Ticaret Meslek Lisesi - BÖTE - Şikayet Durumu?

Kodla Büyü

reprobate

Site Gezgini
arkadaşlar ben geçen yıl norm fazlası olarak Ticaret Meslek Lisesi'ne atandım. Cuma günü okuldan bir öğretmen bakanlığa yazı yazmış; BÖTE mezunu TML ye neye göre atandı diye şikayetçi olmuş. Bakanlık da silsile yoluyla İle ve ilçeye, onlar da okula açıklama isteyen bi yazı yollamışlar. okul idaresi de bizim dışımızda gelişen bir olay diyerek cevaplamış. Bu durumda ne olur? fikri ve bilgisi olan var mı?

Sayın hocam siz Tef mezunumusunuz? Eğer değilseniz ve okulunuzda bilişim teknolojileri alanı yoksa o okula BT Rehberliği olarak görevlendirilirsiniz.Yönetmelik böyle..

norm fazlası olduğunuz için okul tercihini siz yapmadınız mı hocam? Neden Teknik Lise yazdınız ki? Muhtemelen başka okula gönderileceksinizdir...

hocam tercih yaparken sorduk, ihtiyaç var dediler. yazın dediler.

bulunduğum ilçede açık yoksa ne olur peki? hatta bulunduğum ilde açık yoksa :)

hocam değiştirsinler sorun değil de, açık yok bildiğim kadarıyla hiç bir yerde. nereye vericekler? geldiğimiz okula geri mi gideriz?

Hocam benim eşimde sizin gibi norm fazlası oldu tek yer kız meslek lisesi vardı orayı yazdık. Atandı biz dedik olmuyor diye ama siz yazın dediler bizde yazdık atandı ilerde sizinki gibi bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağız onu da bilmiyorum...

easytr' Alıntı:
sami55' Alıntı:
Hocam benim eşimde sizin gibi norm fazlası oldu tek yer kız meslek lisesi vardı orayı yazdık. Atandı biz dedik olmuyor diye ama siz yazın dediler bizde yazdık atandı ilerde sizinki gibi bir sıkıntı çıkarsa ne yapacağız onu da bilmiyorum...

talim terbiyenin 80 nolu çizelgesini gösterin, bu atama usulsuz deyin, onlar işin ciddiyetini anlarlar. 15 saatin üstü ek ders yazdırmayın birde, geriye dönük ödeme çıkaran okullar oluyor iş ortaya çıkınca.

Hocam bizim atama oldu zaten de eşim doğum izninde çalışmıyor. Bir de ücretsiz izne ayrılacak izin bitince de ...

Şu ispiyon eden arakdaşın derdi neymiş acaba. Üşenmeden bakanlığa yazı yazmış.

Neden üşensin ki , siz böyle düşünürseniz biz hiçbir yol katedemeyiz... Bence doğru olanı yapmış arkadaşı alkışlıyorum... :alkis:

Hocam öncellikle geçmiş olsun, sizde şöyle bir yöntem denemeye çalışın üniversitede aldıkları birkaç bilgisayar dersi ile bilgisayar öğretmeni olanlar hatta teknik liselere atanan sınıf öğretmenlerini neye göre atadıklarının mantığını açıklasınlar. Bu durumdan dolayı sizde belki hakkınızı arayabilirsiniz.

Banş değişikliği ille öğretmenleri olmadıkları branşa atayan meb hatta meslek lisesine sınıf öğretmenini BT öğretmeni olarak atayan meb. BÖTE mezunu arkadaşı meslek lisesine atayınca mı yanlış oldu.
Meslek lisesinde sadece alan dersleri olmuyor diğer dersler için atanabilir diye düşünüyorum.

Hocam hiçbirşey olmaz geçen haftalarda adamlar sınıfçıları atadılar sana ne diyecekler

Hocam sizde sınıf öğretmeni atamalarını neye göre yaptıklarını sorun. Bence bu aralar kendi hataları iyice kurcalanmasın diye ses çıkartmazlar. Demir soğuduğunda ne olur bilinmez. Her zaman istim üstünde olmak da kötü

hasari' Alıntı:
Banş değişikliği ille öğretmenleri olmadıkları branşa atayan meb hatta meslek lisesine sınıf öğretmenini BT öğretmeni olarak atayan meb. BÖTE mezunu arkadaşı meslek lisesine atayınca mı yanlış oldu.
Meslek lisesinde sadece alan dersleri olmuyor diğer dersler için atanabilir diye düşünüyorum.
içimden geçenleri yazmışsın hasari hocam doğru yol mu kaldı ortalık bu kadar karıştılıldıktan sonra bilgisayar öğretmeninin teknik lisede bilgisayar derslerine girmesinin yalnışı yok bence kendini geliştirdikten sonra çocuklara faydalı olabiliyorsan sorun yok.

hocam sendikanız varsa, sendika avukatı ile görüşün. atamanızı başka yere yaparlarsa dava açın.

iki kişi aynı anda atama isteyipte tefliyi atamayıp sizi atadılarsa şikayeti anlarım, ama yok keyfinden şikayet ettiyse yazıklar olsun. nedir bu eziklik arkadaş.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
hocam sendikanız varsa, sendika avukatı ile görüşün. atamanızı başka yere yaparlarsa dava açın.

iki kişi aynı anda atama isteyipte tefliyi atamayıp sizi atadılarsa şikayeti anlarım, ama yok keyfinden şikayet ettiyse yazıklar olsun. nedir bu eziklik arkadaş.

