TTNET Hızını Sadece Birkaç Dakikada Arttırmak

Kodla Büyü

sonnock

Aktif Üye
1)Denetim masasını açın.
2)Ağ ve paylaşım merkezine geçin.
3)Sol menüdeki "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin" bölümüne tıklayın.
4)Kablosuz Ağ Bağlantısı veya Yerel Ağ Bağlantısı kısımlarından hangisini kullanıyorsanız onun üzerinde sağ tıklayın ve özellikler diyin.
5)Gelen kısımda "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IP v4)" ü mouse sol tuş ile çift tıklayın.
6)Fotoğraftaki DNS sayılarını aynen yazıp çıkarken ayarları doğrula seçeneğini seçip tamam diyin.

7)Ekrandaki tüm açık olan pencereleri kapatın.
8.Başlat - çalıştır kısmına gpedit.msc yazın gelen kısmı çift tıklayıp açın. (yerel gurup ilkesi düzenleyicisi" ni açmış olacaksınız.)
9)Gelen kısımda "yönetim şablonlarını" seçip sağ taraftaki ağ bölümüne çift tıklayın ve "QoS Paket zamanlayıcısını" seçin.
10)Hemen sağda açılan ayarlanabilir bant genişliğini sınırla seçeneğini çift tıklayıp fotoğraftaki ayarları yapın.

11)Şimdi adsl hız testini yapın hızınızın arttığını göreceksiniz. (https://hiztesti.turktelekom.com.tr/index.php)
Bende çok işe yaradı. Umarım sizde de yarar.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    41.7 KB · Görüntüleme: 2,211
  • Ekran Alıntısı 2.PNG
    Ekran Alıntısı 2.PNG
    65.5 KB · Görüntüleme: 2,145
Arkadaşlar dün ben eve memleketten geldikten sonra bilgisayarımı açtım internet berbat şekilde yavaştı. Sonra 444 0375 i aradım bana bu dns adreslerini kullanmamı ve diğer ayarı yapmamı söylediler. İndirme hızı 3.1 Mbps iken birden 6.2 Mbps ye çıktı. Bu sabah tekrar denedim 9.6 Mbps yi gördüm. Acaba ben arayınca TTNET hızımı olması gerekene mi çekti bilmiyorum. Bu arada kullandığım hat 16 Mbps + 50 GB Türktelekom hattı.

Bende de işe yaradı hız epey düşmüştü TTNETi aradığımda bana da bu ayarları yapmamı söylemişlerdi DNS değişikliği kısmından sonrakini operatör söylememişti. Şimdi hız eski kıvamına geldi. Paylaşım için teşekkürler.

Dışardan modeme gelen hızı hiçbir yöntemle değiştiremezsiniz. Hattınızın kaldırabileceğini maksimuım bir hız var. Modem ayarlarından kaç Mbit hız aldığınızı görebilirsiniz.

Bu tür yöntemlerde modemden bilgisayara gelen hızı optimize etmiş olursunuz. DNS değişikliğinin çok berbat bir DNS sunucu kullanmadığınız sürece hıza etkisi 0'a yakındır. Bilgisayar alan adına karşılık IP'yi aldıktan sonra DNS ile işi biter çünkü. Geri kalan internet sayfasının açılma hızı tamamen internet bağlantı hızınıza bağlıdır.

Bazı arkadaşlar hızda artış oldu yazmışlar. İşletim sistemi ağ kullanımının bir bölümünü arkaplan hizmetlerine ayırıyor. Bunu kısıtladığınız için küçük de olsa bir hızlanma görebilirsiniz. Demek ki arka planda internetinizi kullanan öğeler var. Yoksa modeme gelen hızınızı servis sağlayıcı belirliyor.

Geri