Toshiba Laptop Görüntü Arızası

Kodla Büyü
Merhabalar. Toshiba C660D_165 model laptopum var. Flash belleğe film atarken dondu. Kapatıp açarsam düzelir diye düşünüp güç tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açma tuşuna basınca görüntü vermedi. Açılıyor açık kalıp görüntü vermiyor harddiski de çalıştırmıyor. Bir hafta önce de olmuştu bios pilini ramları harddiski söküp takıp bi şekilde düzeltmiştim onda da açılıyordu bios a giriyordum bios saatini takip ettim en fazla 15 20 saniye ilerleyip donuyordu ve ekran gidiyordu. Bi şekilde düzelttim harddiski bios pilini çıkarıp açtım donmayınca harddiski takıp format attım bi sıkıntı çıkarmadı 1 hafta kullandım. Ama şimdi yine dosya atarken dondu kapattım ve dediğim gibi görüntü vermiyor ne yaptıysam olmadı sizce sorun nedir? Bugün yeni ram alıp taktım yine ekran yok sanki ram takılı değilmiş gibi açılıp açık kalıyor tepki vermiyor harddiski çalıştırmıyor laptop. Deli oldum yapamadım söküp dağıtıp tekrar taktım olmadı lütfen yardımcı olun.

ram yuvası 2 tane ise sadece tek ram ile açmayı dene, yoksa anakarta para kısmıştır :D

buna benzer bir durumu 2 sene evvel yaşadık. bir arkadaş bilgisayarı kapatırken güncellemeye girmiş. o sırada yanlışlıkla fişi çekmiş pili ölü olunca kapanmış bilgisayar ve tekrar açınca açılmamış. bilgisayar açılıyor ama ne biosa giriyor neden ilerliyordur. donup kalıyordu bilgisayar. ilk açılış ekranından öteye gidemedik bir türlü. bir tamirci vardı ona anlattık durumu hoccam bios uçmuş, biosu yeniden yazın olmazsa değişecek dedi. bizde bios yazmayla uğraşamayız dedik gönderdik adama. bios gidik hocam yazılım da atmıyor değişecek dedi değiştirdi tıkır tıkır çalıştı makine. 150 tl'ye mi ne mal olmuştu. Servis dünyanın parasını istemişti.

Hocam benim toshiba notebook umda da oldu. Ekran hiç tepki vermiyor. Toshibaların kronik sorunu olduğunu söylüyorlar. Ekran kartından kaynaklıymış.

hocam bende 10 yıllık toshiba A300-243 var. başka hocalarımın da dediği gibi ekrana görüntü vermiyor,kronik bu. özellikle bi parçadan şüphelenmiyorsan fırınla derim ben. ben yaptım 2-3 yıl önce, birkaç ay kullandım, sonra tekrar sorun verdi.

Bizimde Toshiba bilgisayarımız ekranı bir anda gitti. Sorun anakarttaymış değiştirilince düzenldi.

Son düzenleme:
Ben bios un silindiğini düşünüyorum ama laptop açtığımda açık kalıyor ekran hiç gelmiyor fan dönüyor sadece. Bios atmayı deneyeceğim tamirciye vermek istemiyorum ama olacağını da düşünmüyorum açıkçası.

Geri