Touchpad neden çalışmaz?

Kodla Büyü

@lperen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Dizüstü bilgisayarı açtım, touchpad çalışmıyor. Harici fare taktım çalışıyor. Donanımda bir problem görünmüyor. Ne olur ne olmaz diye sürücüyü tekrar yükledim yine çalışmıyor. Garantiye mi göndersem diyordum ama bir de sizlere danışayım dedim. Daha önce bu problemle karşılaşan arkadaşlar, sorunu nasıl çözdünüz?

sanırım Fn+F9 tuşuyla aktif hale getirlebiliyordu. ya da senin bilgisayarında başka bir fonksiyon tuşuyla olabilir.

buka_' Alıntı:
sanırım Fn+F9 tuşuyla aktif hale getirlebiliyordu. ya da senin bilgisayarında başka bir fonksiyon tuşuyla olabilir.

Umarım böyle birşeydir, değilse bunun için servise vermek zor gelir.

Fn+f3 Nec versa.

Problem bu imiş nasıl aklıma gelmedi bakmak bilmem ki. Hocam Allah razı olsun.

dell bilgisayardada aynı sorun var. bu nu hangi tuşla çalıştırıyoruz. Şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar konuyu hortlatayım. arkadaşın asus k53s laptopu
touchpad çalışmıyor yani imleci hareket ettiriyor ama tıklama işi yapmıyor.Denetim masası - fare - tıklama kilidini etkinleştir yaptım olmadı
fn + f9 tuş kombinasyonuyla enable yaptım sürücü güncelledim olmadı aklına başka filkir gelen var mı
el cevap lütfennnnnn

Hocam servis için acele etmeyin derim, geri yükleme ve sürücü kaldırıp yüklemeyi dener misiniz. Bende ikincisi işe yaramıştı.

Arka planda çalışan bir programı olabilir oradan yanlışlıkla kontrol paneline girip arkadaşınız ellede kapatmış olabilir tuşları. Benim başıma gelmişti dell bir bilgisayarda.

barthez' Alıntı:
Hocam servis için acele etmeyin derim, geri yükleme ve sürücü kaldırıp yüklemeyi dener misiniz. Bende ikincisi işe yaramıştı.
hocam sistem geri yükleme yaptım, sürücüleri sildim tekrar yükledim ikisinde de sonuç alamadım. haata aynı laptopun çalışan örneğiyle birebir kontrol ettim ama olmadı. artık arkdaşa dedim benim yapabileceğim başka bişi yok dedim servise götürün isterseniz dedim. napıyım üzüldüm ama yapamadığıma ....neyse

denetim masası fare ayanlarında vardı ama şimdi tam hatırlayamadım. dokunmatik özelliği etkinleştir vardı sekmelerin birinde...

selamlar samsung seri5 laptopumun Touchpad ı çalışmıyor yukarıda yazılanları okudum bazılarını denedim ama çözüm bulamadım yardım lütfen.

Geri