tübitak bilim fuarı 4006 başvuruları başladı

Kodla Büyü
bu projeyi okulunda yürüten öğretmenlere haftalık 6 saat ek ders ödeniyormuş bilgisi olan var mı acaba

Proje onaylandıktan sonra hatalık egzersiz saatine göre ödeniyor hocam. proje sergi bitiş tarihine kadar
hocam en az 25 proje 1-2 ve 3 bölge okullarda 4-5-6 bölge okullarında en az 15 proje

hocam bizim okul 5. bölge 15 proje ile katılacağız, geçen yıl okul müdürümüzün ilk yılıydı acemiliğine denk geldi diyeyim kimseye ek ders yazmadı, herkes hayrına bir kaç proje hazırladı. Bu yıl proje yürütücüsü ben olacağım başvuruyu yapıyorum. Projeyi yürüten kişi de ek ders alabiliyor mu? (hiç yapmadığım için öğrenip yarın müdüre aktaracağım)

Robotik bilim fuari icin farkli bir basvuru mu yapiliyor yoksa sadece icerigi biz oyle mi belirliyoruz.

ben bu fuara başvurmayı çok isterdim.Ama ben okulda 6 saat satranç egzersizi açtım.en fazla 6saat egzersiz alabilioruz demi?Bu egzersizi açamam demi? fikri olan var mı?

Bizde başvurduk ancak bilen birisi bütün detaylarıyla anlatsa süreci çok sevinirim. :mrgreen:

metehan hocam biraz daha ayrıntılı bilgi verirmisiniz. katılmak istiyorum. 25 proje bir okuldan mı çıkacak. mesala ben yapcam ama diğerleri yapmaz. katılamıyormuyum. ayrıca proje için son tarih nezaman...müdüre sordum tek tek katılabilirsin dedi. şuan yapmam gereken ne

hocam proje başvurularını http://bilimiz.tubitak.gov.tr adresinden yapabilirsiniz. Onay işlemleri başvuru sırası ve ilinize verilen kotaya göre yapılmaktaıdır. Okulunuz 1,2, ve 3 hizmet alnında ise 25 4,5 ve 6. hizmet alanında ise 15 proje isteniyor. projeler örneğine http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuar ... ojeler.htm ve internetten bir çok siteden örnek proje bulabilirsiniz. evrak olarak ise proje onaylandıktan sonra sözleşme imlzanalak ce bir örneği tubitak merkezine gönderilecek .
harcamalar için ise her harcamanın faturası olacak. ayrıca tüm sorumluluk proje koordinatöründe eğer 25 vea okul durumunuza göre 15 proje yapabilirseniz bence katılın. projeler öyle abartılı projeler değil zaten. örnek projeleri incelerseniz ne kadar basit olduğunu anlayacksınız hocam. ama şu bir gerekki ekip ile çalışıldığı zaman daha güzel bir sergi ve çalışma ortaya çıkıyor

Egzersizi açmak için onayı beklemek gerekir mi? Yoksa ekim ayı itibariyle açılabilir mi? Bilgilendirebilir misiniz?

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Bakalım bu sene birinci kim olacak :D
Benim favorim papaz eriğini imam eriğine çeviren müthiş makine hala.

hocam 4006 projelerinde egzersiz alabilmeniz için öncelikle projelerin tübitak tarafından onaylanması gerekiyor. Ancak ekim ayında tübitak 4006 egzersizlerini ilçe onayı ile açan okullar biliyorum. Şimdi birileri yanlış yok efendim geri alırlar vs. diyebilir ama siz başvurun ilçeye onaylarsa egzersizlerinizi almaya başlarsınız. Adam akıllı 20 proje zaten tübitak onayından sonra şubata kadar para bekleyerek yapılmıyor. Öğrenciler gerçek anlamda bu işlerden faydalanacaksa da ekim en geç kasım gibi bu faaliyetlerin başlaması gerekiyor. Şu ana kadar şubat - mart gibi egzersizler için başvuran biri olarak ekim ayı için ilçeye başvurumu yapacağım.

Geri