TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI İÇİN PROJE YAPILIR

Kodla Büyü

GND

Site Gezgini
Elektronik Devre Tasarımı & İmalatı

Mühendislik ve teknikerlik bölümleri için , Elektronik devre tasarımları, pcb kart basımı projeler , proteus isis - ares devre tasarımı uygulamalı ödev ve projeleri itina ile yapılır
Tübitak 4006 bilim fuarı için projeler.
Yapılacak Projeye göre fiyat değişmektedir….

Ayrıntılı bilgi için özel mesaj atabilirsiniz. İsteyenlere referans verilir....

Merhaba. Tübitak projesi için ds1302 saat modülünu arduino karta bağlayıp lcd 16 ×2 ekranda zaman ve kacinci ders& teneffüs yazdırmak istiyoruz.

Tubitak projelerinizi biz yaparız ne demektir birader. Daha nelere şahit olacağız. Yemin olsun diyecek söz bulamıyorum ilanınıza. Git işini yap, kartını bas, kodunu yaz, devreni tasarla kimse sana birşey demez ama oraya tübitak projesi yapılır diye ilan verme kardeşim. Bu işi olsun ticarete dökme, ticari kazanç elde etmek uğruna yarının gençleri dediğimiz yavrularımızın yaratıcılıklarını ısmarlama projelerinizle baltalama. Yazıktır, ayıptır, insafsızlıktır, günahtır nasıl böyle bir ilan verirsiniz. Bak sevgili kardeşim Tübitak proje yarışmaları öğrenci ve ögretmenleri zekaları ve becerilerini kullanarak üretmeye ve yaratıcılığa sevketmek için yapılır. Katılım zorunlu değildir ve bilim fuarları bakanlıkça finanse edilir. Verilen ödeneklerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır, insanlığını ve vicdanını kaybetmemiş bir meslektaşım yapacağı proje için malzeme alırken bile ucuzunu bulmak için kılı kırk yarması gerekir, bu işin mesuliyeti büyüktür. Hal böyleyken tubitak projelerinden kazanç elde etmek için ilan vermeniz kusura bakmayın ama büyük terbiyesizliktir. Ha size proje ısmarlayıp bizim ürünümüz diye geçinecek beyin fonksiyonları kabız olmuş meslektaşlarım var ise onlara da simdiden yazıklar olsun diyorum. Onların da bu ilanı verenlerden farķı yok. Tubitak projeleri için gökten meteor indirmeye gerek yok, projeler basit olabilir yeterki üzerinde siz ve yarınımızın teminatı dediğimiź yavrularımızın, gençlerimizin emeği, çabası ve alınteri olsun. Diğer elektronik işlerinizde iş yaptıŕabilirsiniz ancak özellikle tubitak bilim fuari için proje yaptirmak adına çakallara, uyanıklara yem olmayın, kimsenin aklınızla dalga geçmesine izin vermeyin

Tubitak projelerinizi biz yaparız ne demektir birader. Daha nelere şahit olacağız. Yemin olsun diyecek söz bulamıyorum ilanınıza. Git işini yap, kartını bas, kodunu yaz, devreni tasarla kimse sana birşey demez ama oraya tübitak projesi yapılır diye ilan verme kardeşim. Bu işi olsun ticarete dökme, ticari kazanç elde etmek uğruna yarının gençleri dediğimiz yavrularımızın yaratıcılıklarını ısmarlama projelerinizle baltalama. Yazıktır, ayıptır, insafsızlıktır, günahtır nasıl böyle bir ilan verirsiniz. Bak sevgili kardeşim Tübitak proje yarışmaları öğrenci ve ögretmenleri zekaları ve becerilerini kullanarak üretmeye ve yaratıcılığa sevketmek için yapılır. Katılım zorunlu değildir ve bilim fuarları bakanlıkça finanse edilir. Verilen ödeneklerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır, insanlığını ve vicdanını kaybetmemiş bir meslektaşım yapacağı proje için malzeme alırken bile ucuzunu bulmak için kılı kırk yarması gerekir, bu işin mesuliyeti büyüktür. Hal böyleyken tubitak projelerinden kazanç elde etmek için ilan vermeniz kusura bakmayın ama büyük terbiyesizliktir. Ha size proje ısmarlayıp bizim ürünümüz diye geçinecek beyin fonksiyonları kabız olmuş meslektaşlarım var ise onlara da simdiden yazıklar olsun diyorum. Onların da bu ilanı verenlerden farķı yok. Tubitak projeleri için gökten meteor indirmeye gerek yok, projeler basit olabilir yeterki üzerinde siz ve yarınımızın teminatı dediğimiź yavrularımızın, gençlerimizin emeği, çabası ve alınteri olsun. Diğer elektronik işlerinizde iş yaptıŕabilirsiniz ancak özellikle tubitak bilim fuari için proje yaptirmak adına çakallara, uyanıklara yem olmayın, kimsenin aklınızla dalga geçmesine izin vermeyin

bence tepkiniz yanlış hocam bu gözler neler gördü malesef. sizce 4006 etkinliğini yapan okullar proje mi yapıyor? zorla tübitak projesi almak zorunda kalan ilkokul ortaokul ve düz liseler öğrenci ile ne yapıyor. işleyişi prosedürleri bilmiyormusunuz? sözüm meclisten dışarıdır üreten öğreten ve eğiten arkadaşlar istisna ve azınlıkta. ilanı veren her kimse bu cümlelerinizi bence haketmiyor. tekrarlıyan projeler öğretmenler tarafından yapılıyor.
katılım zorunlu değil kelimesine de bayagı bir tebessüm ettim. sanırım farklı illerde görev yapıyoruz.

hocama noktası,virgülüne kadar katılıyorum. Bu şekilde sipariş proje yaptırıp sergilerken hiç mi yüzünüz kızarmayacak. Basit olsun, tekrar olsun, benzer olsun ama sizin ve öğrencilerinizin emeği olsun.

@hayri_bozkurt çok güzel noktalara değinmişsiniz.. Özellikle de destek olunan paranın harcanmasını çok güzel özetlemişsiniz.. Gerçekten ince düşüncenizden dolayı tebrik ederim.

Yalnız üzülerek belirteyim ki bir de şöyle ısmarlama proje yaptıran öğretmenlerimiz de var.. Projenin tıkanıklık konusunda bilen birisinden yardım almak başka bir şey, projenin hiçbir bileşenine dokunmadan proje yaptırmak başka bir şey.. Maalesef son zamanlarda bu tip öğretmenlerimizin sayısında artış görünüyor.. :(
Ben Tübitak Bilim Fuarında sergileyeceğim projenin bana ait olmasını isterim, çocuklarımın da bu projede aktif olmasını isterim.. Madem yerli ve milli kavramı olgunlaşmaya başladı bir katkı da ben yapmak isterim.. Karınca ve su misali..

Gelelim malum ilana.. @GND arkadaşımıza da muhtemelen böyle çok istek gelmiş ki böyle bir konu açmış. Lakin bir bilişim öğretmeni araştırıp kendi de üretebilmeli.. dediğim gibi malzeme temini ve kullanımında sıkıntı çıkarsa @GND gibi arkadaşlardan yardım alınabilir ancak projenin tamamının ısmarlanması-alınması-yaptırılması etik olmaz.. (Şahsi fikrimdir)

Hocam eleştirilere katılıyorum. Bir yerde takılmış kalmıştım. Şükür hallettim. Başkasına yaptırmak son çözümdü yapamasaydım. Ama gerek kalmadı.

Geri