Katılıyorum hocam.

Hocam bir şey olmaz norm fazlası öğretmen ihtiyaç olan okula atanmış boş duracağına derse giriyor kamu yararı var. Kaldı ki böte mezununun ticaret mesleğe atanamamasının sebebîni de anlamış değilim.

hala 80 sayılı karar diyen var ya.80 sayılı karar pek kimse tarafından sallanmadığını alan değişikliğinde görmüştük sanırım.

sınıf öğretmenleri lapır lapır geçiyor meslek lisesine.Onları şikayet edin önce.

Arkadaşım öncelikle bende okulu bu sene sağlık meslek lisesine dönüştürülmüş bir böteliyim ve bu meslek lisesine dönüştüğünden beri oldukça huzursuzum böyle bir sıkıntı yaşamaktan, fakat şöyle bir durum var bu tür meslek liselerinde bilgisayar bölümü yok, dolayısıyla okuttuğumuz dersler klavye kullanımı, temel bilgisayar ve düz liselerle tamamen aynı içeriğe sahip olan bilgi ve iletişim tek. dersleri bu deslerde bildiğim kadarıyla bötelilerin okutabileceği dersler arasında, bu sebeple bir dava açarsanız bence durum lehinize olacaktır, ben bu durumla karşılaşırsam kesinlikle açıcam çünkü çok ciddi bir haksızlık var ortada, meslek liselerinde bütün branş öğretmenleri kültür öğretmeni olarak çalışabilirken bilişimcilere böyle bir haksızlık yapılmasını herhangi bir mantıkla açıklamak mümkün değil...
Durumunuz sonuçlanırsa buradan paylaşırsanız çok iyi olur çünkü bu durumda olan böteliler çok şuanda, hiç değilse ne olacağımızı bilmiş oluruz... Umarım sizin için hayırlısı olur, geçmiş olsun...

Ben diyorum bu TEF mezunlarının BÖTE'lilerle bir alıp veremedikleri var. Söyleyip duruyor bazıları biz Mühendislikle aynı dersleri alıyoruz, ileride bizi Mühendis yapacaklar diye. Zor be usta zoooor.

doğru söyleyen dokuz köyden kovulurmuş...Arkadaş kanunun yönetmeliğin emrettiğini hatırlatmış resmi kanaldan..Yani hakkını kullanmış burda bazıları gene yetiden yetenekden hatta mühendislikten ve de eziklikten bahsetmiş...Neyin ezikliği sayın hocam tüm okullara atanabilmenin ezikliğimi olur..Ama aradan aradan Tefli arkadaşlara iyi giydirmişsiiniz fırsatı bilip helal olsun.....Bötelinin yetisi teflini yetisi bunlar yarıştırılmaz sayın hocalarım bilişim ilgi istek ve bilgi işi tabikide velakin devletdede ünvanlar ve yönetmelikler var....Mesleki ve teknik okullardaki teknik dersler Teknik öğretmenlerin şu durumda...Durum bundan ibaret gerisi temenni ve hikayedir....

Arkadaşın ataması usülsüz velevki kendi suçuda yok il meblerin iş bilmezliği....Maddi ve manevi kayıplara uğramadan kurtulması dileği ile.....

Hocam bende 2 sene tml de çalıştım bi sıkıntı olmaz. sadece meslek dersi öğretmeni değil kültür dersi öğretmeni olursunuz. yani 30 saat üzerinden ders verilir ve ek ders ona göre verilir. Birde kordinatörlük felan almayın geriye dönğk ödememek için. normal dersinize girin. Bir kaç senete meslek liselerine faith gelince BT rehber öğretmeni olursunuz. Sıkmayın canınızı.

mebbis' Alıntı:
Hocam bende 2 sene tml de çalıştım bi sıkıntı olmaz. sadece meslek dersi öğretmeni değil kültür dersi öğretmeni olursunuz. yani 30 saat üzerinden ders verilir ve ek ders ona göre verilir. Birde kordinatörlük felan almayın geriye dönğk ödememek için. normal dersinize girin. Bir kaç senete meslek liselerine faith gelince BT rehber öğretmeni olursunuz. Sıkmayın canınızı.
Evet hocam arkadaşın dediği gibi kültür dersi öğretmenlerinin özlük haklarından faydalanırsanız bir şey olmaz. Siz dersinizi vermeye bakın.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:

Ben de düşüncenize katılıyorum hocam.

Geri