TTNET altyapısını kullanıp daha iyi hizmet verebilir mi?

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba
Geçenlerde TTNET bulunduğum bölgede çalışma yaptığını hız limitini 20 MBPS çıkarmak isteyip istemeyeceğimi sordu.Ben de kabul ettim fakat daha sonra hattımda sürekli kopmalar yaşadım. Temsilciyi aradığımda zamanda bana hattımın 20 MBPS kaldırmadığı ve tekrar 8 MBPS dönmemi söyledi. Şimdi de yine aynı yerde TURKCELL SUPERONLINE gelip evlere 25 MBPS 'i aynı fiyata verdiği söylüyor.
Merak ettiğim TURKCELL nasıl oluyor da TTNET altyapısı kullanıyor da TTNET'in çekmediği hızı verebileceğini garanti ediyor.
Bu hizmeti veremeyeceğine dair müşteri temsilcisiyle biraz tartıştık ve o da ısrarla verebileceğini söyledi. Böyle bir şey mümkün mü;?

Yanlışınız var hocam Turkcell Superonline Fiber veriyor kendi altyapısıyla. Asfaltları yarıp yarıp fiber döşediler yıllarca. Sadece olur da taşınırsanız Fiber olmayan küçük ve tenha yerlerde size Fiber sağlayamadıkları için TTNET'in 8 MBPS'sini veriyorlar.

hocam, en azından smile adsl, doping gibi internet hizmetlerinin işleyişini şu şekilde anlatayım;
Normal şartlarda ttnet 8mbp/s internet hizmetini 60 liraya satıyor diyelim. Bu şu anlama geliyor. Bir kullanıcıya 8mbp/s bant genişliği kiralıyor.

Aynı hizmeti, belki de aynı fiyata d-smart yine ttnet'ten alıyor. Daha sonra bu 8mbp/s hızındaki bantı 3 kişiye birden satıyor. Örneğin 30'ar liraya. 30*3=90 lira, yani kiraladığından daha fazla bir fiyata.

Tabi burada şu var, 8mbp/s genişliğini bu 3 kişi aynı anda kullanmaya kalkarsa 2,66mbp/s gibi bir hız anca alırlar. İşte sihirli cümle burada bu x hıza kadar. Gerçi aynı işlemi ttnet de yaptığı için pek farkı yok. :)

Sonuç itibarı ile ttnet'in altyapısını kullanan bir şirket, en fazla ttnet kadar iyi hizmet verebilir ama fiyat olarak daha uygun olabilir. Ama kendi sistemini kullanırsa tabi iş değişir. Örnek KabloNet

yasarsahbaz' Alıntı:
Yanlışınız var hocam Turkcell Superonline Fiber veriyor kendi altyapısıyla. Asfaltları yarıp yarıp fiber döşediler yıllarca. Sadece olur da taşınırsanız Fiber olmayan küçük ve tenha yerlerde size Fiber sağlayamadıkları için TTNET'in 8 MBPS'sini veriyorlar.
Sayın hocam kendisi deöşemedi. Gelen müşteri temsilcisi bana TTNET'in altyapısını kullandığı söyledi.Ben de ona TTNET'in veremediği hizmetin daha iyisini ve daha hızlısını nasıl verebildiğini ısrarla sordum.

geceyolcusu2002' Alıntı:
Merhaba
Geçenlerde TTNET bulunduğum bölgede çalışma yaptığını hız limitini 20 MBPS çıkarmak isteyip istemeyeceğimi sordu.Ben de kabul ettim fakat daha sonra hattımda sürekli kopmalar yaşadım. Temsilciyi aradığımda zamanda bana hattımın 20 MBPS kaldırmadığı ve tekrar 8 MBPS dönmemi söyledi. Şimdi de yine aynı yerde TURKCELL SUPERONLINE gelip evlere 25 MBPS 'i aynı fiyata verdiği söylüyor.
Merak ettiğim TURKCELL nasıl oluyor da TTNET altyapısı kullanıyor da TTNET'in çekmediği hızı verebileceğini garanti ediyor.
Bu hizmeti veremeyeceğine dair müşteri temsilcisiyle biraz tartıştık ve o da ısrarla verebileceğini söyledi. Böyle bir şey mümkün mü;?

Ttnet aynısını bana da yaptı 1 ay önce, altyapının 16 yı desteklediğini 3 lira farkla geçmek isteyip istemediğimi sordur, ben de ikna oldum geçtim. sonra 1 saat içinde kopmalar bağlantı hataları olunca aradım arıza kaydı için altyapının desteklemediğini söylediler... Aynı kurum farklı farklı insanlar arayıp dalga mı geçiyorlar ne... başınıza gelirse iyice sorgulamadan geçmeyin arkadaşlar...8 iyidir şimdilik zaten Türkiye standartlarında

bir konuyu netleştirelim. altyapı TTNET in değil TÜRK TELEKOM un arkadaşlar. sonuçta superonline hariç hepsi türk Telekom altyapısını kullanıyor. Misal benim evde TTnet var arızalanınca bizim burda Telekomda çalışan İsmail abi geliyor. komşunun interneti vodafoneNet o da arızalanınca ismail abi geliyor. :D :)

Konu açılalı her ne kadar bir yıldan fazla olmuş olsa da:
Firmalar yalan söylüyorlar. TTNet'in veremediği hızı, onlar aynı alt yapıyı kullanarak veremezler. Sözleşmedeki 21 Mbps'ye kadar maddesinden dolayı alt yapı neye izin verirse o hızı size sağlarlar, itiraz ettiğinizde de bak sözleşmede böyle yazıyor derler.
O yüzden eğer ttnet'in alt yapısını kullanacak başka bir firmadan hizmet satın alırken eğer ciddi bir fiyat farkı yoksa KESİNLİKLE GEÇMEYİN.
Ben şu an bunu yaşıyorum. 10 TL fark için vodafone.net'e geçtim, şu an hızım 4 mbps. Sözde 16 mbps adsl bağlantım var. Üstüne üstlük 28 eylülde bir nakil talebinde bulundum. Tam 27 gün sonra anca nakledebildiler ki kendi çabalarımla, Türk telekomla görüşerek, işi yüz yüze takip ederek gerçekleştirdim ki o durumda bile 3 gün uğraşmak zorunda kaldım. Taahhüt vermemiş olsam o anda aboneliğimi kapatacaktım.
O yüzden ADSL kullanacaksanız ttnet'ten şaşmayın.

Geri