Toshiba Laptop batarya ve şarj aleti

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar bir konuda size danışmak istiyorum.
Toshiba bir laptopum var 6-7 yıldır elimde. Son iki yıldır şarj aletsiz çalışmaz oldu. Fazla ısınması da vardı muhtemelen termal macun ve kirden diye düşüdüm.
Bugün de şarj aletinden cızırtılı bir ses gelmeye başladı makine şarj almıyor.
Diyeceğim ben orijinal şarj aleti yerine piyasada olan aynı voltaj değerlerinde bir şarj aleti alsam sorun olur mu bu şekilde kullanan var mı acaba ?
Bir de bataryası hemen bitiyor yani şarj aletsiz kullanılmıyor bataryayı değiştirmeyi düşünüyorum bunun başka bir çözümü yoktur değil mi?

Hocam dediğiniz şekilde kullanan arkadaşlar var, 2-3 yıldır herhangi bir sorun yaşadıklarını görmedim. önemli olan aynı değerlerde ve aynı giriş ucuna sahip bir alet bulmanız. Orjinale çok yüksek ücretler istiyorlar.

Hocam aynı şekilde benim de 7-8 yıldır kullandığım toshiba leptopum var. Batarya tamamen öldü şarj aletinin de kablosu koptu. Ben de orjinal olmayan bir şarj aleti aldım 2 senedir kullanıyorum .Sıkıntı olmadı.

çok teşekkür ederim o zaman bende öyle bir ürün bakayım hocam

Bende de toshiba vardı. 8 sene oldu.son iki senedir adaptorsuz çalışamaz oldu. 2yil once Sarj aleti calismayinca orjinalini sordum 200 civarı söylediler vazgeçtim. Sonra elektronikciye götürdüm şuan çalışıyor vaziyette. Ikinci kez sarj almayınca elektronicide ikinci kez operasyon geçirdi. Şimdilik idare ediyoruz. Sozun kisasi çin malı sarj cihazı alacaginiza orjinalini tamir ettirin.

Geri