Tubitak 4006 için ögretmen sınırı mı getirildi?

Kodla Büyü

Karayeller

Aktif Üye
Bu yıl her okuldan en fazla 5 ogretmen 4 er projeyle toplam 20 proje fuara katilir diye bir bilgi var mi?Boyle bir sey duyan var mıdır?

Hocam bizim proje yurutucu arkadasimiza ilceden oyle bir bilgi verilmis ama acaba yanlis mi anladi.Her okuldan en fazla 5 ogretmen ve en az 20 proje denilmis.

En az 20 proje, üst sınır yok bildiğim kadarıyla
Tam 20 proje hocam. Azı, çoğu diye bir şey yok.
Klavuzda öyle bişey yoktu sanırım
Hocam sıkça sorulan sorular sayfasında açıklıyor.
14. Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla kaç öğrenci / danışman yer alabilir?
Fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla 5 danışman öğretmen ile 20 öğrenci görev alabilir. Bir proje için görev verilebilecek kişi sayısı en fazla 25 kişidir.
http://bilimiz.tubitak.gov.tr/bilimFuariSss.htm
Bu yıl her okuldan en fazla 5 ogretmen 4 er projeyle toplam 20 proje fuara katilir diye bir bilgi var mi?Boyle bir sey duyan var mıdır?
20 proje ve her bir proje için en fazla 5 öğretmen olduğuna göre 100 öğretmene kadar görev alabiliyor hocam. İlçedekiler okumaktan ya da anlamaktan aciz demek ki.

Hocam fuar kapsamında sergilenecek bir projede en fazla 5 danışman diyor işte. 20 proje var yani 100 öğretmene kadar gidiyor. Hala 4 proje 5 öğretmen diyorsunuz.

Tam 20 proje hocam. Azı, çoğu diye bir şey yok.

İlçedekiler okumaktan ya da anlamaktan aciz demek ki.
Tam 20 proje fikrine nereden ulaştınız? Azı çoğu var, insanlara yanlış bilgi vermeyin.

9. 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları düzenlemek için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar (hizmet alanı 1, 2, 3, 4 için) ve BİLSEM’ler en az 20 proje sergilemelidir. Bu koşul, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5. ve 6. hizmet alanlarında bulunan okullar için en az 10 proje, görme işitme ve zihinsel engelliler okulları için en az 5 proje olarak belirlenmiştir (robot kitleri ile proje yapmak isteyen okullar için de belirtilen koşullar geçerlidir).
https://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/303/2017-2018_4006_cagri_metni_ilan.pdf
Başvuru Koşulları başlığı altında 9. madde, sayfa 5

Son düzenleme:
Evet hocam o kısım bu sene değişmiş. Geçen sene tam 20 projeydi. Ne eksik ne fazla. Bunu da ben okumamışım. Kusura bakmayın.

Geri