trt hd ve show tv göstermiyor

Kodla Büyü

xxltc

Süper Üye
Süper Üye
ark lar trt hd ve show un frekansları mı değişti acaba şuanda göstermiyorlar benim tv de 3 gündür. bilginiz varmı acaba bunların şuan da çeken güncel frekansları nelerdir

Hocam trt hd için çanağınızın ayarının çok iyi yapılması gerekiyor. Bende de aynı problem olmuştu çanağı ayarlayınca düzeldi. Belki sizde de aynı problem olmuştur.

apart çatıda uydu var ondan mi kaynaklanıyor bilmiyorum ama sanmam sanki 3gun önce çeken kanallar gitti hiç bisey anlamadım

arkadaşlar hd kanallardan görüntü almak biraz hassas durum hem cihaz kaliteli olacak hem ayar iyi yapılacak hemde kablo kalitesi etkili bu işte.
işten anlayan biri sorunu çözecektir ama dikkat et boş yere masraf çıkarma farklı bi sorundan ötürü çünkü muhtemelen deneme yanılma kullanacak :idea:

hocam hd kanallar hiç çekmiyor değil geneli çekiyor zaten şuanda ayrıca daha 1 hafta öncesine kadar hepsi çekiyordu. ayrıca hiç oynama falanda olmadı bildiğim kadarıyla uyduyla falan. çekmeyen kanallar trt nin tüm hd kanalları trt1 hd,trt hd trt belgesel hd gibi ve show hd kanal a hd gibi bazı hd ler çekmiyor. atv,star,fox, kanal d gibi kanalların hd leri çekiyor. bende neden kaynaklarınıyor anlamadım. internetten hazır güncel kanal listesi indirip usb ile aktardım onlarda da aynı bu kanalların hd leri çekmiyor. smart tv nin yazılımını güncelledim ama yine bişey yok anlamadım gitti.

Hocam elinizden geliyorsa siz çanağı iyice ayarlayın. Daha önceden de belirttiğim gibi bende aynı problemi yaşadım, trt hd için sinyal kalitesinin iyi olması gerekli buda çanağı iyi ayarlamakla mümkün. Ben http://www.hepsiburada.com/atlanta-atl- ... ntaatl2020 şu ürünü alıp çanağa ince ayar yapmıştım sorun düzeldi. Belki çanağınız çok iyi ayarlı değildi ve rüzgardan falan ayarı biraz daha bozulmuş olabilir.

HAB' Alıntı:
Hocam elinizden geliyorsa siz çanağı iyice ayarlayın. Daha önceden de belirttiğim gibi bende aynı problemi yaşadım, trt hd için sinyal kalitesinin iyi olması gerekli buda çanağı iyi ayarlamakla mümkün. Ben http://www.hepsiburada.com/atlanta-atl- ... ntaatl2020 şu ürünü alıp çanağa ince ayar yapmıştım sorun düzeldi. Belki çanağınız çok iyi ayarlı değildi ve rüzgardan falan ayarı biraz daha bozulmuş olabilir.
ürün güzelmiş

iyice bozmaktan cekiniyorum komşuya sordum onunda gitmiş aynı kanallar nasıl yapsak bilemedim çanağı biraz sağa sola oynatsam olmazmi ark lar ne dersiniz

mutlu112' Alıntı:
HAB' Alıntı:
ürün güzelmiş
İş görüyor, ucuz da. Tavsiye olunur.

xxltc' Alıntı:
iyice bozmaktan cekiniyorum komşuya sordum onunda gitmiş aynı kanallar nasıl yapsak bilemedim çanağı biraz sağa sola oynatsam olmazmi ark lar ne dersiniz
Cihazsız ince ayar yapmanız çok zor olur, milimetrik sapmalar bile önem arz edebiliyor. Belki şu şekilde yapabilirsiniz;
Bir kanal açıp sinyal, kalite barı açıkken çanağı hafif oynatarak sinyal seviyelerinin arttığı noktayı tespit etmeye çalışın. Belki bu şekilde ayarlayabilirsiniz diyeceğim ama zor olur, çok uğraşırsınız.

Geri