Tübitak 4006 yürütücünün yapması gerekenler?

Kodla Büyü

Akyürekli

Aktif Üye
Arkadaşlar bu sene ben yürüyeceğim projeji biraz ani oldu. Tübitak sitesinden üye olup projeleri girmekten başka yapılmasın gereken bir şey var mı? Yürütücü aynı zamanda proje hazırlayabilir mi?.
Deneyimli arkadaşların bilgilerinden faydalanmak isterim.

hocam öncelikle tebrik ederim, zor ama zevkli bir sürece dahil oldunuz. Tubitak her yıl boyle çalışmalarda klavuza yeni bilgiler ekler o yuzden en dogru bilgiyi https://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm adresinde yayımlanan pdf bilgilendirmelerden bulabilirsiniz.

Örneğin klavuzdaki bilgilerden biri :

Yürütücü, sergilenmesi uygun bulunan alt projelerde görev alan öğrenciler için sorumlu velilerinden (TÜBİTAK tarafından bilimiz.tubitak.gov.tr adresinde yayımlanan örneğe uygun olarak) yazılı muvafakatname almak, muhafaza etmek ve gerekli görüldüğü takdirde TÜBİTAK'a ibraz etmek ile sorumludur.

hocam öncelikle tebrik ederim, zor ama zevkli bir sürece dahil oldunuz. Tubitak her yıl boyle çalışmalarda klavuza yeni bilgiler ekler o yuzden en dogru bilgiyi https://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuari.htm adresinde yayımlanan pdf bilgilendirmelerden bulabilirsiniz.

Örneğin klavuzdaki bilgilerden biri :

Yürütücü, sergilenmesi uygun bulunan alt projelerde görev alan öğrenciler için sorumlu velilerinden (TÜBİTAK tarafından bilimiz.tubitak.gov.tr adresinde yayımlanan örneğe uygun olarak) yazılı muvafakatname almak, muhafaza etmek ve gerekli görüldüğü takdirde TÜBİTAK'a ibraz etmek ile sorumludur.
Herkes proje hazırlayabilir. Sadece idari personel yürütücü olamaz, ama onlar da proje hazırlayabilir.

Teşekkürler arkadaşlar.

TÜBİTAK projesi ile Egzersiz yapılabilir mi? Yapıla bilirse neler yapmamız gerekiyor 1 alt proje yeter mi yoksa birden fazla alt projeye katılmamız mı gerekiyor. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

idarelerin 4006 ya katılımın zorunlu olduğu algısı oluşturduklarına bakmayın. yok öyle bişey.

Arkadaşlar bu sene ben yürüyeceğim projeji biraz ani oldu. Tübitak sitesinden üye olup projeleri girmekten başka yapılmasın gereken bir şey var mı? Yürütücü aynı zamanda proje hazırlayabilir mi?.
Deneyimli arkadaşların bilgilerinden faydalanmak isterim.
Yapmış olmak için yapmıyorsanız projenin kabul edilmesi sizin için önemliyse danışman öğretmenlere rehberlik etmeniz gönderdikleri projeleri direk sisteme girmeden gerekli düzeltmeleri yapmanız gerekiyor hocam bunun için de klavuza hakim olmalı proje yazmasanız dahi kabul edilebilir proje yazımına dair ayrıntıları öğrenmeniz gerekiyor. Evet yürütücü proje yazabilir.

TÜBİTAK projesi ile Egzersiz yapılabilir mi? Yapıla bilirse neler yapmamız gerekiyor 1 alt proje yeter mi yoksa birden fazla alt projeye katılmamız mı gerekiyor. Deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
Egzersiz açılabilir hocam 1 alt proje ile katılmanız yeterlidir. Egzersiz planı yapıp idareye sunmalısınız.

idarelerin 4006 ya katılımın zorunlu olduğu algısı oluşturduklarına bakmayın. yok öyle bişey.
Bizim okul grubunda bütün öğretmenlerden 2şer tane yapılması istendi. Herkesin yapması zorunlu diye yazılı madde varsa onu görmek istiyorum diyeceğim pazartesi idareye değilse şuan katılmak istemiyorum. Dediğiniz gibi yapmak zorunlu algısı var şuanda nedense

okul yuzyuze olmadıgı ıcın egzersız olmayacaktır ama normal donemde yapılabılıyordu gecen senenın projelerı bu sene yapılacagı ıcın ekım kasım aylarını yazın fuar ıcın daha uygun olabılır

Elektronik Başvuru Son Tarihi 22 Ocak 2021 (Saat 17.30)
Tübitak sitesinde yazıyor.

21 Aralık ya da 25 Aralık'ın son tarih olduğu bir şey var mı? Sanki böyle bir şey hatırlıyorum.
Zorunlu değil arkadaşlar bu yıl milli eğitimlerin aşırı baskısı var.
Bir de geçen yıllardaki projelerin tekrarı olmasın diyorlar.
İyi de o öğrenciler mezun oldu gitti. Projeler de mi mezun oldu.
Aynı proje ve çalışmalardan yeni gelenler mahrum mu olsun?

Geri