Toplu olarak fotoğrafların boyutunu küçültme?

Kodla Büyü

mgkmgk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir klasörde bulunan ve boyutları yüksek olan bir çok resmi otomatik olarak web'a atılacak şekilde boyutlandırmak istiyorum. Bunu tek tek yapma yerine bunu otomatik olarak yapan bir yöntem vardı ama hatırlayamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

:idea: photoshop ile bir tanesini yaparken kaydettikten sonra diğer fotoğrafları da bu şekilde tek tıklama ile yapabilirsin.

erdogan_y' Alıntı:
:idea: photoshop ile bir tanesini yaparken kaydettikten sonra diğer fotoğrafları da bu şekilde tek tıklama ile yapabilirsin.
Hocam benim bahsettiğim bu zaten, birde nasıl yapılacağı hakkında bilgi verseniz çok iyi olur

Jalbum diye bir program var gayet güzel ve kullanışlı çzöünürlüğüde güzel.kullanımıda çok kolay.tavsiye ederim

Photoshopta yeni bir action başlatıyorsun. Resmin image size nı biraz küçültün ve Save For web den kaydedip resmi kapatın. Diğer resimler için action ı çalıştırıp tek tik ile küçültebilirsiniz.

Fireworks programında File menüsü altındaki Batch Process seçeneğine tıklarsanız, istediğiniz kadar dosyayı seçip ileri dediğinizde, bu ekranda bütün dosyaları aynı anda seri olarak isimlendirebilir, hepsi boyutunu aynı boyuta getirebilir, hepsini gif yada jpg gibi tek türe dönüştürebilir, hepsine efektler uygulayabilir, hepsine ..... diye uzar gider :) fireworks varken yardımcı programlara ihtiyaç duymuyorum.

ben photoshopta action seçeneği ile yaptım gayet de güzel ama bunu yapan değişik programlar var google dan arattırabilirsin ;)
arkadaşlar da söylemiş zaten bi kaç tane link veren de oldu. ;)

kesinlikle kullanın derim...

Ekli dosyalar

• fhotosizerSetup121.rar
    1.2 MB · Görüntüleme: 450
easy thumnails adlı bir program var ben 6-7 senedir bu programı kullanıyorum.siz boyutunu ayarlıyorsunuz, kaç resim varsa hepsini aynı boyuta çeviriyor.

evtt office picture manager... görünüm --küçük resimler--- tümüün seç---resmi düzenle --yeniden boyutlandır....
başkasına gerk yok pratik oluor....
album hazırlama programlarıda hallediyor tabi web gallerry creator.. gzl programm..

Geri