traik ceza ve hgs ile ilgili önemli bilgiler

Kodla Büyü

serdem89

Aktif Üye
Arkdaşlar aynı gün içinde iki şok birden yaşadım. ilk önce hgs den mesaj geldi cezanız var yükleme yapınız diye https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/
adresten ceza sorgulaması yaptım 165 tl 10 katı ceza gelmiş oysa hgs de 14 tl vardı. böyle bir durumla karşılaştığınızda 444 11 17 arayıp işleminizi telefondan yaptırıp cezayı kaldırabiliyorsuınuz. Hgs sisteminde 15 tl altına düşünce böyle şeyler olabiliyormuş. Ben önce ne yapacağımı bilmediğim için 2 saat uğraştım. Ptt aradım falan bu numarayı bulana kadar boşa zaman harcadık.
ikimcisi de traik para cezası bazen sistemde ödedğiniz cezalar kaldırılmıyor. Hgs ceza sorgularkan vergi darisinden de sorgulama yaptım. Baktım haziran ayında ödediğim ceza kaldırılmamış üstüne bir sürü faiz gelmiş onun içince İstanbul için 0216 613 20 00 numarayı arayıp görünen cezaları ödediyseniz sildirebilirsiniz. Genelde böyle sorun yaşayanlar vergi darisine gidiyormuş ama gerek yokmuş gitmeye bu numarayı arayınca siliyorlar.

yani
Hgs için 444 11 17
Trafik Cezası için 0216 613 20 00
kolay bulalım.

26 Aralık 2013 de sattığım araba HGS kaçak geçişi yapmış.İhbarnamesi 27 Kasım 2014 de geldi.maille itiraz ediliyor.satış sözleşmesini yolladım.hala cevap bekliyorum.Kotayı dolduramamışlar anlaşılan.Ne günlere kaldık.Para lazım tabi. Tırım tırım arıyorlar nereden vatandaşı düdükleyelim diye.

bende kontrol ettim benimde hgs geçiş cezam var imiş. bu noyu arayınca kaldırıyorlarmı hocam cezayı?

bende mültecileri cezalarla finanse ettiriyorlar - diye duymuştum
teşekkürler

HGS = Hızlı geçiş sistemi Ptt den veya bankalardan etiket alıp kullanılıyor. Köprü ve otoyollarda kullanılan sistem.
OGS = HGS den önce kullanılan ve hali hazırda kullanımı devam eden sistem. Aynı şekilde köprü ve otoyollarda.
Not: ayrıca hgs ve ogs gişeleri sadece köprülerde birleşmiş diğer gişelerde ogs ve hgs ayrı ayrı geçişlere dikkat etmek lazım. Hgs niz varsa hgs den Ogs varsa OGS gişesinden geçmeniz gerekiyormuş.

hakançöllü' Alıntı:
bende kontrol ettim benimde hgs geçiş cezam var imiş. bu noyu arayınca kaldırıyorlarmı hocam cezayı?

Hocam Eğer bakiyeniz olduğu halde ceza geldiyse düzeliyor ama bakiyeniz bitmiş ceza yemişseniz 7 gün süreniz var 7 gün içinde yine bakiye yğklerseniz sorun yok yüklemezseniz cezayı ödüyorsunuz.

Bana geçen ay geçmediğim bir istasyondan ceza gelmiş geçiş ücreti + 10 katı yoplam 225 TL.
444lü numarayı aradım mail ya da fax yoluyla karayolları genel müdürlüğüne dilekçe , ceza ve ruhsat örneği ile başvurmam söylendi. Maille başvuruyu yaptım halen bekliyorum. Geçmediğim bir yerden ceza geldiği için kafam rahat, zorla alamaz ya.

Teşekkürler Hocam az önce bizim de kapı çaldı gele gele 2 HGS cezası sattığımız araca ait 2013 yılından kalma ceza :cry:

Hocalarım bu cezalarda yıl önemli bu yıl geçmeden hata varsa düzelttirin. Süre geçtikçe düzeltme de daha sorun oluyor. Ayrıca Ocak ayı vergi ayı araç vergilerimizi de unutmayalım. Vergi borcu veya ceza borcu ile araç muayeneye giderseniz aracınız muayeneden geçmeyecektir. Bilgilerinize..

Ben de konu başlığını görünce plakadan sorgulayım dedim. 3 ay önce plakamı Samsun'a taşındım diye değiştirip 55'li yapmıştım. 2013 mayısdan ceza görünüyor 156,25 TL. Hay Allah'ım cezayı bana ödetmezler dimi ?

Geri