TOPLUCA BECAYİŞ DAVASI AÇALIM. KAZANILMIŞ DAVA VAR!!!

Kodla Büyü

bigeast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. İstanbul ile bursa arasında karşılıklı becayiş için talepte bulunan ve red cevabı alan öğretmen arkadaşlarımızın haklı davalarındaki kararlılığını taktir ediyorum. Ve sonunda istedikleri becayiş işlemleri bakanlıkça yapılıyor. Açılan dava sayısı arttıkça MEB geri adım atmak zorunda kalacaktır diye düşünüyorum.

ARKADAŞLAR GEREKLİ BAŞVURU DİLEKÇESİ EKTE VAR. AYRICA MAHKEME KARARIDA VAR.

Ekli dosyalar

• becayistalep.rar
    596.6 KB · Görüntüleme: 113
Re: KAZANILMIŞ BECAYİŞ DAVASI! TEBRİKLER.

Yan alanlarda olabilir kayseriden brans ogrt. acti.

Herkes yerinden memnun zannedersem.

Uşak - (Kayseri,Nevşehir,Niğde,Yozgat) arası becayiş yapmak isteyenler mesaj atabilirler.

Buzkırıcı arkadaş mesajı biraz daha açar mısın? Nasıl açtı?

halk eğitimleri kapsamıyor diyor benim başvuru ekranımda. Neden kapsamadığını anlamadım. Ben neden becayiş yapamayayım?

Arkadaşlar bu mebbis ekranından yapılan bir başvuru değil zaten. iki kişi karşılıklı yer değiştirmek için kurumlarına dilekçe veriyorlar ve red cevabı geliyor. Akabinde kişiler Milli Eğitim Bakanlığına dava açıyorlar ve kazanıyorlar. Bu tür becayişler için bir zaman sınırlaması yok. Kişiler anlaşmışsalar, yolluk talep etmeden karşılıklı yer değiştiriyorlar ve mesele olup bitiyor. Eş durumu v.s becayişleri gibi bir şey değil. Diğer bütün memurlara tanınan bir hak ama öğretmenlerden neden esirgeniyor anlamış değilim.

Re: FARKLI BECAYİŞ DAVASI! LÜTFEN İLGİLENELİM!!!

yeni bir ticaret kapısı...

Hocam bu nasıl bakış açısı Allah aşkına. Yeriniz iyi anlaşılan. 5 yıldır dağ başında bir köydeyim. Norm yok. iller arası yer değiştirme zaten hayal. Siz çıkmışınız ticaret kapısı diyorsunuz,anlamıyorum. Hele bunları söyleyenler öğretmen olunca tamamen üzülüyorum.

İki kişi anlaşmışlar karşılıklı yer değiştirmek istiyorlar bunun neresi kötü ben onu anlamıyorum.

turgutludayım 19 saat dersim var.Merkez okuldayım.Eskişehir afyon kütahya illeriyle takas düşünüyorum :mrgreen:

hocam bu yan alandan geçenler var ya...Branşcı bazı arkadaşlar içerlemiş biri bana lise fizik kimya biyoloji açılıyor da bana açılmıyor diye açmış serviste konuşuyorlardı.Bir kişi de 2 defa yan alandan usulsüz birşeyler yapmış.Türk eğitim sen yine bu konuda dava açmış.

ben 14 senedir köylerde dağlarda sisli karlı yollardayım bir yan alan bile açılmadı şimdi gidenlerin sınıfını verecekler birleştirilmiş sınıf uğraş dur

SAYIN BT ÖĞRETMENİ ARKADAŞLAR. ANLAŞILAN HEPİNİZ MEMLEKETİNİZDE ÇALIŞIYORSUNUZ VE BECAYİŞ İÇİN BİR ÇABA GÖSTERMEYE GEREK DUYMUYORSUNUZ. ÖYLEMİ? TUTTURMUŞUNUZ FORMATÖRLÜK DİYE BİR ZIRVANIN ARKASINDAN KOŞTURUYORUZ. DAHA ÖNEMLİ SORUNLARIMIZ VARKEN SUSTURULUYORUZ. HANİ NEREDE NORM? İL DIŞI ATAMA BEKLEMEK ARTIK HAYAL. BUNUN TEK ÇÖZÜMÜ ŞU AŞAMADA BECAYİŞ DAVALARI AMA ARKADAŞLAR TENEZZÜL EDİP MESAJ DAHİ OKUMUYORLAR. BENDE DİYORUM ARTIK NE HALİ VARSA GÖRSÜN BTCİLER. DAHA BETER OLSUNLAR BAŞKADA BİRŞEY DEMİYORUM. ZATEN ÖĞRETMEN CAMİASI OLARAK TEKEL İŞÇİLERİ KADAR OLAMIYORUZ. SUSMAK VARKEN KABUL ETMEK VARKEN NEDEN YORULALIM DEĞİL Mİ? BELKİ BİRİLERİ BİRŞEYLER YAPAR DİYEMİ BEKLİYOR BU KADAR İNSAN ANLAMAK ZOR. NORM İÇİN BASTIRSAK HER OKULA BİR NORM AÇSALAR NE KADAR SÜPER OLUR. AMA YOOOOOK. ARKADAŞLARIMIZ BT REHBER ÖĞRETMENLİĞİ GİBİ ULVİ BİR ZAVİFENİN HEYECANI İÇİNDELER.

dilekçeyi okula vermeden önce becayiş yapacak kişiyi bulmakmı lazım? eğer öyleyse ben zonguldak - devrek te sabahçı ortaokulda bt öğretmeniyim bolu ya gitmek istiyorum geçmek isteyen olursa hemen dilekçeyi vermeye hazırım

Evet hocam öncelikle yer değiştirmek istediğiniz birini bulmanız gerekiyor. Daha sonra okullarınıza veriyorsunuz. silsile yolu ile insan kaynakları genel müdürlüğüne gidiyor ve ret cevabı geliyor gerisini sendika avukatına yetki veriyorsunuz o hallediyor. birçok öğretmen dava açarsa MEB'e gerçekten ciddi bir külfet oluşturuyor ve geri adım atmak zorunda kalacaktır. sormak istediğiniz başka şeyler olursa sorabilirsiniz hocam.

Geri