evet bunu bende merak ediyorum. Bizim okulumuzda Tübitak sergisi Nisan sonunda, Egzersiz'i bu sergiye kadar mı yapacağız, yoksa dönem sonuna kadar mı?

konuyu uyandırıyorum. ben ilk kez geçen yıl btr iken tübitakdan egzersiz açtım. dyk da 10 saatti.ama proje sergilerinden sonra egzersiz sona erdi.Sonra şunu öğrendim değerlendirme işlemi mi ne varmış okul kapanana kadar ekders alabiliyormuşuz diye duydum.Bu yıl da şunu duydum.tübitak yazısının geldiği ekim kasım aylarında bile okul projeleri onaylanmadan egzersiz açabiliyor muşuz.kesin olarak aydınlatacak varmı?teşekkür ederim
Ben Ekim ayında başlattım.. Çünkü projenin araştırılması, bilgi toplanması gibi eylemler proje öncesi hazırlık döneminde oluyor.. Bir de farklı bir yarışma vardı.. Ona da hazırlık olsun diye iki çalışmayı birden yürütüyorum..
sergimiz bitince egzersiz çalışmamızda biter diye düşünüyorum çünkü egzersizi yapmaktaki amacımız bilim fuarında sergileyeceğimiz çalışmadır.. Sergi bitince ders dışı çalışma olan egzersiz de biter.. Ancak başka bir proje/yarışma çalışmanız varsa egzersize devam edebilirsiniz..

2015 te müfettişler yazmış yazacağını.. maşallah illerde müdürler kafasına göre onaylıyor

Geri