Tübitak 4006 - 2017-2018

Kodla Büyü

biltekogr

Site Gezgini
Tübitak 4006 başvuruları açıklandı. Başlıklar çok dağınık. Burdan mı devam etsek. :)

E-imza için başvuru yapmadık. Ilce milli egitim araciligiyla toplu olarak alinacakmis.

Sizlerde durum ne.

Bundan sonra neler yapacaz.

• Beğen
Tepkiler: H_M
Bizim okulun sayfasında Başvuru Sonucu RET yazıyor .bu ne anlama geliyor arkadaşlar. yani anlamadığım bizim okul 25 projeyle başvurdu hiçbiri mi kabul edilmemiş?

Son düzenleme:
"Desteklenmesine karar verildi" yazıyor. Önceden müdür yardımcılığı yaptığım için dys imzam bulunuyor.

Bizim okul da benzer şekilde 24 proje ile başvurmuştuk. Hepsi onaylanmıştı. tam hatırlamamakla birlikte proje sayısının 20'nin üzerinde olması sorun teşkil etmeyecek diye biliyorum. Kaynağı daha fazla proje için harcamanın mahsuru olmasa gerek. Ret vermenin sebebi nedir? Merak ediyorum. Okulda öğrenciler kaç haftadır hazırlanıyor projeler için. Yazık oldu.

20 projeden onemli olan 10 arastirma projesi. Temsilciler aslinda sadece aratirma projelerini inceliyor diyebiliriz. 10 arastirma projeniz yoksa ya da arastirma projesi diye girdiginiz projelerin arastirma projesi niteligi yoksa reddedilmistir.

bu sene ilk defa elemeye gidilmiş denebilir, geçen yıl 5000 civarı başvuru varken bu yıl 13000 civarı okuldan başvuru olmuş ve sadece 6000 tanesi destekleneceği söylendi bu da demektir ki %50 sinden fazlası elendi. Eleme neye göre belli değil ama, il koordinatörleri onaylarken 1-5 arası puan veriyor, okulların ortalama puanına göre de eleme yapmış olabilirler.

Bize il toplantısında tüm okulların neredeyse onaylanacağı söylenmişti. Ankara'da öyle söylemişler il kordinatörlerine. Hayırlısı olsun.

Arkadaşlar bir sorum olacak. Aydın ili olarak bizden bir liste alındı e imza için. Proje yürütücüleri bilgileri toplandı. Daha sonra bana mail falan da gelmedi. Ne yapmam gerekiyor acaba?

bizde 26 projeyle başvurduk. "Desteklenmesine karar verildi" sonucu yayınlanmış.
Koordinatör benim; İl milli eğitim müdürlüğü bizim adımıza e-imza başvurusu yaptı. daha sonra bize gelen e-maille başvuru bilgilerimizi girdik. ücret ödemesini yaptık. 10 gün sonra E-imza elimize ulaştı.

bizde 26 projeyle başvurduk. "Desteklenmesine karar verildi" sonucu yayınlanmış.
Koordinatör benim; İl milli eğitim müdürlüğü bizim adımıza e-imza başvurusu yaptı. daha sonra bize gelen e-maille başvuru bilgilerimizi girdik. ücret ödemesini yaptık. 10 gün sonra E-imza elimize ulaştı.
İşte o mail bana gelmedi hocam. Başvuru bilgilerinizi hangi sisteme giriyorsunuz hocam?

Arkadaşlar desteklenmesine karar verilen 4006 Fuar Başvuruları ekrandaki gibi gözüküyor.
proje.jpg

Bildiğim kadarıyla desteklenmesine karar verilen projelerin yürütücülerine mail gelecek sözleşme için, maildeki linkten e-imza ile sözleşme imzalayacaklar. E-imza da başvurusunu ilçe-il mem'e yapanlara mail gelmişti. O maildeki linki doldurup başvuru formunu posta ile gönderenlere e-imza ücretini yatırmaları için hesap bilgilerinin olduğu yeni yeni bir link gönderilecek. İmza bedelini yatırdıktan sonra imzaları hazırlanıp gönderilecek ilgili öğretmenlere. Bu söylediğim yoldan e-imzaya başvuramamış fakat fuar başvurusu kabul edilmiş olanlara illerde TÜBİTAK tarafından yetkilendirilmiş özel şirketler imza veriyor.

• Beğen
Evet ücreti yürütücüler ödüyor. Sergi sonunda 250TL bir ücret ödenecek yürütücülere, bu ödenen 130TL civarındaki ücretin oradan karşılaması düşünülmüş sanırım.

