Toolwiz DeepFreeze'nin Yerini Tutar Mı?

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar.

Okulumuzda yaklaşık 60-65 civarı etkileşimli tahta(ET) var hepsine win10 mersin eba v4 imajı yüklemeyi planlıyoruz. Kendi laboratuvarımızdaki bilgisayarlar için Deep Freeze kullanıyoruz. ET'ler için toolwiz kurayım diyorum. Amacım bir ET'de tüm ayarları yapıp diğer 60-65 ET'ye imaj atmak. Win 10 yükledim bir tahtaya ATAK vs. kurdum sorunsuz çalışıyor şuan fakat uyumlu deep freeze bulamadım. Toolwiz ücretsiz olduğu için kurma taraftarıydım zaten ama kullanan arkadaşlar deep freeze'in yerini tutarmı? Drive Vaccine programını bi ara kullanmıştım fakat sonradan bozuldu o yüzden o programa güvenmiyorum bunda da aynı sıkıntıyı yaşamayayım diye sorayım dedim malum ET sayısı baya fazla bi kere yorulacağız sağlam bi iş yapmak istiyoruz.

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

tutar bence hatta daha fazla verim alırsınız. toolwiz makinayı deep freeze kadar kasmıyor hocam.

etkileşimli tahtalar için sorun çıkarmıyor değilmi hocam walla bizim iş biraz büyük o yüzden

hocam bende de 40 tane tahta var sene başında kurulumlarını yaptım sıkıntı çıkmadı. dediğim gibi deepfreeze e göre daha memnunum.

mipek007' Alıntı:
hocam bende de 40 tane tahta var sene başında kurulumlarını yaptım sıkıntı çıkmadı. dediğim gibi deepfreeze e göre daha memnunum.

o zaman tamam hocam teşekkürler cevabınız için

Ben de Eylül ayından beri kullanıyorum TimeFreeze programını. Gayet memnunum.
Undeepfreeze gibi etkisizleştirme işlemi görmedim şimdiye kadar.

kullaniyorum memnunum, deepfreeze de de bir sorun gormemistim aslinda ama en azindan lisans sorunu yok. birde deepfreeze imajla kurulum yapinca sacmalayabiliyor, bence en iyisi bu tarz programlari imaji yukledikden sonra her cihaza tek tek kurmak.

Bedava olduğu için tercih etmiştim. Badava olmasına rağmen Deepfreeze'den daha kolay ve daha kullanışlı. Kesinlikle Toolwiz i tavsiye ederim.

hocam pc lerde kullanıyorum bi sorun çıkarmıyor ancak geçen sene akıllı tahtalarda kullandığımda çeşitli sıkıntılar yaşamıştım...

Hocam 1 aydır kullandığım deepfreeze var kendi oluşturduğum 12 tahtaya kurdum sıkıntı yok . istersen gönderebilirim.

Ben artık yeni imaj attıklarıma toolwiz kuruyorum. Deepfreze en çok kullanılan kısayollardan başlayarak programları siliyor. İmaj attığım tahtaya ertesi gün gidip chrome kuruyordum. toolwizde böyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım henüz.

toolwiztime iyidir iyi. Sadece geçmişe dönme ayarı yok. Ama kasmıyor bilgisayarı işte o iyi

toolwiz i tahtalara yükledim tahtalar teker teker çökmeye başladı, neden olabilir, nerede yanlış yapmış olabiliriz

Çökme olayını açıklar mısınız?

Toolwiz Timefreeze'i (2017 versiyonunu) biz 32 tane tahtada sorunsuz kullanıyoruz. Kurmadan önce window'un hızlı başlat özelliğini kapatmak gerekiyor. Aksi halde bilgisayarı kapat deyince sıfırlamıyor, yeniden başlat deyince sıfırlıyor. Çünkü windows 8 ve sonrasında kapatma işlemi gerçek kapatma değil uyku ile kapatma arasında hibrit bir kapatma. Dolayısıyla windows'un hızlı başlat özelliğini kapatarak bunu devre dışı bırakmak gerekiyor.

Geri