toshiba p50 b117 harici ekran kartını aktif edememe?

Kodla Büyü

mustafayilmaz28

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
toshiba satellite p50 b117 laptopumda bazı ilginç sıkıntılar var
şöyleki
1-laptop daki harici amd ekran kartını aktif edemedim
2-firefox açtığım web sayfaları %100 olduğu halde daha büyük iken, aynı web sayfası chrome da yine %100 olduğu halde daha ufak
(çözünürlük 1920x1080)
3-dosya kopyalama yaparken saniye başına 80 mba kadar çıkarken bazen 50kb lara kadar iniyor
4-harici taktığım hdd ve flash bellek hiçbir sarsıntı veya yollarda bir sıkıntı olmamasına rağmen ara ara bağlantıyı kapatıp yeniden bağlanıyor.ki bu sorun son windows8.1 güncellemelerinden sonra oldu fark ettiğim kadarıyla

öncelikle onboard ekran kartının kapatılıp haricinin nasıl aktif etmek istiyorum

Ekli dosyalar

• toshiba-sorun.PNG
    toshiba-sorun.PNG
    494.6 KB · Görüntüleme: 1,116
1-Bunu yapabileceğin en uygun yer bios ayarları gibi gözüküyor hocam.. Menülere bakarsın belki aktif edebilirsin.
2-firefox araçlar - seçenekler - içerik sekmesinden varsayılan yazı puntosunu değiştirmeniz probleminizi çözebilir.

4- Bu sorunda bende de vardı. usb aktarım kablosunu değiştirince çözüldü ama usb portlardaki tanıma sorunu bazen driver eksinliğinden de kaynaklanabiliyor diye biliyorum. hatta eski laptop ımda ekran kartı driver ını güncelleyince ekran kartını tanımamıstı. Kaldırıp eski versiyonu yüklediğimde çalışmıştı. Bu gerçekten başıma geldi :)

Geri