Toyota Avensis ?

Kodla Büyü
ilanda az yaktıgından oturu LPG taktırmaya ihtiyac duymadım demiş ama bu aracın 40 kurusdan az yakacağını sanmam,

eğer binecem diyorsanız bence LPG takmalısınız onu da heasp edin, gerisi zaten Toyota kendini ispatlamıs bir arac.

taş gibi araba git gör kullan konforuna diyecek yok zaten ancak 1.6 motor performansını ancak kullanarak görebilirsin.

aakcakaza' Alıntı:
ilanda az yaktıgından oturu LPG taktırmaya ihtiyac duymadım demiş ama bu aracın 40 kurusdan az yakacağını sanmam,

eğer binecem diyorsanız bence LPG takmalısınız onu da heasp edin, gerisi zaten Toyota kendini ispatlamıs bir arac.

Bencede "az yaktığından" değil de "az bindiğimden" deseydi daha doğru olurdu.

arkadaşımda vardı 2004 model 1.6 lpg li. çekişi gayet güzeldi ama tüp şart bu araca yoksa yakıt fazla olur

kilometreleri 80 90 bin lerde olan araçlardan hep uzak durdum.genelde çoğunun km si düşürülmüştür.birde alana şimdiden hayırlı olsun varsa direk galericidir.ona göre düşünün yani.

araç makam arabası olarak kullanılan , çarpışma testlerinden 5 yıldızı olan güvenli ,konforlu,geniş,bagajı büyük,yakıtı az, toyotanın sorunsuzluğu ve kalitesi ola güzel bir arabadır.
tek dezavantajı 2. elde hemen satamıyorsun
bence fiyat fazla o fiyata elegant serisi lpgli bulursun bu arabanın edeceği mak. 27 miyardır.
almışken bence 1,6 elagant serisini al full dur
ne alaırsan al serviszde expertiz yaptır.
bende 2008-2009 1.6 elegantını alacam

evet zaten bu fiyata elegantını alabilir,

15 tatilde ankara da olacam bakalım, hayırlısı

valla herkes 1.6 az demiş ama benim 1.6 vectra ya binen arkadaşlar var hiçi pişmanlık yaşadıklarını duymadım, araçlar lpg li... tork ağırlık değerlerini bilmiyorum ama vectra üzmüyorsa avensis hiç üzmez..

bi önceki kasa avencice binen arkadaş avrdı gayet memnundu.. corolla ne kadar tutuyorsa piyasada bu da abisi işte :)

Avensis almayı düşünenler tüp konusunu araştırsın, Bir arkadaşım aldı 2006 modeldi galiba, motorunu bilmiyorum ama sonradan tüp takılmadığını öğrendi. kara kara benzinle ne yapacağını düşünürken kaza yapıp pert etti zaten. Özetle alırım tüp takarım diyen varsa bir araştırsın, sonradan uğraşmayın.

Bence hiç yanaşma hocam. Hem çok pahalı hem çok yakıyor. Çünkü kasa ağır. Onun yerine Skoda Octovia (Çakma Passat) alın bence.

nht268' Alıntı:
Avensis almayı düşünenler tüp konusunu araştırsın, Bir arkadaşım aldı 2006 modeldi galiba, motorunu bilmiyorum ama sonradan tüp takılmadığını öğrendi. kara kara benzinle ne yapacağını düşünürken kaza yapıp pert etti zaten. Özetle alırım tüp takarım diyen varsa bir araştırsın, sonradan uğraşmayın.

2.0 motorlara uymsuzdur 1.6 larla gayet uyumludur. olur

Dostlar bir yılı aşkın süredir 1. 6 elegant avansise binen biri olarak şunu söylemek isterim, daha fazla geç kalmayın derim, tüplü hali de tüpsüz halide kasayı uçuruyor, kimse korkmasın bu arabalar o kasayı ikiyle de çarpsalar yine uçuruur, güç, konfor ve güven hepsi bir arada, daha ne diyeyim :)

cleversahin' Alıntı:
Bence hiç yanaşma hocam. Hem çok pahalı hem çok yakıyor. Çünkü kasa ağır. Onun yerine Skoda Octovia (Çakma Passat) alın bence.

Yakış olarak Avensisten bir farkı olacağını sanmıyorum. Tek dezavantajı olabilir oda TSI motora LPG yok şimdilik. Çalışmalar devam ediyor onun üzerine. Mart ayından ağustos ayına kadar 2011 Model 1.4 TSI 125 hb Superb kullandım. O motor 1.5 tonluk aracı hem de bagaj ağzına kadar doluyken (Bu arada bagajı 565 lt) İzmir Aydın otoyolunda 215 km ye çıkardı (Videosuda var elimde) :) Fazlasıyla iyi ve çekmeme gibi bir sorunu yok. Araç çok rahat ve konforlu bir araç. 2009 Model Superbleri uygun fiyata bulabilirsiniz. Octavia da güzel araç şu an onu kullanıyorum zaten ama Superbin konforu Octavia da yok. Keşke benzin fiyatları uygun olsaydı da Superb imi satmasaydım. Passat kadar konforlu bir araç (Pederde Passat var kullandım oradan biliyorum). Avensis yerine bence düşünmelisin kesinlkle. Çok daha geniş ve gösterişlidir kendisi. Bir keresinde Boğaz köprüsü tarifiğinde kaldım. Yanımızda da BMW 5.20d araç vardı. İçindeki iki eleman konuşuyorlardı benim eski araca bakarak. Abi bu araçlarda çok güzel falan diye hayran hayran bakıyolardı :) Aracı bilmeyenler direk BMW ye benzetiyor aracı zaten. Superb pek bilinen bir araç değil ama bence düşünmelisin onu.

kullananlar al diyor,
skodaya göre ikinci eli olan bi araç

dün içine bindim, çokta hoş, içim gitti :lol:

merhaba arkadaslar... 2004 den beri 2004 model avensis 1.6 elegant kullanıyorum... 50 den fazla arac kullandım.. bu segmentte kim ne derse desin avensisten iyisi yok. bikere yol tutusu.. 160 la viraja gir yoldan cıkartamazsn. tren rayında gibi. 2.si sağlamlığı euroncap tan 5 yıldız aldı bunu fazlasıyla hakediyor ben 2 kere pert ettim ordan biliyorum enson 15 gün önce büyük kaza geçirdm. bu kazadan sonra sempatim iyice arttı. 3 yıl once zavolli sıralı lpg taktrdm hiç arıza yapmadı. şehiriçinde çok deli kullanırım spor hava filtresi performans kiti vs var 25-30 krş yakıyor bu haliyle. almak istyne şiddetle onerirm. ayrıca bu araclar öyle 100 000 de gidicek araclar değil. 110 000 kmye kadar temiz kullanıldıktan sonra alınablir. 1.6 elegant alıp tüp takılırsa şahane olur çekişide düşmüyor ayrca. sorusu olan varsa yardımcı olablrm avensis ve amerikan aracları ilgi alanımdır

güzel araba,aylık 4-5 bin tl net geliri olmayan için fazla araba, işletme maaliyeti yüksek.
şimdilik gördüğümüzde dönüp bakiyoruz :)

Geri