Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

TSE 110 uzman yardımcısı alacak bizim bölümde var

Konu, 'Her Telden' kısmında m.arslan tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. m.arslan

  m.arslan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2009
  Mesajlar:
  447
  Beğeni:
  1
  TSE’den edinilen bilgiye göre, üniversitelerin makine, inşaat, metalurji, bilgisayar, endüstri, mekatronik, kimya, elektrik-elektronik, gıda, biyomedikal, deri, ziraat mühendisliği bölümleriyle, fizik bölümü, kimya bölümü, bilgisayar öğretmenliği bölümü, eğitim iletişimi ve planlaması bölümü, yönetim bilişim sistemleri bölümü, hukuk fakültesi ve siyasal bilgiler, işletme, iktisat, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunları arasından sınavla toplam 110 uzman yardımcısı alacak.

  Sınava katılmak isteyenlerin, 9-10 Temmuz 2011 veya 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS), mühendislik bölümleri ile fizik ve kimya bölümleri mezunlarının KPSSP-7, bilgisayar öğretmenliği, eğitim iletişimi ve planlaması ile yönetim bilişim sistemleri bölümü mezunlarının KPSSP-5, hukuk fakültesi mezunlarının KPSSP-103 ve siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri mezunlarının da KPSSP-65 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor.
  Adaylar, 30 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında, enstitünün resmi internet sitesinden (http://www.tse.org.tr) temin edecekleri sınav başvuru formu ile mezuniyet belgesi ve KPSS sonuç belgesinin suretlerini, elektronik ortamda göndererek veya elden ”Necatibey Cad. No:112 06100 Bakanlıklar/ANKARA” adresindeki TSE İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı’na teslim ederek başvurabilecek.

  Adayların mezun oldukları lisans programları ve tespit edilen KPSS puan türlerine göre, en yüksek puanı alan adaydan başlayarak yapılacak sıralamaya göre, atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday sözlü sınava girme hakkı kazanacak.

  Sözlü sınav, enstitünün ”Necatibey Cad. No: 112 06100 - Bakanlıklar/ANKARA” adresinde yapılacak.

  Etiketler: haber, haberler, Türk Standardları Enstitüsü, TSE, 2011, 2012, KPSS, atama, Ankara, internet, 10 Temmuz, mezuniyet, kamu personeli,
  önceki habersonraki haber
   
 2. m.arslan

  m.arslan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2009
  Mesajlar:
  447
  Beğeni:
  1
  Türk Standardları Enstitüsünde istihdam edilmek üzere sınavla aşağıdaki tabloda belirtilen lisans programlarından mezun, 110 adet TSE Uzman Yardımcısı alınacaktır.

  SIRA NO
  ÖĞRENİM DURUMU
  ALINACAK PERSONEL SAYISI
  Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü mezunu 1
   
 3. grandmasterb

  grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  667
  Beğeni:
  0
  Ne iş yapıyorlar ki bu uzman yardımcıları,görevleri nelerdir?
   
 4. btformatör

  btformatör Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  868
  Beğeni:
  1
  Geçmiş KPSSlere girmiş olmak gerekiyor... Ataması henüz olmayan arkadaşlar için güzel bir fırsat ama sadece 1 kişi alıyorlar...
  Hemde Bilgisayar Öğretmenliği Mezunu diyor... BÖTE'yi kastetmiyor olabilirler...
   
 5. m.arslan

  m.arslan Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2009
  Mesajlar:
  447
  Beğeni:
  1

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal