Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

trojan.win32.delf.aam klasörleri görünmez yapıp exe uzantılı

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında halder tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. halder

halder Site Gezgini

Arkadaşlar geçenlerde ana bilgisayara bir trojan bulaştı bu trojan bütün girdiğim klasörleri exe haline getiriyor, simgesi de ismi değişmiyor ve basınca klasörün içindekilere ulaşabiliyorum, yani dosyalara zarar vermiyor, bilgisayarı kasma durumu yok yani klasörleri değiştirmese farketmek çok zor. Görev yöneticisinden baktığımda services.exe kullanıcı ismiyle çalışıyor ve kapatılamıyor. Pcye takılan hafıza kartlarındaki klasörleride değiştiriyor, haliylede resimler müzikler cep telefonunda gözükmüyor.

Xp sp2 kullanıyorum, avastı defalarca güncelleyip virüs taraması yapmama rağmen herhangi bir virüs bulamadı. Bugün Kasperskyı yükledim ve hemen trojanı buldu fakat klasörler açılmamaya başladı bilgiler çok mühim olduğu için kasperskyi kaldırdım. Bilgilerimi kaybetmeden bu trojandan nasıl kurtulabilirim eğer bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

İyi çalışmalar.

2. yasin_erdogan

yasin_erdogan Üye

aynı sorun bende de geçerli ama ben çindekilerini de ulaşamıyorum lütfen yardım edin

3. turkuazalacam

turkuazalacam Seçkin Üye Seçkin Üye

BİLGİSAYARIMDA TROJAN OLDUĞUNU SÖYLEYEN BİR TOOLBAR VAR NE YAPABİLİRİM?

4. volkansari

volkansari Üye

bende de aynı şey oldu. Ancak kayspersky ile temizledim birşey olmadı. flash da çift tıklamada açmıyor. bilgileri bir yedekleyip flashı formatlayıp kullanabilirsin. bide klasöre sağ tuşdan aç diyerek ulaşabilirsin. Buradan bilgilerini kopyalarak bir yere yedekle. sonrada o klasörü sil.

5. tanerakinci

tanerakinci Site Gezgini

bir de nod 32 deneseniz

6. ilon

ilon Süper Üye Süper Üye

Sistem geri yüklemeyi kapatıp ad aware ile dene

7. turkuazalacam

turkuazalacam Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler arkadaşlar ne denediysem olmadı. sonunda bilgisayar çöktü. okadar bilgi gitti. dyned, okul otamasyon vs.

8. ba2khan

ba2khan Aktif Üye

öncelikle kasperskyla taratıp bulduktan sonra ,başlat çalıştıra cmd yazarak ms-dos'u açıyoruz, hangi klasördeki dosyaları göstermek istiyorsak o klasöre gelip şu komutu yazıyoruz " attrib -h -r -s /s /d *.* " bu sayede o klasördeki ve alt klasörlerindeki tüm dosyalar görünür hale gelmiş oluyor.
    Dikkat etmemiz gereken ise bu komutun windowsun gizlediği klasörleri ve dosyalarıda açığa çıkarmış olması, bunları tekrar gizlemek mantıklı olacaktır,ama geç kalınmış bir bilgi herhalde ...

9. yigido03

yigido03 Aktif Üye

Ya arkadaşlar benimde aynı problem başıma geldi.Benimde klasörler pratikte görünmüyor ama teoride var.Yani kapasite olarak taş gibi duruyor.Bit defender ile tarattım.Virüs sildi ama dosya görünmez oldu.
    ba2khan hocam söylediğiniz şeyi yatım ama ms-dos ta dir/w ile gözüken dosyaya attrib -h -r -s /s /d *.* " nasıl yazacağız.
    cd ile dizine girmeye çalışıyorum ama olmuyor.
    Arkadaşlar bi zahmet yardım edinde şu dosyaları geri getireyim.
    Yani bi şey değil Müdürün dosylarda gitti.Hiç değilse onları getireyim....

10. yigido03

yigido03 Aktif Üye

Ya arkadaşlar benimde aynı problem başıma geldi.Benimde klasörler pratikte görünmüyor ama teoride var.Yani kapasite olarak taş gibi duruyor.Bit defender ile tarattım.Virüs sildi ama dosya görünmez oldu.
    ba2khan hocam söylediğiniz şeyi yaptım ama ms-dos ta dir/w ile gözüken dosyaya attrib -h -r -s /s /d *.* " nasıl yazacağız.
    cd ile dizine girmeye çalışıyorum ama olmuyor.
    Arkadaşlar bi zahmet yardım edinde şu dosyaları geri getireyim.
    Yani bi şey değil Müdürün dosylarda gitti.Hiç değilse onları getireyim....

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal