Trabzon BTR görevlendirme?

Kodla Büyü

aliriza61

Aktif Üye
Trabzon da BTR görevlendirmeleri halen açıklanmadı nedeni ne olabilir? okullar açılalı 3 hafta oldu

hoppala' Alıntı:
evet ne zaman açıklanır acaba
hocam ben of ta teknoloji ve tasarım öğrtmnym, bu sene tayın oldum ağustosta. okulumda 4 saat dersim olduğu için başka okulda btr görevlendirmesi istedim, ilk defa bu sene bukadar uzayan surece denk gelmek ayrı bi sorun.diyelim haftaya açıklandı, bizim ek dersimiz neye göre belirlencek?

Açıklandı şimdi o kadar hafta okula geldik sadece liselere ve 3-4 tane ortaokula görevlendirme yapıp bizi çok mutlu ettiler..

Allah bildiği gibi yapsın onları. Başvuru duyurusunda
"Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün ilgi yazısında; Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan veya işler vaziyette en az bir bilişim teknolojileri sınıfı bulunan okullarımızda Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi ile ilgili açıklamalar ve formlar ektedir.
Görevlendirme başvuruları yapılırken Bakanlık Resmi Yazısı, Tereddüt Edilen Konular ve Önemli açıklamalar dikatlice okunmalıdır."

3 hafta sonra açıklanan sonuç:
" Etkileşimli Tahtası kurulmayan okullara görevlendirme yapılmamıştır."

Tebrikler :alkis:

Önceden bildirseydiler akıllı tahta kurulmuş okulları tercih ederdik,yayınladıkları listede fatih Projesi kapsamındaki okullar bunlar bunları tercih edebilirsiniz dediler ,sonra da sürpriz. .

Etkileşimli tahtalar yılbaşına kadar girer okullara. Yaptıkları işgüzarlık. 15 gün sonra etkileşimli tahta girince okulumuza, görevlendirme yapılmamışsa bize ne dememizi mi bekliyorlar!
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Bölümü sorumlusu şube müdürü Şükrü BİLDİK arkadaşlar. İdarecilerimizle mağduriyetlerimizi bildirelim. Başvuru duyurusunda "Etkileşimli Tahta" şart koşulmamıştı. Buna güvenerek 28 Eylül'den beri haftanın 5 günü okulda mesai yaptık.

Arkadaşlar bende bu mağduriyeti yaşayanlar arasındayım. Eğer Etkileşimli tahta kurulmuş okullar tercih edilmek zorunda denseydi ona göre tercih yapardık ve benim yanıbaşımda okulumla birleşik bir lise boş. Bu durum haksızlık sesimizi çıkaralım benim gibi Ek3 listede adı olan okullardan birini tercih edipte görevlendirmesi yapılmayan arkadaşlar varsa bişey yapmayı düşünmüyormusunuz?

Ben dün şube müdürünü aradım ve bana bu hafta boyu seminerde olacağını söylediler. Bende 28 Eylül'den beri her gün okulda olanların arasındayım.

Hocam dilekçe vereceğiz . Bende örnek bir tane var.Ama jpeg olarak bir arkadaş yolladı, word yazınca da eklerim.

arkadaşlar ben de 28 eylülden beri 5 gün okula gidenlerdenim ve ücretimi almak istiyorum 1 kuruşumu bırakmak istemiyorum bunlara dilekçe örneği varsa ortak olması açısından buraya koyar mısınız
şimdiye kadar okullarda etkileşimli tahta mı vardı

Arkadaşlar dilekçe örneği ekte yolluyorum.

Ekli dosyalar

• PİRİ REİS ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE.rar
    8.5 KB · Görüntüleme: 76
Şube müdürüne gittim görevlendirmelerin yayınlandığının ertesi günü 20 ekimde. Fakat dediğiniz gibi seminerde il dışındaymış. Dönsün seminerden şahsen gidip konuşacağım şube müdürüyle.
Başvuru duyurusu gayet net. Ayrıca başvuru duyurusundaki güncellenmiş ek'3 te " http://trabzon.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... kullar.pdf" belirtilen 253 okula başvurulabilir deniyor. Fakat 81 tanesine görevlendirme yapıyor. Geri kalan 172 okulu "etkileşimli tahtası olmadığı gerekçesiyle" görevlendirmiyor. Etkileşimli tahta zorunluluğu ne başvuru duyurusunda var ne de bakanlık ifadesinde.
Yukarıda bir arkadaşın da belirttiği gibi meslektaşlarımız kendi okullarını (ek 3' te belirtilen) tercih edebilecekleri nedeniyle etkileşimli tahtası okullardan boşta kalan oldu.
Anlayacağınız rezilliğin daniskası.
Başkent Ankara, Konya vs. eski usul görevlendirmeleri yapmış. Bizimkisi kendine iş bellemiş sanrım.
Acilen ek görevlendirme yapılması için idaremizi, ilçe milli eğitimlerimizi, il milli eğitimi ve sendikalarımızı rahat bırakmayın.

