THINK.COM PROJE YARIŞMASI

Kodla Büyü

ghost

Site Admin
Yönetici
İlgi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı ve Oracle Eğitim Vakfı işbirliği ile 28 ildeki ilköğretim okullarında Think.com eğitim portalı çalışmaları yürütülmektedir.Think.com eğitim portalında, öğrencilerimizin çalışmalarını teşvik etmek amacı ile bir proje yarışması düzenlenecektir.
Söz konusu yarışma; öğretmenlerimizin bilişim teknolojisi araçlarını kendi branşlarına entegre edebilmelerini ve öğrencilerimizin ilgili ve istekli oldukları konularda ortak projeler ortaya çıkarmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecektir. Proje müfredata uygun olarak bir koordinatör öğretmen yönetiminde 4 (dört) öğrenciden oluşan proje grubu tarafından hazırlanacaktır.
Think.com proje yarışması onay kapsamında ki illerde ilköğretim birinci kademede 4-5. Sınıflar ile ilköğretim ikinci kademede 6-8. Sınıflar olmak üzere iki kategoride düzenlenecek ve her kategorinin birincisi ve ikincisi ayrı ayrı belirlenecektir.Yarışma sonunda, her kategoriden birinci olan proje ekibinin öğretmen ve öğrencilerine çeşitli ödüller verilecektir.Ödüller, Bakanlığımız www.meb.gov.tr adresindeki “Etkinlikler” başlığı altında ter almaktadır.
Yarışma ödülleri 23.06.2008 tarihinde Ankara’da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir. Düzenlenecek törene; başarılı koordinatör öğretmenlerimizden bir kişi, projesi dereceye giren okulların müdürleri (dört okul müdürümüz) ; projelerin yönetici öğretmenleri(dört öğretmen) ve öğrencilerimiz (on altı öğrenci) katılacaklardır. Müdür ve öğretmenler il millî eğitim müdürlükleri tarafından yol dâhil üç gün görevlendirilecektir. Öğrencilerin yol, konaklama ve iaşe giderleri ile tören giderleri ve ödüller Oracle Eğitim Vakfı tarafından karşılanacaktır.
Söz konusu proje yarışmasına ilişkin uygulama esasları ile tüm ek’lere Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr adresinde “Etkinlikler” bölümünden ulaşılmaktadır.

belgeler eklentide

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Think.com proje yarışması ilköğretim birinci kademede 4-5. Sınıflar ile ilköğretim ikinci kademede 6-8. Sınıflar olmak üzere iki kategoride düzenlenecek ve her kategorinin birincisi ve ikincisi ayrı ayrı belirlenerek aşağıdaki ödüller verilecektir.

1- Her kategoriden birinci olan proje ekibinin öğretmenlerine dizüstü bilgisayar (2 adet)
2- Her kategoriden ikinci olan proje ekibinin öğretmenlerine cep telefonu (2 adet)
3- Her kategoriden birinci olan proje ekibinin öğrencilerine masaüstü bilgisayar (8 adet)
4- Her kategoriden ikinci olan proje ekibinin öğrencilerine iPod (8 adet)
5- Başarılı proje okullarına projeksiyon cihazı (4 adet)
6- 28 ilin il koordinatörlerinden başarılı olan bir öğretmene dizüstü bilgisayar (1 adet)

Uygulamaya katılan 28 ilin okul koordinatör öğretmenlerin bu projeye katılması gerekiyor.
Şuana kadar Think.com somut bir çalışma yapmamıştı , bu nedenle şuana kadar çalışmalarınız havada kalmış olabilir. Ancak bu proje ile think.com eğitim portalı istenilen hedefe ulaşmak için bir adım atmıştır.

Think.com eğitim portalı uygulaması olan okullarımızın yönetici öğretmenleri lütfen think.com il koordinatörleri ile irtibata geçiniz.

Proje başlama tarihi : 28.04.2008
Proje bitiş tarihi : 28.05.2008

bu proje sanırım tüm okullarda uygulanmıyor henüz Sadece portal uygulaması olan okullar mı katılacak bu yarışmaya?

sadece think.com un uygulandığı okullar katılacak. Ödüller çok iyi , inşallah kazanırız :)

Biz iddialıyız projelerimiz hazır laptolar bizim ghost :)

Ödülleri görünce atladım tabiri caizse. :lol:

Proje olarak ne isteniyor, ayrıca bu think.com'a kim nasıl seçildi, bizim okul neden yok, neden katılamıyor? vs. vs.

Bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.

Cemal hocam biliyosun ben hem okul koordinatörü hemde il koordinatörüyüm. Eğer bizim okulun proje geçerse 2 laptop benim :)

sitelerde hocam bu okullar yılın başında il eğiticileri tarafından her ilden 5 ile 15 okul arası seçildi..

Proje serbest, en iyi projeyi yapan götürür, benim fikrim think.com un yayıgınlaşması için internet üzerinde öğrencilerin yüksek katılımnı sağlayabilecek nitelikleri taşıyan proje seçilir. Uygun bir proje bulursak bütün imkanları bu işe seferber edecez artık rakip güçlü, Cemal hocam a kaptırmayalım..

Peki hayırlısı olsun. Demek biz katılamayacağız. :(

Yarışan arkadaşlara başarılar diyelim. :)

ben bu işte bir mantık bulamıyorum. oracle firması meb te yerini sabitlemek ve ne kadar çok kişi ilgi gösteriyor için mi bu yarışmayı düzenlemiş bilemiyorum!

arkadaşlar.. yardımmm.. tamam proje yarışması güzelde.. bi fikir verin bana.. nasıl yaniii...şimdi dielim fen bilgisinden olacak proje.. napıcaz bunu internet ortamındamı anlatacak yani çocuk.. web sitesimi olacak ben anlayamadım.. yardım edin lütfen.. bi fikir verin bana..

fikir veririm ama laptopun hardiskini alırım :) Hocam şöyle proheler olabilir;
KONULAR
1.Küresel ısınmadan korunma yolları(insanlar,yerler,çevreler)

2.İlinizdeki internet kafelerin sosyal yaşama etkisi.(bilim,teknoloji ve toplum-Elektronik yüzyıl)

3.İlinizde tarihte kurulmuş uygarlıklar ve şimdiki sosyal ve kültürel yaşama etkileri.(külltür ve miras)

4.İlinizde biyoçeşitlilik(yeryüzünde yaşam)

5.İlinizdeki üretim kaynaklarının geliştirilmesi.(ekonomi ve sosyal hayat)

6.İlinizde ihracatın geliştirilmesi.(ekonomi ve sosyal hayat)

7.İlinizdeki yöresel türküler ve sosyal yaşama etkileri.(kültür ve miras)

Arkadaşlar 28 ilin think.com yöneticilerine sormak istiyorum bu projeler portalda mı sadece kalacak yoksa faaliyete geçirilecek mi proje deyince akla elle tutulur bir şey olması lazım değil mi yoksa bir think.com portalımı isteniyor

ebfo45 hocam çok teşekkür ederim.. canınız saolsun, laptop sizin olsun:):) hocam şimdi bu projeleri think.coma girip yeni projeyi tıklayıp oraya mı aktarıyoruz.. doğru anlamışımdır umarım.. ben kocaelinde formatörüm bizim ilde bu konu tam net deil.. kimse tam bi cvp vermioo.. şimdiden teşekkür ederim..

Arkadaşlar lütfen bana da yardımcı olun.Bu projeyi hazırlayan kişi branşına uygun konu seçmek zorunda değil mi?Şimdi ben okulumuzda öğretmen arkadaşlara kullanıcı adı ve şifresi verdim daha doğru dürüst siteyi ziyaret eden bile olmadı.Proje yapmak isteyeceklerini hiç zannetmiyorum.kullanıcı adı ve şifresini bile almak istemedi bazıları.bu projeyi ben hazırlayacağım.Bilişim teknolojileri müfredatına uygun bir konu seçmek zorunda olduğumu düşünüyorum.Örneğin okulda Türkçe öğretmeni dururken kültürel bir projeyi benim yapmam doğru olmazmış gibi geliyor.Proje değerlendirme kriterlerinde müfredata uygunluk var.ebfo45 hocamın yazdığı projelerin bazıları müfredatla uyuşmuyor gibi geldi bana.Cevap bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

@zcakir evet aynen yeni proje oluşturuyoruz think.com da. @kutlusefer sen bil. tek öğretmeni olsan da başka konularda proje hazırlayabilirsin. sen projenin yöneticisi olacaksın çocuklara içerik eklerken yardımcı olacaksın teknik konularda yani. çocuklar projeyi kendileri yapacak. Biz Manisa da bir kaç güzel proje yaptık think.com Manisa okullarna bi bakın mesela bu proje yönetici arkadaşlar heğ bil tek öğretmenidir.