İşte o mail bana gelmedi hocam. Başvuru bilgilerinizi hangi sisteme giriyorsunuz hocam?
hocam il milli eğitim tübitak 4006 proje koordinatörlerini arayıp, Bilgilerimizi aldı ve e-imza başvurusu yaptı. Daha sonra e-imza başvurusunun yapıldığı KamuSMnin internet sayfasında mail geldi ve o şekilde başvuru yaptık.
Sizin çalıştığınız ilde; İl milli eğitim bu şekilde toplu başvuru yapmamıştır belki. Bireysel olarak e-imza alınacak olabilir. Ücreti ben ödedim 141 liraydı.
İlçe yada il Milli eğitim müdürlüğünüze danışın.

Son düzenleme:
  • Beğen
E-imza başvurusunu biz toplu olarak yaptık ilde. Daha sonra her kulllanıcı için başvuru formu maili geldi. Onu doldurup imzaladıktan sonra milli eğitime verdik. Düne kadar başvuru sonuçlarını bekledik para yatırmak için. Şimdi ücreti yatırıp bekleyeceğiz.

E imza için ilçeye 3 örnekle formu gönderik. 28 projeyle başvurmuştuk, desteklenmeye karar verilmiş. Budan sonra e imza için direk bankaya gidip para mı yatırıyoruz, yoksa beklememiz gereken bir şey var mı?

E imza için ilçeye 3 örnekle formu gönderik. 28 projeyle başvurmuştuk, desteklenmeye karar verilmiş. Budan sonra e imza için direk bankaya gidip para mı yatırıyoruz, yoksa beklememiz gereken bir şey var mı?
ücret ödemesi yapabilirsiniz diye de mail gelmişti bana. Vakıfbank'a yansıtılıyor başvuru ve ne kadar ödememiz gerektiği.
Kamu SM çağrı merkezine sorabilirsiniz ödeme için.

E-imza için elektronik başvuruyu maile gelen link ile yaptım ve çıktısını ıslak imzalı olarak kamusm ye ptt şle gönderdim, ertesi gün Vakıfbanka 141,5 Tl ödeme yaptım kurye ile 1.5 haftada geldi bana,kendim ödemesini yaptım.
Yalnız e imza ile bundan sonra nasıl hareket etmem gerekiyor açıkcası tam olarak bilmiyorum, ilk deneyimimiz olacak

Arkadaşlar e-imzayı 1 yıllık mı aldınız? 1 yıllık aldıysanız neden 3 yıllık almadınız? Proje yürütücülüğünü her sene yapacağız nasılsa...

biz il koordinatörüne bilgileri gönderdik başvuru bağlantısı gönderdiler. ordan başvurumuzu yaptık.başvuru formundan 3 adet çıkartıp okula verdik. okul üs yazıyla gönderdi. geçen hafta da vakıfbank'a tc kimlik numarası ile 141 lira yatırdık. henüz e-imza elimize ulaşmadı.
başuru yapılan projelerden fuarda sergilenecek olanlara tubitak mı karar verecek yoksa hepsi sergilenecek mi?

E-İmza için Başvuru yapıldıktan sonra (Banka Şubeleri, İnternet Şube, Mobil Şube) üzerinden TC Kimlik Numarası ile sorgulama yapılarak hesaba yatırılır.)
1. Vakıfbank İnternet Şube (Vakıfbank >Ödemeler> Kurum Ödemeleri>TÜBİTAK Kamu Sertifikasyon Merkezi Ödemeleri)
2. Vakıfbank Mobil Şube (Vakıfbank >Ödemeler> Kurum Ödemeleri>TÜBİTAK Kamu Sertifikasyon Merkezi Ödemeleri)
3. Vakıfbank Banka Şubeleri
4. Vakıfbank Çağrı Merkezi

1. Projesi onaylanan yürütücülere 5250 TL para elektronik imza ile sözleşmeyi imzaladıktan sonra yatırılacak. 250 TL yürütücü elektronik imza masrafı ve diğer giderleri adı altında veriliyor. (TÜBİTAK ı arayıp bilgi alabilirsiniz.)
  2. Ayrıca harcama faturalarında proje numarası bulunması gerekiyor.
  3. Toplam kaç başvuru oldu bilmem ama 25 puan üzerinden (Türkiye ortalaması olan) 15 puan ve üzerinde puana sahip başvurular onaylandı.
  4. Elektronik imza başvurusu yapıp para yatıran, projesi onaylanmayan yürütücülere geçmiş olsun. :mad:
Tasarruf tedbirleri çerçevesinde mi değerlendirildi de onaylanmadı bilinmez ama TÜBİTAK kurumlara; kırtasiye masraflarınız karşılamak için başka kaynak bulun diyor heralde. :D

Biz de( malatya) il temsilcisi proje onaylanan e- imzaya para yatırmayanlar acele e- imza elimize cabuk ulaşması için ptt aracagıyla başvurduk. 3 yıllık 189 lira ödedik.3 gün içinde gelecekmiş

Geri