TRT OKUL

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
TRT Okul’da Anadolu Üniversitesi’nin hazırladığı ders programları ve eğitim-kültür programlarının yanı sıra, TRT tarafından hazırlanan çeşitli yaş gruplarına yönelik eğitim-kültür programları, kısa spotlar, gençlere yönelik çeşitli programlar yayınlanacaktır. Mevcut kanallardan sıkılan, farklı arayış içinde olan izleyicilerin beklentilerini karşılayacak olan TRT Okul Kanalı, medya sektörüne farklı bir tarz getirecektir.
TRT Okul Açılış Programı, TRT Ekranlarında…http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/detay.aspx?pid=22932

Türksat 2A Batı Paketi Frekans Pol Sembol FEC

11.919 V 24444 3/4

D-Smart Kanal 130
Digitürk Kanal 66
Teledünya Kanal 130
Tivibu Kanal 130

TRT ile Anadolu Üniversitesi arasında yapılan stratejik bir işbirliği ile TRT Okul Kanalı kurulması çalışmaları başlamıştır.

TRT Okul Kanalı 31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlayacaktır.

Programlar TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanacaktır.

Ocak Ayının sonlarında yayına başlayacak kanalda her yaştan insana hitap eden eğitim programlarının yanı sıra gençlere yönelik farklı program türleri de yer alacaktır.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, iktisattan temel bilgi teknolojilerine bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda; gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilecektir.http://www.trt.net.tr/trtokul/okul.html

Geri