trojan.win32.delf.aam klasörleri görünmez yapıp exe uzantılı

Kodla Büyü

halder

Site Gezgini
Arkadaşlar geçenlerde ana bilgisayara bir trojan bulaştı bu trojan bütün girdiğim klasörleri exe haline getiriyor, simgesi de ismi değişmiyor ve basınca klasörün içindekilere ulaşabiliyorum, yani dosyalara zarar vermiyor, bilgisayarı kasma durumu yok yani klasörleri değiştirmese farketmek çok zor. Görev yöneticisinden baktığımda services.exe kullanıcı ismiyle çalışıyor ve kapatılamıyor. Pcye takılan hafıza kartlarındaki klasörleride değiştiriyor, haliylede resimler müzikler cep telefonunda gözükmüyor.

Xp sp2 kullanıyorum, avastı defalarca güncelleyip virüs taraması yapmama rağmen herhangi bir virüs bulamadı. Bugün Kasperskyı yükledim ve hemen trojanı buldu fakat klasörler açılmamaya başladı bilgiler çok mühim olduğu için kasperskyi kaldırdım. Bilgilerimi kaybetmeden bu trojandan nasıl kurtulabilirim eğer bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

İyi çalışmalar.

Başına gelen varsa yardımcı olur..

aslında trojan klasörün uzantısını exe yapmıyo. klasörü görünmez yapıp aynı isimde bi exe dosyası oluşturuyo ve bu exe dosyasındanda gizli klasöre link atıyo.

http://kamdad.persiangig.com/files/AntiTrojan.Win32.zip

bu anti trojenimiz

önce bununla taratıyosunuz ilk tarama yapıosunuz sonra altta bi buton daha var dos modunda tarıo. gizli dosyaları görünür yapıo trojan bulaşmış dier exe lerde açıkta kalıo tabi.
sonra antivitrüs programıda bu foyası meydana çıkan exe leri temizliyo.

Antivirüs olarakta Kaspersky ve ESET NOD32 3.0 trojan i tanıyo.

ev kullanıcıysanız şanslısınız. walla ben sabah 17 makinayı temizlemek zorunda kaldım :S

bu virüs benim laboratuarları da vurdu. yaklaşık kırk bilgisayara bakım yapmam lazım şimdi...

anti trojan için sağol, şimdi indirdim deneyecem. umarım işe yarar.

TROJAN

kardeş verdiğin yerden trojanı indiremedim acaba ala bileceğim başka bir adres varmı
yardımcı olursan sevinirim kolaygelsin

Ben bu trojani yakından tanıyorum.askerliğimi bana zehir ettirmişti çünkü.Çok geç kalmıştım onu tanımlamak için.ancak başardım.belkide o başardı.çünkü kayıp giden yıllarımı bana geri veremezdi hiçkimseler:):):):):):)

GamsiZ hocam.Dosyayı indirdik ama klasöre almak istediğimizde arşiv hatası veriyor.
Sana zahmet dosyayı ve linki yenileyebilirsen şu trojandan kurtulalım....

Teşekkür ederim arkadşlar.Şu saat oldu yaklaşık 900 kişi incelemiş ama en ufak bi yorum yada bilgi vermemişler :(
Sanırım bu belaya bulaşan sadece bizleriz ve altta kalanın canı çıksın oynıyoruz galiba :alkis:

bu zararsız bir trojan çok ihtiyacınız yoksa kalabilir işiniz bittikten sonra format falan atabilirsiniz. diğer bir husus ta elle silinebiliyor başka forumlara bakın.

Arkadaşlar ben yaptım, kurtuldum çok şükür...
başlat - çalıştır - cmd yzıp enter dedikten sonra sürücü ismini yazıp ( d,e vb...) iki nokra üst üste koyup enter diyoruz ve aşağıdaki komutu (her komut arasına boşluk koyarak) yazıyoruz ve entera bastığımızda gizli dosyalar görünür hale geliyor..
attrib -h -r -s /s /d *.* (enter)
Yalnız windowsun kendi gizli dosylarıda görünür hale geleceğinden onları sağ tuş - özellikler ile tekrar gizlemek gerekir...
Kolay gelsin...

Gerçekten Çok Teşekkür Ederiz.. Gamsız'ın Dedigine Kesinlikle Katılıyorum. Ve kesinlikle dogru Benim Bilgisayarm Düzeldi Herkeze Tavsiye ederim. :idea:

Re:

sedom' Alıntı:
Ben bu trojani yakından tanıyorum.askerliğimi bana zehir ettirmişti çünkü.Çok geç kalmıştım onu tanımlamak için.ancak başardım.belkide o başardı.çünkü kayıp giden yıllarımı bana geri veremezdi hiçkimseler:):):):):):)

imza kısmında verdiğin sitelerden bir tanesi (k12.tr) olan hack yemiş galiba bir bak istersen.

gamsız arkadaşım allah senden razı olsun 5 gündür ev iş dahil 5 bilgisayarıma bulaşmıştı 14 yıllık iş verilerimi kaybedicem diye tırsıp geceli gündüzlü bunla uğraşıyodum sana teşekkür için üye oldum foruma, emeği gecen herkeze teşekkürlerimi sunarım saygılar

arkadaşlar bu tarz trojanlar konusunda kaspersky türkiye distribütörlerinden HELYUM un destek sitesi var.
..
http://destek.17.com.tr/
..
bu siteye girerseniz VİRÜS TEMİZLEME ARAÇLARI kısmında aradığınız trojanın ilacını mutlaka bulursunuz
..

Geri