Benim kendi okulumda akıllı tahta kurulumu yaklaşık 8 aydır yapılmış, fakat resmi olarak teslim alınmamış göründüğü için benim görevlendirmemi de yapmamışlar. Müdür arayıp konuştu, ek görevlendirme vb. bir şekilde sorunun çözüleceğini söyledi Şükrü Bildik.

Arkadaşlar bende aynı şekilde Maçka da görevlendirildim ve her gün okula geldim. Ancak ek derslerin 19.10.2015 den itibaren vereceklermiş. Peki 28.09.2015 den beri 5 gün okula geldim ve karşılığı ne olacak. Olur yazısında da net ibare yok ama çözüm de yok...

yeganeyekta' Alıntı:
Arkadaşlar bende aynı şekilde Maçka da görevlendirildim ve her gün okula geldim. Ancak ek derslerin 19.10.2015 den itibaren vereceklermiş. Peki 28.09.2015 den beri 5 gün okula geldim ve karşılığı ne olacak. Olur yazısında da net ibare yok ama çözüm de yok...

aynı durumdan bende müzteribim ama napalım bu sene boyle olsun bakalım..2. bi uni okumak artık şart oldu.

Bizim okul proje kapsamında sadece akıllı tahta gelmedi. Buna rağmen bize de görevlendirme çıkmadı.
Başta söyleselerdi ona göre davranırdık. Ders programım bile berbat. üstelik Rehber öğretmenliğimiz çıkacak diye ona göre çalıştık.
Bu arada ekteki dilekçeyi okula sundum.

Osman Altıntaş Ortaokulu

İkinci bir görevlendirme olacak mı acaba bizim bu mağduriyetimiz ne olacak? Ben dün Milli eğitimi aradım bu konuda bir çalışma olmadığını söyledi. Bilgisi olan var mı?

Sayın hocam bana bugün gelen bilgi birkaç gün içinde tahta kurulu okullar icin tekrar duyuruya çıkacakları, ama zaten donem ortası geldi. Takdir edersiniz ki bunun açıklanması da surecektir. Yani güzel bir kazık atıldı bu yıl trabzon MEB tarafından, yeri geldiğinde gerekli tepkiyi koymaniz dileğiyle, hayırlı gunler

benm anlamadığım formatörlük için artık her dönem boyle akıllı tahta zorunluluğumu aranacak?
bilgisayar atölyesi olan okullarda formatör bulundurulması gerekmiyor mu?
acaba diğer illerde durum nasıl ki?

Ardahan için de aynı durum geçerli. Bu yıl fatih projesi kapsamında kurulum tamamlanmış okulların BTR ihtiyacı giderilmeden ortaokullara görevlendirme yapılmayacağı söylendi. Malum ortaokullarda hala tahta yok. Liselerden birini de kimse tercih etmediği için ortaokullara görevlendirme yapılmadı. O okul boş kaldığı sürece de yapılmayacakmış. Bütün okulların tahta kurulumları bitmeden sorun bitmeyecek sanırım.

Bugün yazı geldi okula. Trabzon için ek BTR görevlendirmesi yapılmış ayın 2 sinden başlamak üzere.

Hocam saat 3 e kadar okuldaydim göremedim araklı da çalışıyorum. İlce belirtirseniz sevinirim. Bildiğim kadarıyla duyuruya cikacaklardi ama basvuru suresi belirtmişlerdir mi varmıydi yazıda, iyi günler...

onur.5436' Alıntı:
Hocam saat 3 e kadar okuldaydim göremedim araklı da çalışıyorum. İlce belirtirseniz sevinirim. Bildiğim kadarıyla duyuruya cikacaklardi ama basvuru suresi belirtmişlerdir mi varmıydi yazıda, iyi günler...

Kurumnet ten göndermişler resmi yazıyı. Ekte de isimler ve okulları var. Araklı'da sadece bir kişi vardı (ben), toplamda 10-11 kişiydi sanırım. İl veya İlçe mem de duyuru filan yok. İdareden bilgi alabilirsiniz isim listesi ile ilgili.

Trabzon için görevlendirme yapılamayan (ilk görevlendirmede boş kalan okullar) okullar için 06/11/2015 tarihli ek görevlendirme çıkmış.
Duyuru yazısı ve boş kalan okullar listesi ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG-20151106-WA0012.jpg
    IMG-20151106-WA0012.jpg
    193.5 KB · Görüntüleme: 358
  • IMG-20151106-WA0011.jpg
    IMG-20151106-WA0011.jpg
    229.8 KB · Görüntüleme: 358
  • IMG-20151106-WA0007.jpg
    IMG-20151106-WA0007.jpg
    347.5 KB · Görüntüleme: 360
  • IMG-20151106-WA0008.jpg
    IMG-20151106-WA0008.jpg
    357.2 KB · Görüntüleme: 358
aliriza61' Alıntı:
Bu 10-11 okuldaki gorevlendrme neye gore yaplmski
Akıllı tahta kurulumu yeni biten veya resmi olarak teslimi yeni yapılan okullar sanırım. Çünkü bizim resmi kabul görevlendirmeden sonra yapıldı.

Benim dilekçeme cevap geldi ve Kasım 2 itibariyle okulumda görevlendirildim arkadaşlar. Tahtalarımız takılmıştı yani dilekçe yazalım..

Geri