tinkercad öğrenmek istiyorum

Kodla Büyü

bilgisayarmax

Süper Üye
Süper Üye
merhaba arkadaşlar tinkercad öğrenip derslerde anlatmak istiyorum .daha önceki yıllarda derslerinde kullanan arkadaşlarım nerden başladınız neler yaptınız nasıl öğrendiniz bir yardım ederseniz sevinirim

takip edeyim.

Bende tinkercat da yeniyim biraz baktım çok az şey var neyi nasıl yapacağız yardımcı olacak sayın hocalarım videolar gönderirlerse sevinirim

Yeni güncelleme gelmiş artık kodlama da yapabiliyorsunuz tinkercadda. Kodlama yaparak da şekiller oluşturabiliyorsunuz. Yeni eklenen bir özellik. Bende yeni yeni keşfediyorum....

karışık gibi geldi bana yaa . daha doğrusu çok az malzeme var ama çok şey yapılabiliyor yaratıcılık sıfır sanırım bende :)

arkadaşlar ben de bir şey danışmak istiyorum, tinkercad de karakterleri birleştirip grupladığımızda tek renge dönüyor herşey bunun çözümü var mı

arkadaşlar ben de bir şey danışmak istiyorum, tinkercad de karakterleri birleştirip grupladığımızda tek renge dönüyor herşey bunun çözümü var mı
Screenshot_1.jpg

Bu bahsettiğimiz tinkercad de 3D animasyon olayı birde arduino devre tasarımı bölümü var (cirduits) buradada yaptığınız çalışmaların simülasyonunu görebiliyorsunuz tavsiye ederim hocam.

bu programın full versiyonu var mıdır ? okulda lab ta kullanırken, her defasında oturum açma,cep tel kodu istemeden, internet bağlantısı olmadan kullanabilir miyiz ?

bu programın full versiyonu var mıdır ? okulda lab ta kullanırken, her defasında oturum açma,cep tel kodu istemeden, internet bağlantısı olmadan kullanabilir miyiz ?
TinkerCad bir program değil, bir site bu nedenle internet olmadan kullanamazsınız. Öğrencileriniz için sınıf oluşturup, öğrencilerinizi sınıfa ekleyerek ve sınıf kodunu onlarla paylaşarak, onların kayıt olmadan siteyi kullanmalarını sağlayabilirsiniz.
Eğer internetiniz yoksa ama derslerinizde de 3D tasarım anlatmak istiyorsanız, bilgisayarlarınız güncel bilgisayar ise Fusion 360, güncel değilse 123D Design isimli programı (program artık devam etmiyor, fusion 360 olarak devam ediyor) kullanabilirsiniz. Her ikisi için de youtube üzerinde birçok derse ulaşabilirsiniz.

Geri