Toplama sistem sadece Kasa sizce ?

Kodla Büyü

adalkic

Aktif Üye
Kingston 2 GB 1333 MHz DDR3 KVR1333D3N9/2GB x 2 = 4 GB 43 TL x 2 86 TL
Intel Core i3-540 3,06GHz 4MB LGA1156 224 TL
Gigabyte H55M-S2 Intel 1156Pin DDR3 S+V+GL mATX 158 TL
Samsung 500 GB 7200 RPM 16MB SATA2 74 TL
Frisby FC-6905-WBS 350W Kulplu, Pencereli ATX Kasa 76 TL
Asus 1 GB EN210 SLNT/DI/D2(LP),GF GT210,DDR2,x16, 111 TL
toplam 729 TL

Arkadaşlar en uygun nerden toplayabilirim.
Bütçe 700 civarı. Oyun için kullanılacak.
Şimdiden Teşekkürler

Frisby FC-6905-WBS 350W Kulplu, Pencereli ATX Kasa 76 TL
power supply yeterli gelecek mi hocam.

1 GB asusa okadar para vermeye gerek yok. aynı özelliklerde daha ucuzunu bulabilirsin... ayrıca intel i3 işlemci yerine mademki oyun için alacaksınız ozaman AMD işlemci kullanmanı tavsşye ederim. daha ucuza mal olur ve daha iyi performans alırsın...

bu iş araba almaya benzer. Sistem toplayanların "bu sistem nasıl?" diye bu foruma sorduklarında alacakları cevaplar "bu araba nasıl? diye soranların cevaplarına yakın olacaktır. Yani kafanız allak bullak olacaktır.
aç parantez o psu ile olmaz :)

psu olarak 500 w mı koymak lazım sistem intel olacak malesef
birde asus 128 bit olması tercih sebebi oldu
Önerileriniz nedir?

kaba hesap size power supply 500 w yeter demek yanlış olur, sisteminizi toplarken öncelikle dikkat etmeniz gereken kasanızdır. Canlılarda nasıl iskelet önemli ise bir sistemde de kasa o kadar önemlidir. Anakartın oturacağı gövde çok yumuşak, çok küçük, kısa devre oluşturacak tampon vb iletken çıkıntısı olmayan , power suplly si cihazınızın maximum performasında harcacayağı güç tüketimini destekleyecek, havalandırma şekli vb.. gider. Sağlam bir kasa ve psu cihazınızın ömrü konusunda size referans gibidir...
Power supply seçiminde ise ekran kartınızın haricen bir güç isteyip istemediğinden emin olun. Eğer ki böyle bir durum var ise ona göre seçin. Aynı zamanda eski tip bir kasa alırsanız gereksiz dönüştürücülerle de uğraşırsınız.

İşlemcinizin maksimum güç sarfiyatı
ekran kartınızın güç sarfiyatı
anakart , ram , usbler güç sarfiyatı... teker teker araştırın elbette demiyorum ama dikkat edilmesi gerektirir.

quad 9550
4gb ddr3 1600 mhz
512 mb 256 bit vga
320 gb hdd ile 600 watt psu kullanıyorum hocam. fikir sahibi olman açısından söyliyim dedim.

Geri