Tıklanma Uğruna...

Kodla Büyü

sinan86

Site Gezgini
Arkadaşlar, bugün mail adresimize gelen ve bizzat okul müdürü tarafından gönderilen mesaja çok sinirlendim. Ben mi yanlış düşünüyorum ama tıklanmak için saçma sapan paylaşımda bulunup bunun adına da hayır yapmak diye bizleri küçümseyen maillere ya da okullara tepki göstermek gerekmiyor mu? 12 martla ilgili slayt paylaşılmış ve bize hayır olarak gönderilmiş. Yapılan hayır hayır şu:

http://kozlueml.meb.k12.tr/icerikler/mehmet-akif-ersoy_4622785.html

Google'a Mehmet Akif yazılıp çıkan bütün resimler yapıştırılmış heralde

Milli Eğitim Bakanlığının salak saçma internet sitelerini sıraya sokma hevesinden kaynaklı... İlk 100 siteye girdiğimizde çoğunun memurlar.net, kamuajanstan haberleri alıp kopyaladığı, dediğiniz gibi birkaç tık uğruna onlar gibi haber yaptığı görülüyor.. Bakanlık bu saçma gidişe bir dur demeli, internet siteleri amacından saptı iyice.

Böyle bir istatistiğin eklenmesi ve yarıştırılması çok yanlış. Biz bile okul sitelerine girmek istemiyorken millet nasıl girsin.

Aynı şey EBA için de yapılıyor.. Geçen Okul Müdürüm elinde kağıtla geldi. Bir sürü istatistiki bilgi. Hocam EBA'ya girin, çocuklar da girsin diye..
Bu işler böyle olmaz ki?

konu ile alakasız ama bu tıklanma hırsı dış piyasada ahlak bile bırakmadı.

ekonomi üzerine bir site var ki epey meşhur, adını anmak istemem.

geçen denk geldim, 10 satır ekonomi haberi var okudum, altında bir video: haberin videosu olması gerekmez mi? yok hocam bildiğin moda çekimi (kibarcası) videosu.:confused:

Dolaylı olarak burada sayfanın linkini vererek aynı amaca hizmet ediyorsunuz. Bakacak müdür tıklanma sayısına "oooooo diyecek bizim mesaj işe yaramış" diyip bunu alışkanlık haline getirmeyecek mi?

bu paylaşımı ve linki görünce ilk aklıma gelen şey bu oldu açıkcası. hatta paylaşan arkadaş bile aynı amaca hizmet ediyormuş gibi geldi. linki koymadan düşüncelerini yazsan belki anlarımda link neden eklediniz. Adamın (belkide kendi) ekmeğine yağ sürüyorsun hocam.

Okul web siteleri için dediklerinizde haklısınız ama EBA kullanımı noktasında "belki öğretmenlerin EBA içeriklerini veya Portalın kendisini daha aktif olarak kullanmasını sağlar, sadece okulda değil okul dışında da eğitime katkı sağlar" düşüncesi ile EBA ya sürekli girin denilmiştir diye düşünüyorum.

Tıklanma saçmalığı filan neyse de ben alttaki "beğen" butonuna takılıp kaldım, o şekilde bir kodu nasıl bulabiliriz.

Sayın hocalarım zaten tıklanma sayısının bizim nezdimizde önemsiz olduğu için burdan bu linki paylaştım. Paylaşma amacım ise bize hayır olarak gönderdiği saçma paylaşımı görmeniz içindi.. Amacına hizmet etmiş olabilirim bu şekilde ama tıklanma sayısına göre kendini başarılı ilan edenler utansın ne diyeyim... (Bu arada müdüre bizzat mail attım bu durumu mail istemiyoruz diye..Cevap olarak: biz onları kıskanmışız, çamur atmışız, başarılarını çekememişiz, işimize bakacakmışız vs.. )

EVET ÇOK SAÇMA okul sitesine okulla ilgili şeyleri zaman zaman ekliyoruz..tıklanınca ne oluyor.bu yarış neyin nesi ben önemsemiyorum valla

Bu istatistik işi çıkalı web sitesini nerdeyse zorunlu olmadıkça düzenlemiyorum. İstatistiklere ilk baktığımda ilçe ve ilde ilk sıralardayken şuan son sıralardayız. Hatta tıklanma sayısını artıracak birkaç ögeyide kaldırdım (öğretmen resimleri gibi). Soruşturma mı açacaklar ülkede sonuncu olduk diye...
MEB ne zaman eğitimin niceliği yerine niteliğiyle ilgilenecek çok merak ediyorum?

Okul web sayfası sıralaması denilen sistem nasıl işliyor az çok biliyorum ama doğru olmayan veriler var. Örnek verecek olursam A ilinde B ilçesinde okulumuz ilk dörtte ilk üçte olan okula bakıyorum bu okullarin web sayfa haberleri tiklanma ve goruntulenme sayıları bizim okulumuzun çok çok altında neden peki düşündürücüdür. Birinci olsak ne olacak orasi ayrı ama bir tuhaflik oldugu kesin bu siralama işinde. Sırf sıralamada yüksek olalım diye gerekli gereksiz haber yapmanın da hiç bir anlamı yoktur.
Gelelim Eba konusuna ne ebaymış bu bezdirdi artık ya biri çıkıp da öğretmenlere Morpa kampüsü kullanın dedimi demedi ama öğretmenler benim bildigim ebadan daha cok morpa kampüsü kullanıyor ve tercih ediyor. Demekki neymis zorla güzellik olmaz dayatmayla hic olmaz kalite şart...

Genelde tayin zamanları çok tıklanıyor.Su anda bizim siteyi benden başka açan yok.Mudure söyledim pek ilgilenmedi.Ben de kendi ismimi kaldırdım müdürünkoni ekledim.Artik evde değil okulda müdürün şifresiyle girip guncelliyorum.Cok da umurumda değil.Idareci düşünsün ilçede kaçıncı sırada olduğumuzu.

Geri