Tübitak 4006 proje örneği paylaşabilir misiniz?

Kodla Büyü

ofkar

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar ben ortaokulda bir bilişimciyim. Bu sene 4006 projesi istediler ama daha önce hiç proje yapmadım. Tecrübeli arkadaşlar örnek olması için geçen yıllardan kabul edilmiş proje örneğini paylaşabilir misiniz?

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Fikir olsun hocam.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    547.6 KB · Görüntüleme: 508
arduino kullanarak tasarruflu sınıf adında proje yapmak istiyorum.Bunun için bir ortamda kişilerin olup olmadığını veya sınıfın boş olduğunu kontrol edebileceğim sensör var mıdır?

Hocam ev güvenlik sistemi projesiyle ilgili biraz detaylı bilgi verebilir misiniz .yapılışıyla ilgili
Hareket sensörü, lazer sensörü, kapı açıldığını anlamak için manyetik sensör vs. bunlardan bir veya birkaçını kullanarak eve birinin girdiği tespit edildikten sonra sim800L ile sms gönderme veya esp8266 ile ev kablosuz ağınını kullanarak bildirim veya eposta yoluyla haber verecek.

arduino kullanarak tasarruflu sınıf adında proje yapmak istiyorum.Bunun için bir ortamda kişilerin olup olmadığını veya sınıfın boş olduğunu kontrol edebileceğim sensör var mıdır?
kamera ile yüz tanıma sistemi yapabilirsiniz onu da arduino ya serial monitör ile bağlayabilirsiniz.
Programlama dili olarak python veya c# kullanabilirsiniz hocam.

yüz tanıma sistemi diye aratırsanız python veya c# ile hazır kütüphaneler ve kodlar internette çokça var.
arduino c# veya arduino python diye aratırsanız serial monitör bağlantısını da bulabilirsiniz.

kolay gelsin

Geri