tezsiz yüksek lisans yapan araştırma görevlisi olabilr mi?

Kodla Büyü

neron500

Üye
arkadaşlar gazi uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans başvurusunu kazanmışım.ben böte mezunuyum. araştırma görevlisi olabilmek için tezsiz yüksek lisansın bir faydası olur mu? yarın kesin kayıt yaptırmam gerek . acil cevap lütfen ....

hocam kağıt üzerinde olabilirsin diye biliyorum. ama akademisyen alırken genelde tezli yüksek lisansdan seçiyor komisyon

araştırma görevlisi olmak için y.l. yapmaya gerek yok. Fakat y.l. araştırma görevlisi olduktan sonra kabul edip etmemeleri tamamen çalıştığın kuruma bağlıdır. Kabul edenleri ve etmeyen somut örneklerini biliyorum.

ttalan46' Alıntı:
araştırma görevlisi olmak için y.l. yapmaya gerek yok. Fakat y.l. araştırma görevlisi olduktan sonra kabul edip etmemeleri tamamen çalıştığın kuruma bağlıdır. Kabul edenleri ve etmeyen somut örneklerini biliyorum.

Aynen öyle, tamamiyle kuruma bağlı . Seni alanında başarılı ve yeterli görüyorsa y.l. vs. hiçbiri önemli olmuyor.

hocam arkadaşların dediği gibi kurumunun tercihi.. Ama genel olarak tezli olması tercih ediliyor.. Bilginize..

Gazi üniversitesi uzaktan yüksek lisans için:
Ders başı ödeyeceğiniz ücret 600 TL
Toplam 10 ders almanız gerekiyor: 10*600=6000 TL

eftelya-su' Alıntı:
Gazi üniversitesi uzaktan yüksek lisans için:
Ders başı ödeyeceğiniz ücret 600 TL
Toplam 10 ders almanız gerekiyor: 10*600=6000 TL

okumak ta bi sektör oldu artık... bul bi bina, aç bi üniversite köşe oldun valla..

Geri