toshiba Satellite A200-1m4

Kodla Büyü

mesut41

Aktif Üye
arkadaşlar okulumuzda toshiba Satellite A200-1m4 model windows 7 32 bit yüklü laptop var.Ekran kartı yüklü gözüküyor ancak projeksiyonu algılamıyor yani projeksiyona bağlıyamıyorum..Ekran kartında mı problem vardır...Ekran kartını tekrar yükleyecem ama ekran kartının driverini bulamadım...Elinde bu ekran kartının driveri mevcut olan var mı veya çözüm önerisinde bulunabilecek olan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum...Saygılarımla...

Benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
Ekran kartı sürücüsünün güncel sürümünü yükleyince görüntü vermişti.

Ekran Çözünürlüğünü düşürüp denediniz mi , projeksiyon yüksek çözünürlükleri desteklemiyor olabilir mesut hocam

Bilgisayarınızdaki ekran kartını bilmiyorum ama bu sayfadan güncel sürücüye ulaşabilirsiniz

DotCom' Alıntı:
Benzer bir sorunla karşılaşmıştım.
Ekran kartı sürücüsünün güncel sürümünü yükleyince görüntü vermişti.

Ekran Çözünürlüğünü düşürüp denediniz mi , projeksiyon yüksek çözünürlükleri desteklemiyor olabilir mesut hocam

Bilgisayarınızdaki ekran kartını bilmiyorum ama bu sayfadan güncel sürücüye ulaşabilirsiniz
Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim...Hocam verdiğiniz sayfada bizim bilgisayarın sürücüleri yok bende önceden bakmıştım bu sayfaya..çözünürlüğü düşürme yöntemini denedim ama olmadı..Bir arkadaşlada konuştuk bu konuyu Fn tuşlarının sürücüsünü bulman lazım dedi..ama bunlarıda bulamıyorum....

Görüntüyü aktarabilmek için çalışması gerekiyor. Diğer fonksiyon işlemlerini yapabiliyor musun?

Bilgisayarın tam modeli nedir?
Ekran kartının marka ve modelini belirtirseniz sürücüyü aramaya çalışabilirim.

Çözünürlük noktasında gözden kaçan bir durum olmuş olabilir. Ben de az kalsın 15 metrelik kabloyu değiştirecektim ama meğerse çözünürlüktenmiş. Projeksiyonu taktığınız zaman 2. ekranın çözünürlüğünü ayrı olarak belirlemeniz gerekiyor.

mesut41
Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim...Hocam verdiğiniz sayfada bizim bilgisayarın sürücüleri yok bende önceden bakmıştım bu sayfaya..çözünürlüğü düşürme yöntemini denedim ama olmadı..Bir arkadaşlada konuştuk bu konuyu Fn tuşlarının sürücüsünü bulman lazım dedi..ama bunlarıda bulamıyorum
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
fn tuşlarının driverini bulman için toshibanın sitesine git eğer aynısını bulamıyorsanız ona yakın toshiba modelini dene bazıları oluyor ve aynıdır fn tuşları her model için ayrı driver olacak diye bir olay yok diğer modellerinde olabilir dene olacak çalıştıktan sonra fn tuşundan diğer ekrana görüntü verme tuşu var ona bas ve piksel ayarlarını projeksiyonla aynı duruma getir muhtemelen başka sorun yoksa çalışacaktır
http://www.ekinoxcomputer.com

Tekrardan teşekkür ederim...Bilgisayar bilgileri:
Model:Satellite A200-1M4
Model No:pSAE0E-04E02DTE
Ekran Kartı:intel(R) 945 express chipset family
intel GMA 950
İşletim sistemi: windows7-32 bit

başka projesiyon da denesinniz...programsalsa günce sürümünü yüklemeyi deneyin...

Akla gelen bütün yolları denediğinizi söyleyebiliriz. Bu noktada , yeni , temiz bir kurulum önerebilirim.

Yazılımsal olarak , görüntüyü projeksiyona göndermede bir engel oluşmuş olabilir.

hocam win 7 de ben fn tuşunu kullanmıyorum.denetim masası-görünüm ve kişiselleştirme-görüntü kısmında projeksiyona bağlan var.fn tuşunu xp de kullanıyorum.win 7 de direk var ve güncelleme falan istemiyor.kolay gelsin

Geri