Toplu Olarak Resim İsmi Değiştirme

Kodla Büyü

emin.umut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Resimlerle ilgili pratik bir bilgi olduğu için bu başlık altına atayım dedim..

resimcy7.jpg

Telefonla ya da fotoğraf makinesiyle çekilen resimler bilgisayara atılınca genellikle isimleri bu tür olur ... Bunların isimlerini topluca değiştirmek için CTRL + A Basıp F2 tuşuna basarak sonrasında resmimize bir isim veriyoruz. Örneğin resim diye verilirse alttaki görüntü gibi oluyor...

reswv5.jpg

Teşekkürler anında kullandım işime yaradı okuldaki öğrencilerin futbol lisanslarını giriyordum da.

Hocam teşekkürler ayrıca bu işi Acd See programının tüm versiyonlarıda yapabiliyor.

AngeL_' Alıntı:
ya bu olay bana çok acil lazım ama denedim olmuyor...:( help me plss...
Hocam sanırım bir yerde yanlış yapıyorsunuz.Resimleri bir klasöre alın .Ctrl+A yapın.F2 fonksiyon tuşuna basın.İlk resminizin ad kısmı kendiliğinden açılıyor.X yazın.Enter dediğinizde diğer resimleriniz X(1),X(2),X(3),X(4),.... şeklinde değişiyor.Yararlı ve pratik bir bilgi.

abtani' Alıntı:
Hocam sanırım bir yerde yanlış yapıyorsunuz.Resimleri bir klasöre alın .Ctrl+A yapın.F2 fonksiyon tuşuna basın.İlk resminizin ad kısmı kendiliğinden açılıyor.X yazın.Enter dediğinizde diğer resimleriniz X(1),X(2),X(3),X(4),.... şeklinde değişiyor.Yararlı ve pratik bir bilgi.

klasörmü masa üstünde yapmaya çalışmıştım : P cehalet bu olsa gerek...dur örenicez yavaş yavaşsaolun hocam... :+1:

lupas renamer diye kucuk ve ucretsiz bir program var...
harika..
istediginiz noktadan istediginiz kadar karakter silebiliyorsunuz ekleyebiliyorsunuz.. resim001 002 gibi degiştirebiliyorsunuz toplu...

teşekkürler hocam
rename master vardı, bu daha pratik gibi.
linki nerden alıyoz.

Ekli dosyalar

• topluisimdeğiştirme.zip
    740.1 KB · Görüntüleme: 59
Geri