Türkiyedeki okullar kendi arasında yarışacak serzir81 ingilizceyle ne alakası var onu anlamadım.Ha diyorsan ki thinquest yarışmasını o zaman ingilizce bilmek lazım ki o yarışma dünya çapındaki think.com a üye ülkeler arasında yapılıyor ve amerika seyehati laptop gibi ödüller var. biz ekimde ankarada eğitim alırken think.com türkiyeden sedat bey ülke çapında bi yarışma yapacaklarını söz vermişti. söznünde durdu. sedat bey ve eğitekten ahmet hocama teşekkür ederim kendi adıma.

ebfo45 hocam..ben hala yanıt bulamadım bazı şeylere.. yardımınızı rica edecektim.. şimdi bizim thikquestle alakamız yoık değilmi??.. oradaki önceki yıllarda kazananlar web sitesi yapmış.. ama thinkcomda bizim proje yapacamız yerde böle bişey yok.. şimdi ben şöle anladım doğrumu?? biz thinkcomda oluşturdumuz öğrenci ekibiyle bi konu hakkında yazılar resimler falan bulcaz ve thinkcom proje yeni proje oluştur kısmında bunları thinkcoma yüklicez.. ölemi?? bu içerikler mi yarışacak??? yoksa bi web sitesi yapacaz da bu siteler mi yarışacak.. yaaa ildende bişey bilen yok. diğer illere sorup size döncez dediler dönenn yok..gerçekten bunaldımmm... benden başka uğtraşanda yok zaten ..:( acilen bilgi bekliorum..saolun

zcakir dogru anlamişsin. think.com a gircen projelerde yeni proje oluştur dicen. OK. örnek bi proje sayfası linki vereyim ama kopya çekmek yasak. bu linke think.com login ol tıkla
ha bu arada sizinki hangi il. çoğu il bu konuda pek bir şey yapmadı biz Manisa olarak projelerimiz hazır bile o yüzden siz zahmet etmeyin :)

Link :
http://www.think.com/pls/tc1/think.go?c=240910199

hocam saolun.. biz kocaelideyiz.. burda bununla ilgili bir kargaşa var.. 4 okul yürütüyoruz sözde bunu ama tek uğraşan benim.. benimde ne kadar bildiğim ortada:) tekrar saolun..

İl Koordinatörünüze danışın ara sıra ankara eğitekten Ahmey beyden mailler geliyor tereddütlerle ilgili size iletir.

hocam bi soru daha.. projede katılacak çocuklarda 4 sayı sınırı var dediler ama bazılarında 6 çocuk oldunu gördüm.. 4ten fazla öğrenciyle çalışabilrmiyiz?? bu arada gerçekten teşekkür edrrim yardımlarınız için.. sizin projeye baktım.. gerçekten güzel.. başarılar

hocam birde başvuru formları var, izin belgeleri çocukların.. bunları ne zamana kadar doldurup nereye teslim edioruz.. ile sanırım?? gerçekten bıktırdım ama inanın burda bilen kimse yok:(saolun şimdiden..

evet o belgeler ile gidecek yarışma takvimi içinde. yarışmada 4 öğrenci sınırı var. daha fazla öğrenciyle çalışırsın ama en fazla 4 öğrenci ödül alır bu da kavha çıkarır :)

ORA-01403: no data found

Arkadaşlar proje yapmaya başlayanlardan cevap bekliyorum.Yukarıdaki hatayı başka alan varmı?Geçen deneme amaçlı bazı sayfalar eklemiştim projemize şidi o sayfaları ne kaldırabiliyorum ne düzenleyebiliyorum.Yarışma yüzünden çok yüklenildide think.com'u kaybetmeye mi başlıyoruz? ebfo45 hocam gibi önceden yapmak varmış.Nasıl yetişecek bu proje???

Geri