Tübitak 4006 anket sonuçlarını nasıl sergiliyorsunuz?

Kodla Büyü

saayees

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Tübitak 4006 için öğrencilerimiz için yapılmış bir anket çalışması var .Daha önce bu anket çalışması yapan arkadaşlar Tübitak sergisinde sonuçları nasıl sergiliyorsunuz?
infografik vs şeklinde mi yada okulumuzda şu sonuçlar çıkmıştır şeklinde mi?ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

grafik +tablo olarak sergilemiştik geçen yıl ve grafiğe gore acıklamalar eklemiştik.

Grafik kullanmıştık bizde.

Ekli dosyalar

• İnternet Bağımlılığı v2.rar
    432.1 KB · Görüntüleme: 560
Farklı örneği olan var mı 10 araştırma projesi için bir tane de ben yaptım anket ama nasıl sergileyecem nasıl grafik yapacam kafamda netleştiremedim

Hocam bizde tübitak için anket yaptık. Anket cevaplarını kullandığımız SPSS girdik oradan grafikleri alıp sergiledik. Ama anket soruların sorgulamalarını yaş sınıf cinsiyet aralığına göre yaptık bu verilerinin değerlendirmesini yaptık. Çubuk grafik olarak sergiledik. Excelde çubuk grafik olarak yapabilirsiniz daha rahat olur

Hocam bizde tübitak için anket yaptık. Anket cevaplarını kullandığımız SPSS girdik oradan grafikleri alıp sergiledik. Ama anket soruların sorgulamalarını yaş sınıf cinsiyet aralığına göre yaptık bu verilerinin değerlendirmesini yaptık. Çubuk grafik olarak sergiledik. Excelde çubuk grafik olarak yapabilirsiniz daha rahat olur
Ben de ilk önce soruları çıktı alıp, öğrencilere doldurtup, sonrasında verileri Excel ortamına aktarmayı neticesinde grafiğe dönüştürmeyi düşünüyorum..
Gelenler için de boş anket sayfası hazır halde tutar, anket yapmak isteyenlere de orada uygular sonuçlara bakarız..

Hocam projelerin yapımında öğrencilerin aktif olmasi gerektigi icin spss agir değil mi excele aktari0 grafik haline dönüştürmek uygun bence, birde 10 sorudan olusan ankette 3-4 krtik soruyu grafiğe dokmeyi düşünüyorum digerlerini sonuç kısmında kisaca değineceğim 10 gragik sunumu bogar sanki

google formlardan oluşturulan anket anında grafiği veriyor.ben google formlardan yararlandım.yaptığımız 280 kişilik anketi anında grafiksel olarak aldık.

• Beğen
Tepkiler: H_M
Hocam projelerin yapımında öğrencilerin aktif olmasi gerektigi icin spss agir değil mi excele aktari0 grafik haline dönüştürmek uygun bence, birde 10 sorudan olusan ankette 3-4 krtik soruyu grafiğe dokmeyi düşünüyorum digerlerini sonuç kısmında kisaca değineceğim 10 gragik sunumu bogar sanki
Okulumuz lise öğrenciler youtube öğrendiler uyguladılar. Anket sorularımızdan birden fazla seçenek işaretlemesi vardı; bu değerlerin sonuçlarını ancak böyle alabilirdik.

Okulumuz lise öğrenciler youtube öğrendiler uyguladılar. Anket sorularımızdan birden fazla seçenek işaretlemesi vardı; bu değerlerin sonuçlarını ancak böyle alabilirdik.

Hocam ben 5 lerle yapiyorun projeleri ortaokul ogr3ncilerini kastederek yazdim sizinle alakalı değil kusura bakmayin yinede

Arkadaşlar merhaba bu araştırma projesi bir soru ile mi başlamalı? örnek araştırma projeleri nerden bulabilirim.

Geri